pęknięta szyjka przy porodzie a druga ciąża

03/07/08 13:23:11

Podczas pierwszego cięzkiego porodu mocno popękała mi szyjka. Szycie było długie a potem bardzo długi czas gojenia. I tu moje pytanie. Czy może mieć to wpływ na przebieg II ciąży, i drugiego porodu?

opłata za poród rodzinny

03/07/08 10:25:58

Creeda, będę drązyć temat.... Na wiele porodówek(w tym na naszą) nie wpuszczaja bez dowodu wpłaty (czyli wykupionej cegiełki). Więc trzeba to zrobic przed porodem. No i co jeśli okaże się, że konieczna jest cc i z porodu rodzinnego nici? W końcu cegielka to darowizna.... nie dostane rchunku.... mogę ją wycofać? Oczywiście nikt nie ma prawa żądac od nas pieniędzy. Ale nie ma też obowiązku wpuszcać osoób trzecich na salę porodową. U nas położna(taka na telefon w razie w) kosztuje 500 zł, a lekarz 1200.

Poród w Bielsku - Jak szpital Wojewódzki złamał moje prawa

01/07/08 14:09:18

Jakbym czytała o swoim własnym porodzie... Ale mnie wtedy , ani do tej pory nie przyszło do głowy, że łamane są moje prawa. Nikt mnie o nic nie pytał i o niczym nie informował. I tekst połoznej kiedy pomagała mi pierwszy raz podnieśc się z łózka: (widząc plame krwi na lózku) "co to ma być?! następnym razem sama po sobie bedziesz sprzatać!" Ryczałam z bólu i z bezsilności. Nie byłam w stanie nawet poprosić, zeby mnie lepiej traktowano a co dopiero się tego domagać. Są piłki, jest wanna ale położne kazały leżec plackiem na łózku "bo tak najwygodniej". Dla nich chyba.... Leżałam podłaczona do ktg i było ustawione chyba na maksymalna głosność, myslałam, że bębenki popękają, bo połozna musiała siedzieć w dyżurce i pić kawę z kims kto akurat przyszedł ją odwiedzić.... Po kilku godzinach dostałam bólu głowy od tego huku (no skąd inąt pięknego dźwięku, który skutecznie mi obrzydziono) Przed porodem sama(!!!) rozłozyła mi nogi i ogoliła krocze nie pytajac i nie informująć co ze mna robi. ... Błagam niech nikt mi nie mówi, że tak ma być.... Że za dużo się spodziewam! I Jeszcze jedno. rodzeenie w kucki jest najmniej bolesne, najbezpieczniejsze dla kobiety i dziecka i najmniej naraża ją na dolegliwości typu: pęknieta szyjka, krocze czy odbyt(u mnie nawet to!), hemoroidy. Rodzenie na leżąco jest rodzeniem "pogd górkę" i niepotrzebnie wydłuża ostatnia fazę porodu...

opłata za poród rodzinny

01/07/08 13:26:28

A ja mam troszke inne pytanie odnośnie płacenia. Opłcę sobie poród rodzinny ( u nas 200 zł) po czym w dniu porodu okazuje się, ze konieczne jest cc. Co z "opłata za poród rodzinny? To samo dotyczy znieczulenia. Płacę za nie 600 zł i w polowie porodu okazuje się, że cc i iże to znieczulenie nie jest moja fanaberią, tylko koniecznością. I co z moimi ośmioma stówami? Chcę dodać, ze to mioja mięsieczna pensja...

Jakie mialyscie dolegliwosci po pierwszym porodzie sn?

26/06/08 12:04:25

Krocze miałam nacięte, plus pęknietą szyjkę. Bolało bardzo, przez jakiś miesiąc. Połozna poradziła mi podmywanie AZUCALENEM i robienie okladów z soli fizjoligicznej. Pomagało. Usiąść pierwszy raz mogłam na miękkich poduchach po jakichś 2 tygodniach. Goiło się długo. Pierwsze nieudane i bolesne próby współżycia po około 3 miesiącach. Mineło sporo czasu zanim przestałam się bac stosunków. Ale to przez felerne szycie. Do tej pory (po 5 latach) jak jestem bardziej spięta czuję ciagnięcie w jednym miejscu. Przy pierwszych próbach po porodzie pomocny jest żel nawilżający FEMINUM. Hemoroidy, które pojawiły sie jeszcze w ciązy, po porodzie mnie zmasakrowały. Nie wyleczyłam ich. Są zaleczone, ale co jakiś czas są nawroty. Z preparatów które mozna używać w ciązy i po porodzie polecam POSTERISAN i PREPARATION H. Siusiałam normalnie, ale było to nieprzyjeme i piekło przez poszyte krocze.