choroba Hashimoto a ciaza ?

06/11/08 12:31:12

Na pocieszenie moge dodac dziewczyny,że zaczynam dzisiaj 31 tydz. ciązy z Hashi!!! Biorę euthyrox i selen. Mam nadzieje ze moja córeczka nie bedzie chciała za szybko wyjsc! NIe dajcie sie i walczcie! To jest mozliwe!

choroba Hashimoto a ciaza ?

04/11/08 19:11:03

witaj mamusiaszymusia79.ciesze sie ze masz juz dziecko. zastanawia mnie dlaczego dostałas metypred i fraxiparine bez badania innych p/ciał- bo to nie jest postepowanie standardowe. mniemam ze profilaktycznie z powodu wysokich anty TG i poronienia w wywiadzie. fraxiparine jest stosowana w zespole antyfosfolipidowym -ale o nim swiadcza p/ciała antyfosfolipidowe, których Ty jak zrozumiałam nie badałas. metypred to steryd - w Hashi podobno nie do konca skutkuja-różne zdania sa na ten temat-maja one natomiast duzo działan ubocznych dla organizmu i raczej trzeba stosowac do konca ciazy bo po odstawieniu p/ciała moga skoczyc znacznie wyzej niz przed badaniem. pisze ten post, aby dziewczyny które są w ciąży z Hashi nie wpadły w panike ze takowych leków nie biorą. hashi hashi nie równe - wiec bardzo dokładnie musimy w postach opisywac czy cos jeszcze nam dolega. pozdrawiam

choroba Hashimoto a ciaza ?

30/10/08 19:19:41

najlepiej zbadac je w ciazy lub do 6 tyg po poronieniu- w innym czasie badanie moze nie wykazac pciał. ale o zespole antyfosfolipidowym swiadczy tez nadkrzepliwosc - czyli zbadac czas: APTT, PT , FIBRYNOGEN czy sa w normie.

choroba Hashimoto a ciaza ?

30/10/08 14:41:17

witaj! Przede wszystkim p/ciała antykardiolipidowe zwłaszcza gdy były poronienia - ja jeszcze robiłam antykoagulant toczniowy, p/ciała przeciwplemnikowe - no i podstawa p/ciała p/tarczycowe antyTPO i antyTG. Duzo na ten temat jest na forum.gazeta.pl pozdrawiam.

choroba Hashimoto a ciaza ?

19/10/08 16:05:24

Marta MF ! Czy jesteś pewna,że ten lekarz, którego polecasz ma specjalizacje z endokrynologii??? :wink: