REPUBLIC OF IRELAND :)

14/05/09 09:44:59

Docia dziekuję :) Czyli bezpłatny mcierzyski liczy nam się do stażu pracy (liczonych składek PRSI)? Czyli jeżeli zdecydujemy się zrezygnowac z pracy (no ja jeszcze nie wiem, co robić) to ten bezłatny będzie wliczany w opłacony okres??? No bo idąc na jobseeker benefit trzeba mieć ileś tam opłaconych składek PRSI (chyba teraz podnieśli do dwóch lat = 104??) [quote="anetti":3r3o24f5]Nie musisz płacić składek, zapłaci za ciebie państwo. Jak skończysz bezpłatny urlop, to daj pracodawcy do wypełnienia ten formularz i wyślij na podany adres: http://www.welfare.ie/EN/Forms/Document ... redits.pdf.
u mnie się nie otwiera :( Olatola gratulacje!!! i powodzenia w walce z chorobą !

REPUBLIC OF IRELAND :)

02/05/09 11:11:32

[quote="docia81":1irfhuht] Judy ja też polecam dr Baranowską z EMC. My tez mamy problem z oczkiem. Od 2 tyg życia ropiały Oliwce oczka ale jedno po 2 dniach masażu przestało a drugie nadal ropieje choć w mniejszym stopniu niz wcześniej. Teraz jak będziemy w maju w Pl to idziemy do okulisty bo niestety trzeba będzie przetkać kanalik :( My dostaliśmy kropelki od pani dr żeby zakażenie się nie wdało w to oczko. Kiedyś pisałam, że będąc na bezpłatnym dodatkowym Maternity Leave powinnam płacić PRSI. Byłam dzisiaj w pracy żeby o to zapytać a oni że pierwsze słyszą coś takiego... Kazali zapytać w social welfare. W przyszłym tyg idę tam to napiszę gdyby któraś z was była zainteresowana.
[quote="heart":1irfhuht]Dziewczyny Mateuszkowi tez oczko zaczeło ropiec jak miał 3 tyg ropiało mu chyba miesiąc :? Pediatra powiedziała ze mam przemywac rumiankiem , ale Mateuszek miał uczulenie i pomogło przemywanie przegotowana zimna woda. My chodzimy do pediatry na ulice 340a North Circular Rd., Phibsborough, Dublin 7 do dr.JOANNA KONIORCZYK jestesmy z niej bardzo zadowoleni :) wiec mogę ją polecić :)
Dziękuję dziewczyny :pr: ja nie znam żadnego pediatry w Dublinie, chora jestem jak mam jechać do tego miasta... Ostatnio jak byliśmy w szpitalu dziecięcym - to masakra, cały parking zapchany, bałagan, tłumy, nie cierpię tłumów.... jakoś tak do mnie stolica nie przemawia.... mój mąż też jest chory jak mamy tam jechać.... omijamy jak tylko możemy :) Docia jak już załatwisz, to napisz proszę, bo ja sama ciekawa jestem...

REPUBLIC OF IRELAND :)

01/05/09 22:27:48

Dziękuję :) Mojej małej coś oczko ropieje i mimo przemywania od dwóch tygodni cały czas ma zaropiałe... a poza tym coś jej strzyka - strzela w kolanku... i wolałabym, żeby ktoś to porządnie sprawdził...

REPUBLIC OF IRELAND :)

01/05/09 15:23:40

[quote="Aga80":2y959rkt]Dziękuję Judy. Zaginęło a właściwie nie dotarło P60 mojego brata. Pytałam jego szefa mówił, że wysłał na stary adres(zmienialiśmy mieszkanie), ale tam na 100% nic nie dotarło(mieszkają tam nasi znajomi). Muszę z nim porozmawiać.
Może też mu "niechcący" zaginęło... :wink: Jeżeli wysyłał - to niech am pokaże kwitek z poczty albo numer przesyłki - o ile wysłał poleconym... bo jak nie, to nie wasza wina i powinien następny wystawić. A ja mam pytanie z innej beczki - i przepraszam bo wiem, że już się pojawiło takie pytanie, ale nie mogę znaleźć.... Możecie polecić mi dobrego pediatrę???

REPUBLIC OF IRELAND :)

01/05/09 15:01:50

[quote="Aga80":2l4tezox] Olatola mam pytanie do Ciebie, bo jesteś najlepiej doinformowaną osobą w IRLANDII. Jeśli zginie P60, jak mogę uzyskać nowe? Gdzie muszę to zgłosić? Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Ja nie Olatola ale moje P60 "zaginęło" w torbie mojej szefowej,no nie mogła za cholerę znaleźć... od stycznia :roll: I wystawiła kolejne, ale starania i szukania było co niemiara, bo to na drukach liczonych i moja szefowa musi się rozliczać z każdego druku, dlatego niechętnie wystawiła jeszcze jeden... Może zapytaj pracodawcy - może wystawi kolejny???