*,.*,. G r U d N i Ó w E c Z k I 2 o 1 1 .,*.,*

03/08/11 10:21:48

Kochane,to znowu ja.MAm pytanko i prosze o pomoc.Jutro mam wizytę,ale przeglądam sobie moją kartę ciąży a tam opis(taki rysunek 3 kółka,tak jakby rozłozone nogi i kółko w środku,nie wiem czy dobrze opisałam) i 0,2 cm/5,5 cm i 0,2 cm. Te 5,5 cm to długość szyjki,ale czy tamte to rozwarcie????????? Ja pytałam się jak mnei badał ostatnio,czy wsio w porządku,szyjka zamknięta itd to mówił,że tak,to co oznacza ten opis?????? Ja już adam,ciągle coś.W pierwszej ciąży miałam rozwarcie dopiero w 8 miesiącu i 1 cm i tak urodziłam w terminie,a tu w 18 tygodniu taki wynik... i się boję.

*,.*,. G r U d N i Ó w E c Z k I 2 o 1 1 .,*.,*

01/08/11 14:32:04

Hejko!Wpadłam na chwilkę,bo synek zasnął. gratuluję wśród grudnióweczek dziewczynki:) Ja jak długo się nie będę odzywać,to nie martwcie się,już wyprowadzamy się do domku nowego,a tam jeszcze nie mamy neta. Ja wizytę kontrolną mam 4.08,sprawdzi dok czy mnei nic nie piecze.Nystatyna pomogła,wczoraj była ostatnia globulka i od dziś provag kapsułki. JA dziś pomidorowa-codziennie muszę wcinać pomidory :oops: Ja walkę toczę zmężem o imię dla synka.Ja chcę Maksymilian,a on,że będą wołać Maksio jak na psa!Wariat totalny,przecież to święte imię, o długiej tradycji.Faceci,już nie wiem,co zrobić,bo na inne się nei zdecyduję.W końcu ja mam przeboje w ciąży,nie mój mąż. Ps.Do mam,które mają dzieci.CIągle zapomnę zapytać się lekarza.Mój synek z racji tego,że alergik,miał odroczone szczepienie na świnkę,odrę,różyczkęAlergia minęła.Ma 2,4 lat i chciałam go zaszczepić,ale jestem w ciąży i boję się,bo to w końcu żywa szczepionka.Myślicie,że odczekać aż maleństwo przyjdzie na świat,bym ja nic nie chwyciła.Czekam na określenie przeciwciał różyczki.Wyniki są już w lab,ale ciągle coś wypada.

*,.*,. G r U d N i Ó w E c Z k I 2 o 1 1 .,*.,*

22/07/11 10:37:34

Hejo.Melduję,że u mnie na 100% chłopiec. Czyli drugi synek,mąż troszkę oczekiwał córeczki,ale mówi,że najważniejsze,by dzidzia była zdrowa. Poszłam wczoraj do drugiego gina,bo ja nadal z tymi pieczeniami,dostałam Nystatynę w globulkach i już po 1 nocy lepiej. papa

*,.*,. G r U d N i Ó w E c Z k I 2 o 1 1 .,*.,*

13/07/11 13:25:16

Kate.przym nie wiedziałam,że nawet takie imiona istnieją :o Caramel-imię w Niemczech jest Hubertus, znam nawet osobiście jednego prfoesora,z którym pracowałam Hubertus Fischer. Ja w tych niemieckich tematach to obcykana,bo: 1. w połowie Niemka jestem (po tatusiu),2. pracuję na uczelni w katedrze niemieckiej,więc w tych tematach się obracam :oops: Tak samo jak któraś z was pisała,że nie da imię Tomek czy Tymoteusz w Niemczech,są odpowiedniki: Thomas lub Timo ale to zalezy,czy mieszkacie na stałe w Niemczech(to żaden wtedy problem),czy też nie i nie wiadomo jak tam nasze urzędy te imiona potraktują.ewentualnie,jak jeden z rodziców jest obcokrajowcem to mogą być takie nietypowe. ps. ja się smieję,że jak jadę do moich ciotek do niemiec,to one mówią tak słodko: Martha :oops:

*,.*,. G r U d N i Ó w E c Z k I 2 o 1 1 .,*.,*

12/07/11 16:59:24

dzieki dziewczyny za rady.parówek nie zalecają w ciąży,to nie robię,bo może dojść do jakiegoś przekrwienia od ciepła. stosuję znowu clotrimazol,dostałam go wraz z globulkami w szpitalu jak pojechałam tydzień temu bo to była niedziela i kazali smarować 2 razy dziennie i moze moja wina,bo stosowalam globulki a krem tylko 3 razy. wiem,że jest przeciwsskazany w 1 trymestrze,a mozna go w 2 i 3,bo choć trochę przenika przez błony,to nie działa ubocznie na płód-tekst pana doktora,ale wiem,ze i przepisuja w 1 trymestrze tez. postosuje przez tydzien,ja tak nie lubie lekarstw w ciazy,ale jak trzeba,to trzeba. co do imienia?mój pierworodny ma na Imię Tymoteusz (Tymek) i bardzo lubię to imię,a jak będzie chłopiec teraz to ma być Julian,ale mój mąż trochę nieprzekonany i mówi,ze podyskutujemy w listopadzie,bo ja co miesiąc to i tak nowy pomysł. Tak ostatnio któraś z was pisała o bólach głowy,a ja je sobie wykrakałam i teraz codziennie mnie boli,może od pogody(reaguję na każdą zmianę ciśnienia) lub z odstawiania Duphastonu,zredukował mi gin na 1 tabletkę,by odzwyczaić organizm,jeszcze tylko 7 tabletek 8) mmart Tomek ładne imię,tak ma na imię mój mąż :oops: ps. nie obraźcie się,ale jak słyszę Oliwier to mi się słabo robi,co drugie dziecko to Oliwier,a mi to imię to naprawdę nie pasuje i się nie podoba.ale o gustach się nie dyskutuje i jak którejś się podoba,to proszę bardzo hihi Caramel tak szukam w necie ten symbiovag to w Niemczech chyba do nabycia tylko?