Agresywne zachowania-czy to norma?

04/06/10 20:27:08

Agoos u mnie dokładnie tak samo...Spokój w sumie aż tu nagle takie "wyskoki"...Nie mam siły,oczywiście dziś Majkę zmaltretowała kilka razy szczypiąc dość mocno.Wstydziłam się za nią okropnie,mówię Wam! Jak któraś znajdzie metodę na swe dziecko to napiszcie,może i u mnie poskutkuje...

Agresywne zachowania-czy to norma?

04/06/10 10:25:57

Hej Dziewczynki,czy cisza oznacza,że u Was już ok? U mnie dramat koszmar i nie wiem jak to jeszcze nazwać...Lenka jest moim 3-cim dzieckiem jak wiecie ale nie wiem co robić... Rodzeństwo jest wyszczypane do granic możliwości,wczoraj u znajomych też szczypała rok starszą koleżankę.Wstyd jak cholera! Mnie i męża nie bije,tylko dzieci i czasem "obcych" dorosłych,np.babcię jak się wkurzy. Mówimy,tłumaczymy,wyprowadzamy do pokoju innego...nic!Miny też nie działają.Ona doskonale wie,że robi źle bo wystarczy że powiem stanowczym tonem NIE WOLNO to wtedy spuszcza głowę,fuczy po swojemu i płacze i wychodzi do kąta który sama sobie znalazła.Chodzi tam zawsze jak ktoś jej na coś zwróci uwagę,czyli jak zrobi coś źle. Nie mam siły...prośbą,groźbą...nic nie działa. Chyba zadzwonię po Super Nianię:D Piszcie co u Was!

Agresywne zachowania-czy to norma?

17/05/10 13:24:21

Dni niestety nie zapowiadają się słoneczne,przynajmniej te najbliższe więc...oby oczywiście tak nie było za każdym razem! U nas też wczoraj jazda,byliśmy u znajomych,którzy mają córkę 5 miesięcy starszą od naszej.Nasza lała ją równo,ręce nam opadły...ciągnęła za włosy,biła,potem podchodziła i robiła moja,moja... Byliśmy w szoku!nie wiem co to się stało ale wstyd jak cholera! Koleżanka przyzwyczajona więc doskonale rozumiała co się dzieje i przynajmniej nie wywaliła mnie z grona znajomych:) Ale ja nie wiem z czego wynikają takie zachowania,tłumaczymy,stanowczo i dosadnie że nie wolno a królewna nie robi sobie z tego nic. Czasem jak zaczyna bić rodzeństwo to wyprowadzam ją do innego pokoju,strzela wtedy focha,fuczy nosem ze złości i krzyczy mamoooooo!!!Albo podchodzi do kogokolwiek i go klepnie lub też nowa umiejętność-uszczypnie! No wiecie coś podobnego,to moje 3 dziecko ale pierwszy taki agregat! Macie podobnie?

Agresywne zachowania-czy to norma?

06/05/10 14:06:21

U nas też bicie się uspokoiło.Zaczęło się za to rzucanie wszystkim w dal oraz szczypanie...Fajnie;)

Agresywne zachowania-czy to norma?

21/04/10 22:53:18

Właśnie,jak reagować...nie wiem sama...czy ignorować czy tłumaczyć,że zrobiło źle? A Wy jak?