TRAN - proszę o porade

08/09/08 21:21:40

Witam wszystkich :D mam 16 miesięczna córke i ostatnio dostała tran od dziadka, ponoć nie byle jaki. Chciłam sie zapytać Was o zadnie co myślicie o podawaniu tranu takiemu małemu dziecku? Czy wogole można? Bo ponoć bardzo dobrze wpływa na układ odpornościowy? co o tym sadzicie

po szczepieniu

31/07/08 22:14:33

Unikać słoneczka i czekać jak zniknie, u mnie trwała jakieś 3 dni, teraz lekko ją widać a to jest 3 dzien. Z unikaniem słonecza to chodzi o to żeby nie opalać, bo moga zostać przebarwienia na skórze, tego sie wlasnie wczoraj dowiedzialam.U mnie wysypka wystapiłą w 10 dobie, tylko na brzuszku i plecach :)

nadpobudliwosc przed snem i podczas snu

28/07/08 13:59:13

Jak Cie to martwi to spokojnie możesz wybrać sie z nim do lekarza, na pewno mu to nie zaszkodzi, może to rzeczywiście ząbki. Jeśli za dnia jest normalny, nie płacze to może w nocy mu coś tylko przeszkadza, może mokra pieluszka :?: Moja Alka miawa takie okresy że nie spi za spokojnie, tak raz na dwa miesiace przez oko,ło 5 dni np wstaje mi w nocy do jedzenia. Tłumacze sobie to w ten sposób, że rosnie i ma wieksze zapotrzebowanie na jedzenie, po 5 dniach jej to mija i przesypia całe noce a ja widze jak wyrasta z ubranek...Czasami jak sie wierciła to własnie zmieniałam jej pieluszke, wrecz po omacku, przy zgaszonym świetle. Nie wycierałam jej, nie smarowałam na nowo(żey jej nie zbudzić, nie z oszczednośći :) ) tylko zakłądałam sucha pieluszke. Wtedy sie uspakajała i wszystko było oki, wiec może spróbuj z tymi pieluszkami...hmm... :?:

Olkusz i okolice

28/07/08 13:39:17

Ja tylko dlatego tak sądze , bo mam taki przykład w rodzinie. Nie chodziło mi o to żeby dziecko wszystkim odrazu faszerować ale dawać mu próbować... U mnie dwoje dzieciaków(w rodzinie) dość długo na mleku i za bardzo nie chca jeść, a w szczególności jedno. Tak było chuchane dmuchane, tego nie, tamtego nie bo mu własnie zaszkodzi, ze do dzis je chleb z masłem i kaszki w nocy, zupe to na siłe musza wcisnąć, a skączyło już dwa latka. Ja wiem że to zależy wzstko od dziecka, moje nie miało żadnych alergi, kolek i nigdy na nic żle nie zareagowało.Dlatego może takie moje podejście. Dziś ma 14 miesiecy i ładnie je mi wszystko.Chlebek z szynka, twarożkiem i pomidorem to postawa na 2śniadanie, dwie kanapki przez chleb, dodam że wogóle nie jest gróba wiec jej chyba nie tucze... :idea: I zaczełam od 4 miesiaca dawac jej zupki jarzynówki, oczywiśce wszystko tak jak w teori pisze, potem powoli miesko, wszystko książkowo :!: Tak jadła że nie byłam w stanie nadążyć z podawaniem...Mi chodziło o to żeby nie bać sie dawać , Monia tobie sie nie dziwie że tak piszesz, bo wiem jaki miałas problem z Dominiką. Każde dzidzi jest inne, każda mama bedzie miała własna teorię.

Żółtaczka

27/07/08 23:15:56

Ja w 11 dobie po porodzie trafiłam z córka do szpitala z powodu bilirubiny na lampy, bo własnie zaniepokoiła mnie wrecz pomarańczowa skóra i wrecz pomaranczowe zółtka w oczach. Tydzień była naświetlana a tydzień badana z jakiego powodu ta bilirubina była tak wysoka. Ze strony mojego wujka lekarza wrecz byłam przetrzymywana w tym szpitalu(przez ten ostatni tydzień), po miesiacu dowiedziałam sie że wystarczyło odstawić dziecko na 3 dni od piersi. Jak dla mnie 3 razy lepsze rozwiazanie niż siedzenie w szpitalu z dziećmi chorymi na zapalenie płuc, biegunki itp. :!: