Ziółka i ziołopijki:)

13/11/12 07:48:39

Aleks05 niestety z drzemką też kombinowaliśmy i nawet jak Oliwia nie spała w ciągu dnia, to wcale nie przekładało się to na mocny i ciągły sen w nocy. Faktycznie potrafi zaciągnąć porządną drzemkę w ciągu dnia, ale też i wstaje wcześnie, bo 7 rano, a drzemie między 11-14. A jak Oliwia miała 6 miesięcy to spała o ile dobrze pamiętam 2 razy po 2 godziny :lol:

Ziółka i ziołopijki:)

12/11/12 08:08:16

Aleks05 każde dziecko jest inne :) nie ma się co dołować :lol: Może synek za niedługo Cię mile zaskoczy. Mnie mówiono jeszcze jak karmiłam piersią, że mała po prostu w nocy wybudza się tak często bo potrzebuje cyca. Z tym, że nie karmię już od ponad roku a sytuacja się nie zmieniła :lol: Ogólnie jest wiecznie uśmiechniętym i zadowolonym dzieckiem, w dzień nie sprawia absolutnie żadnych problemów. Drzemie po 3-4 godziny ciągiem i jakoś się nie przebudza - a w nocy tragedia. Mnie ogarnęła cicha rezygnacja, ale mam nadzieję, że Wy znajdziecie sposób na synka :)

Ziółka i ziołopijki:)

11/11/12 20:53:57

Witam :) Ja gościnnie do Aleks05 :) Moja Oliwia podobnie jak twój synek bardzo często budziła się w nocy. Dochodziło do tego, że w nocy budziła się czasem co 20 minut, a ja wstawałam do niej po kilkanaście razy. Ledwo funkcjonowałam przez to :/ Wypróbowałam wszystkie możliwe sposoby na zmianę tej sytuacji ale nic nie pomogło. Wypiszę Ci parę sposobów, może któryś Wam pomoże: -zapalona lampka nocna, -całkowita ciemność :D, -karmiłam piersią, więc próbowałam na noc dać modyfikowane- nic z tego -myśleliśmy, że może ząbki, więc dawaliśmy nurofen - nic z tego -mała spała ze mną, nie pomogło -przestawialiśmy łóżeczko, myśląc, że może małej nie odpowiada położenie -wyciszanie nie pomagało -modyfikowaliśmy otoczenie- a nuż jakiś misiek przeszkadzał, czy karuzela ją straszyła - nic z tego -mówiono nam, że to skok - nic z tego bo to trwało na okrągło, -podejrzewaliśmy nietolerancję glutenu, bo mała na noc dostawała kaszkę zbożową - nic z tego :D itd. itp -regulowaliśmy temp. w pokoju, bo może za zimno, albo za ciepło :D -może jakieś ubranko uwierało- próbowaliśmy różnych strojów Oliwia odkąd skończyła 3 miesiące budzi się w nocy do 10 razy, ma prawie 2 lata i nadal często budzi się wielokrotnie w nocy. Nie przebudza się całkowicie ale popłakuje, z zasypianiem nie ma problemu, swoje łóżeczko lubi. Generalnie przez ostatnie parę miesięcy budziła się w nocy 2-3 razy, to był nasz wielki sukces. Niestety przez ostatnie parę nocy znowu powtórka z rozrywki. Konsultowaliśmy się z lekarzem wielokrotnie, szukając przyczyny tak częstych przebudzeń. Niestety, nie znalazł odpowiedzi. Bywa ciężko, zwłaszcza, że pracuję, ale po cichu liczę na to, że kiedyś prześpię całą noc :) Mam nadzieję, że może któryś ze sposobów pomoże wam przespać noc, bo wiem z doświadczenie, że jest to uciążliwe, i w sumie to irytują mnie trochę mamy, które narzekają że się nie wysypiają, bo im się dziecko 3 razy w nocy obudziło :D

Miesiąc i waga

18/09/12 21:22:25

No to ja was zaskoczę - moja córka ma 20 miesięcy i waży 9800. Mierzy 85 cm.

Przekłuwanie uszu

17/09/12 21:43:27

Nie mam zamiaru bawić się w bezowocne dyskusje, przerzucając się nawzajem argumentami na tak i na nie. To jest indywidualna sprawa każdej matki. A że komuś ulży nazywając mnie bezrozumną i podążającą za modą mamą to proszę bardzo mnie to nie przeszkadza ;)