Cieszyn i okolice! Są tu jakieś przyszłe Mamusie???

22/11/11 17:30:47

Monika, dzięki za odpowiedź, chyba jednak zaopatrzę się w ten spirytus. A cc mam z powodu wady wzroku. A ciebie dlaczego moze czekac cc? Dzidzia sie nie chce obrócić?

Cieszyn i okolice! Są tu jakieś przyszłe Mamusie???

21/11/11 16:50:40

Różowoniebieska, więc życzę powodzenia. W takim razie na pewno się nie spotkamy w szpitalu, chyba że mnie jutro wezmą jakies skurcze :) A czemu sie tak bardzo zestresowala, cos się zaczyna dziać?

Cieszyn i okolice! Są tu jakieś przyszłe Mamusie???

19/11/11 21:52:41

Różowoniebieska O to jak ty masz bliźnięta to pewnie już za niedługo pójdziesz na cesarkę, napisz kiedy masz się stawić jak się dowiesz. Co do lewatywy nie robią, nie ma takiej potrzeby. Jak sistra przyniosła mi ten kwestionariusz do wypisania to też kazała mi się ogolić, ale ja mówilam, że już jestem, więc ona tylko sprawdziła czy ok. Więc możesz spokojnie się już w domu ogolić. Jaga, dobry od niepłodnocoi jest dr Grzonka w Zorach, ja u niego prowadziłam pierwszą ciąże do połowy, na prawdę dobry z niego fachowiec. Ale wizyta to wydatek 200 zl.

Cieszyn i okolice! Są tu jakieś przyszłe Mamusie???

19/11/11 14:22:26

Różowoniebieska, dzięki za odp. Ja miałam cc w Cieszynie trzy lata temu. Było ok i dlatego z drugim dzieckiem też tam jadę. Z resztą chyba mam termin jak ty, bo ja mam dzis 37 tyg i 1 dzień :) Ja mam się stawić do szpitala 5 grudnia. Do szpitala kazali mi się zgłosić dzień przed cc, pierwszego dnia kilka badań, ktg i ogólnie nuda. Drugiego już nie dostałam sniadania, kazali mi wypisać taki kwestionariusz i o 10 wezwali do pokoju obok tych sal gdzie dziewczyny rodziły. Tam kazali mi się rozebrać, polożyć na wózku operacyjnym, zacewnikowali mnie i zawieźli na salę operacyjną. Mąż w tym czasie czekal na korytarzu. CC robila mi moja dr. prowadząca ciążę (gorczyca). Wszystko trwało z 20 min. Potem trafilam na sale pooperacyjną, tam przez dwie godz byłam jeszcze pod obserwacją, ale mąż i syn już byli ze mną od razu. Później mąż z siostrą przewieźli mnie piętro niżej już normalnie na poporodową. Wstalam dopiero rano, czyli po 20 godzinach. Ale jak rbią cesarkę o wczesniejszej to można wstać już po 12. Po prostu siostrom sie nie chce podnosić w nocy i wolą Ci kazać leżeć do rana. Ale np ja się strasznie uparłam więc wieczorem już siedziałam na łóżku, żeby syna karmić. Moja siostra miala cc o 8 a o 20 juz poszla pod prysznic. więc to zależy wszystko. Oczywiscie w dniu cc głodówka, następnego dnia suchary a potem w trzecim dopiero normalne jedzenie, ale nie wiem czy się cos w tej kwestii nie zmieniło. Bardzo w pierwszym dniu przydaje sie woda w butelce z ustnikiem, bo nie możesz min. 6h podniesć głowy. Jak cos to jeszcze pytaj. A ty kiedy masz się stawić do szpitala i kto prowadzi twoją ciążę?

Cieszyn i okolice! Są tu jakieś przyszłe Mamusie???

17/11/11 20:59:21

Witajcie! Ja co prawda jestem z Jastrzębia, ale będę rodzić w Cieszynie. tam też rodzilam swoje pierwsze dziecko. Mam pytanie, czy mogłybyscie mi napisać co jest potrzebne dla dziecka w szpitalu? Trzy lata temu mialam w zasadzie tylko pampki, spirytus do pępka i nawilżone chusteczki. Czy zmieniło się cos pod tym względem? Podobno już nie używają spirytusu, prawda to? Pozdrawiam!