REPUBLIC OF IRELAND :)

09/07/09 03:13:16

Cześć podczytuję Was troszkę i akurat chyba mogę pomóc, mam nadzieje że mogę do Was dołączyć? Asia.Szym jeżeli tylko Ty dostajesz zasiłek i jest to Wasz jedyny dochód na rodzinę to spróbuj dopisać dzieci i męża do swoich papierów. Nie wiem jak Ci to wytłumaczyć, więc przedstawię Ci moją sytuację. Razem z mężem staraliśmy się o zasiłek, okazało się że mi nie przysługuje i tylko mój mąż dostał pieniądze w kwocie trochę ponad 200euro na tydzień. mijał czas a my utrzymywaliśmy się z tych pieniędzy razem dzieckiem i czekając na kolejne. Jakieś 3 miesiące przed zakończeniem okresu na który zasiłek został przyznany przyszedł list żeby mój mąż stawił się danego dnia do okienka w którym podpisuje co miesiąc listę i pomyślą tam co z tym zrobić. Zabrał do nich wydruk z konta, akty urodzenia dzieci, moje dane i jeszcze wypisywał tam w okienku jakieś papiery i tydzień później przy odbiorze pieniędzy z poczty okazało się że zamiast tych 200paru euro dostał 400pare. Może przy podpisywaniu listy powiedz że masz dwójkę dzieci i męża i że chciałabyś dopisać ich do swoich papierów. Nie wiem czy w miarę jasno to napisałam, ale mam nadzieję że się w tym połapiesz i uda Ci się coś załatwić. Pozdrawiam

jak to jest z karmieniem kobiet palących

15/05/09 20:05:35

jeżeli mogę się wypowiedzieć w tym wątku to napiszę że również jestem przeciwna paleniu matek karmiących i kobiet w ciąży. Ludzie palący na ulicach też powinni zrozumieć, że szkodzą nie tylko sobie, ale też innym. najgorsze jest jeszcze to jak idą rodzice z dzieckiem palą papierosy i biorą do buzi smoczek dziecka który upadł na ulicę, żeby go wyczyścić. masakra.

ILE CZASU KARMIŁYŚCIE, BĄDŹ MACIE ZAMIAR KARMIĆ PIERSIĄ?

10/05/09 13:14:08

Madziorowy dobry pomysł, czasami by się przydało, ale jak mamusi nie było to Piotrek też sobie poradził, bo u babci się wtulił w piersi, musiał mieć mięciutko żeby zasnąć. Zobaczymy jak będzie z jego siostrzyczką.

złote myśli i zabawne sytuacje naszych skarbów :}

10/05/09 00:54:06

niezłe są teksty małych dzieci. mój syn w poczekalni szpitalnej mówi do taty: - tata, ale ta pani ma duzy nos (tacie zrobiło się trochę głupio, ale odpowiada szeptem) -piotrusiu nie wolno tak mówić -tata ale zobacz ona ma na prawdę wielki nos nie wiem czy ta pani to słyszała, ale tata i tak był czerwony ze wstydu.

ILE CZASU KARMIŁYŚCIE, BĄDŹ MACIE ZAMIAR KARMIĆ PIERSIĄ?

09/05/09 22:29:31

cześć przeczytałam wasze opinie na temat karmienia lub nie karmienia piersią i uważam tak jak wy, że to jest indywidualna sprawa każdej kobiety jakim mleczkiem będzie karmiła swoje dziecko. Ja karmiłam mojego synka 1.5 roku i mam zamiar karmić tak samo długo córeczkę. jedynym problemem jaki miałam z synkiem po takim czasie karmienia było to że jak już nie pił mleczka z cycula to nie mógł zasnąć nie przytulając się do niego i zawsze jego raczka musiała leżeć na piersi.