Czy cos jest nie tak?

20/02/10 18:12:35

Zgadzam się z Lilith.

Poprosze o radę ;)

20/02/10 18:10:47

Opis zdjęcia sugeruje zapalenie płuc. Zazwyczaj towarzyszą jednak temu jakieś objawy infekcji. Z drugiej strony jednak, jeśli radiologi opisuje delikatne i w dodatku miąższowe zmiany, to może inny radiolog tego by nie opisał. radiolodzy zawsze muszą na skierowaniu mieć napisaną przyczynę, dlaczego rtg było wykonane. Proponuję jednak wrócić się do oddziału i lekarza prowadzącego i zapytac co z tym zrobić, bo albo leczecie zapalenie płuc, alebo niech opisze to inny radiolog. Jesli opis się powtórzy, to leczenie.

Okulary u dziecka...

05/02/10 11:48:35

Do ok. trzeciego miesiąca życia dopuszcza się okresowe zezowanie dzieci, co jest związane głównie z niedojrzałością układu nerowowego. Natomiast w przypadku, gdy zezowanie pojawia się później lub nie jest chwilowe, tylko zaczyna sie utrwalac, należy dziecko skonsultowac okulistycznie. Oczywiście u takiego lekarza, który ma doświadczenie w badaniu dzieci. Często zezowanie jest oznaką wady wzroku, natomiast leczenie zeza zaczyna sie od korekcji okularowej /jeśli to możliwe/ i ćwiczeń korekcyjnych /jeśli dziecko juz współpracuje/. Celem takiego leczenia jest uzyskanie widzenia obuocznego, tzw. fuzji obrazu oraz zmniejszenie kąta zeza.

Próby wątrobowe u dziecka

05/02/10 11:41:02

Przejściowe podwyższenie prób wątrobowych może mieć jak najbardziej miejsce w ostrym nieżycie jelitowym. Ich stężenie normnalizuje się zazwyczaj do kilku tygodni od zakończenia choroby. Natomiast utrzymywanie sie podwyższonego stężenia od urodzenia wymaga wnikliwej diagnostyki. Z tego co czytałam część badań była juz wykonana, ale takimi sprawami zajmują się poradnie chorób wątroby i to one powinny diagnozawac dziecko.

duży język

18/12/09 11:01:26

Rozumiem, że poza tym dużym językiem dziecko nie ma innych problemów? Może rzeczywiści taka jej uroda, ale nie zaszkodzi skonsultowac jej z innym pediatrą lub w poradni genetycznej.