¸.¤*¨¨*¤.¸¸.ROZPAKOWANE WRZEŚNIÓWKI 2008¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸

24/03/13 20:39:46

Oiseau a nie czytalas o tym referendum ?? To ma byc rowniez na temat prztwrocenia starego systemu :)

¸.¤*¨¨*¤.¸¸.ROZPAKOWANE WRZEŚNIÓWKI 2008¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸

21/03/13 19:56:40

Jmijeczka ja wierze, ze jednak cos sie uda zrobic i pozostanie wybor. Jesli tak, to w przyszlym roku bedziesz mogla wyslac Emi do zerowki szkolenej zeby sie delikatniej zaadaptowala. Wydaje mi sie, ze mimo wszystko jest to duza roznica wyslac dziecko za rok do szkolnej zerowki a szkolnej 1 klasy ;). Ja o panstwowej szkole nawet nie mysle, bo wokol nas same "kompleksy" szkolne, czyli oddzial przedszkolny- szkola podstawowawa- gimanzjum razem. Zdecydowanie wolalabym jakas mniejsza szkole, sama do takiej chodzilam, malej kameralnej szkoly, gdzies kazdy znal kazdego ;). O takiej szkole marze dla moich dzieci.

¸.¤*¨¨*¤.¸¸.ROZPAKOWANE WRZEŚNIÓWKI 2008¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸

20/03/13 23:28:04

Jmijeczka pytanie nie do mnie, ale odpowiem :D . Ty wybierasz czy bedzie to zerowka przedszkolna czy szkolna. Jesli nic sie nie zmieni to we wrzesniu 2014 nasze dzieciaki beda musialy isc do 1 klasy. Jesli powaznie o tym myslisz (tzn o tym, ze Emi za rok pojdzie do 1 klasy) to zastanow sie, czy nie lepszym rozwiazaniem bedzie zerowka w szkole, wtedy bedzie miala czas na poznanie szkoly w nieco bardziej lagodny sposob.

¸.¤*¨¨*¤.¸¸.ROZPAKOWANE WRZEŚNIÓWKI 2008¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸

19/03/13 21:03:25

Ja mam to samo zdanie co Jmijeczka. O ile dziecko może być przygotowane pod względem merytorycznym, to emocjonalnie nie koniecznie. Ja np nie twierdzę, że każde dziecko powinno iść w wieku 7 lat do szkoły, ale uważam, że powinien być wybór. Oiseau pisałaś o poradniach, aktualnie mają zakaz wydawania opinii innej niż taka, że dziecko ma gotowość szkolną (men wysłał list do poradni z takim "nakazem"), oczywiście nie mówię tu o dzieciach z jakąś diagnozą. Pedagodzy i psycholodzy oczywiście nie milczą tylko cytują co im wysłano. Niektóre szkoły wprowadzają piłki do siedzenie zamiast krzesełek, żeby dzieci były w stanie wysiedzieć te 45min. Nie wiem jak będzie to wyglądało za rok, ale nie wyobrażam sobie mojego Kuby przez 4-5h z przerwami w ławce. Uważam, że o wiele więcej dziecko w tym wieku może się nauczyć w mniej dyrektywny sposób, bardziej swobodny. Ale tak jak mówię, nie wypowiadam się o wszystkich dzieciach, bo na pewno część będzie preferowała takie siedzenie w tym wieku. Mi zależy tylko na wyborze i na tym, żeby men przestał naginać fakty. Gdyby nie mieli sobie nic do zarzucenia to nie byłoby pytań bez odpowiedzi. A jedyna odpowiedź Pani Minister na pytania i obawy rodziców to ta, że reforma będzie wprowadzona i już. Mnie to nie satysfakcjonuje. A referendum nie będzie dotyczyło przeniesienia na "za rok" a zaniechania obowiązku szkolnego w wieku 6 lat.

¸.¤*¨¨*¤.¸¸.ROZPAKOWANE WRZEŚNIÓWKI 2008¸¸.¤*¨¨*¤.¸¸

19/03/13 09:45:15

Oiseau wszystko wskazuje na to, że dojdzie do referendum m.in. w sprawie zlikwidowania obowiązku szkolnego dla 6cio latków, więc ja bym się jeszcze wstrzymała ze szkołą. Ja sama podjęłam decyzję (jak wszyscy rodzice z naszej grupy), że dzieciaki zostaną jeszcze w przedszkolu. Po referendum mam nadzieję, że obowiązek zostanie zniesiony i pozostanie wybór, więc za rok Nika może iść do zerówki szkolnej jako 6cio latek :). Można o tym poczytać tutaj i włączyć się do akcji jak ktoś ma ochotę: http://www.ratujmaluchy.pl/