Czerwcowe Szczęścia

23/12/08 15:37:49

nefre82 pomodlę się za Arturka. Będzie wszystko dobrze, musi być dobrze!!!!!!!!!! Pozdrawiam!

Czerwcowe Szczęścia

18/10/08 16:41:22

Znalezione w internecie: Nowy schemat żywienia niemowląt karmionych piersią Schemat żywienia niemowląt to opracowywane przez specjalistów wskazówki, dotyczące najlepszego dla rozwoju dziecka sposobu odżywiania, zgodnego z aktualnym stanem wiedzy naukowej. Przy opracowywaniu schematu uwzględniane są zawsze najnowsze osiagnięcia specjalistów w dziedzinie żywienia oraz wyniki prowadzonych przez nich badań. Dlatego zalecenia te moga ulegać zmianom. Nowy schemat żywienia został opracowany na podstawie wyników przeprowadzonych badań na temat optymalnego czasu wprowadzenia glutenu do diety. Badania potwierdzają, że wcześniejsze niż zalecane do tej pory wprowadzenie do diety niemowlat niewielkich ilości produktów glutenowych zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby trzewnej – celiakii. Do tej pory produkty zawierające gluten pojawiały się w diecie w 10. miesiącu życia dziecka. Nowy schemat zaleca podawanie ich: od 5. miesiąca (po ukończeniu 4. miesiąca życia) niemowlętom karmionym piersią lub od 6. miesiąca (po ukończeniu 5. miesiąca życia), jeśli dziecko karmione jest mlekiem modyfikowanym. Inną ważną zmianą – w jadłospisie dzieci karmionych piersią – jest wcześniejsze (od 5. zamiast od 7. miesiaca) wprowadzenie posiłków uzupełniajacych, na przykład przecierów warzywnych, do których dodawane są produkty glutenowe w postaci kaszki glutenowej, np. kaszki manny lub innej kaszki pszennej. Nowością jest także wprowadzenie do menu niemowląt ryb, które można stosować zamiennie z mięsem: dla dzieci karmionych piersią od 7. miesiąca, a dla dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym od 6. miesiąca życia. Mięso ryb jest bogate w białko i kwasy tłuszczowe omega-3, wspomagające rozwój fizyczny i intelektualny dziecka.

Czerwcowe Szczęścia

18/10/08 16:13:24

Widzę że każdy pediatra uczył się z innych książek ;) U nas problemów z kolkami nie ma więc może za parę dni spróbuję podać jej soczek.

Czerwcowe Szczęścia

18/10/08 16:08:19

kukułka333 no to mnie teraz zszokowałaś. Z kolei mój pediatra powiedział kilka dni temu że mogę już podawać w małych ilościach sok z jabłka i marchwi (np. z bobofruta) a za miesiąc już zupkę jarzynową. Dodam że też karmię tylko piersią. Przeraża mnie to że każdy lekarz mówi co innego i niewiadomo jak robić :?

Czerwcowe Szczęścia

15/10/08 21:59:25

moniś34 zapytam pediatry czy już mogę wprowadzać takie kaszki chociaż wydaje mi się że innego wyjścia nie będzie :( 23latka używam (a raczej próbuje używać :evil: ) canpol i avent a jutro chyba kupię tommy tippe, chociaż już wątpię czy to pomoże. A co do oszukania to nie jest takie proste bo jak tylko wysuwam jej z buzi pierś i daję butelkę to jest krzyk. Anioł w Szczecnie Dziękuję za trzymanie kciuków :) O kubku niekapku nie pomyślałam. W ostateczności chyba to mi zostanie :( I to nie chodzi o problemy z laktacją ponieważ mleka mam dużo ale o jakość mleka (tak mi powiedziano) chociaż zawsze myślałam że nie ma lepszego lub gorszego mleka. karotka80 niedowaga chyba jest znacząca skoro pediatra stwierdził że koniecznie trzeba ją dokarmiać. Przez ostatnie 5 tygodni przytyła tylko 400g. To mało porównując z Waszymi pociechami :( daria777 powiadasz że próbowałaś dwa miesiące? No to zaczynam wątpić że mi się uda, chociaż nie mam zamiaru się poddawać. A tak na marginesie to ja wogóle posiadam jakiś "wyjątkowy egzemplarz". Wózek-NIE, smoczek-NIE, butelka-NIE, ale noszenie na rączkach i cycuś to jest to co moja mała terrorystka uwielbia :twisted: elizabeth78 wiem że dziewczyny są super i dzięki za kciuki :) Link do ząbków: http://pierwszezabki.pl/ Dzięki dziewczyny za rady :) Pozdrawiam. :)