"Stycznióweczki 2009" :):)

09/05/09 10:06:10

minia no niestety do smoczków trzeba będzie kupić i butelkę, ja mam też butelki TT i nie umie z niej ciągnąć, jako gratisa dostałam kiedyś smoczek Nuka ale niestety nie pasuje próbowałam go osadzić a butelce, więc jaki smoczek taka butelka :roll: smoczki kupisz i w aptece i sklepach dzieciowych albo na allegro, tam masz pełną ofertę, z aventa np nie produkują w ogóle kauczukowych smoków, tylko silikony, nuk ma takie i takie, canpol babies też oba rodzaje (mówię i o uspokajaczach i do butelki).

"Stycznióweczki 2009" :):)

09/05/09 08:35:58

Kasia mój też preferuje stary sprawdzony pachnący gumą kauczuk, przynajmniej jesli chodzi o smoczki uspokajające i to w dodatku taki kształt balonika a nie te wymyslne ortodontyczne cuda. A butla ... chyba też kupię kilka rodzajów smoków bo muszę go nauczyć pić z butli, inaczej nie da rady, wracam do pracy od września. I za dwa tygodnie wprowadzam gluten, pytałam pediatry o co chodzi z tą kaszą manną i potwierdziła ze nowe zalecenia takie są - profilaktyka celiakii. I chyba pomalu zupki będę dawać, im szybciej się nauczy nowych smaczków tym mniej stresów przed powrotem do pracy że nie zdąże. Co do siatek centylowych, ja sprawdziłam mojego smoka na kilku i na jedej jest na 10 centylu, na innej miedzy 10 a 25 a jeszcze na innej blisko 50 więc nie wiem już :roll: Już mi trochę przeszła ta schiza z jego rzekomą niedowagą, pediatra chyba przesadza, na piersi dzieci rzadko są grubasami, a on nie zna innego pokarmu niż mój, nie był ani razu dokarmiony ani dopojony. To drugie szczepienie lepiej zniósł niż 2 miechy temu, nie marudził, nóżka nie obrzęknięta, bez gorączki. Ufff.

"Stycznióweczki 2009" :):)

07/05/09 13:07:18

cześć ja tylko na moment zameldować że żyjemy wczoraj były szczepienia, mały zdrowy, waży jednak wciąż za mało, wczoraj równe 6 kg co na chłopca 3,5 mies. jest między 10 a 25 centylem, chyba za 2 tyg zacznę wprowadzać zupki i gluten za radą pediatry, moje mleko przestało mu wystarczać :cry: a tak chciałam samą piersią do 6 mies. Zastanawiam się nad mlekiem modyfikowanym ale on z butli nie umie a NAN 1 HA mu nie smakował więc teraz to już nie wiem, zmienić mleko i próbować kubeczkiem? Jest długi, ma 69 cm, głowa i brzuch na 25 cetylu, jest drobnym chłopcem i chyba taka jego uroda ale ja się martwię że go głodzę :cry: byliśmy na kontroli plamki u pani chirurg, to była najkrótsza wizyta jaką miałam, minutę trwała aż mi szczena opadła. Nadal mam nagrzewać, żadnych innych zaleceń nie dostałaliśmy, pani bardzo niemiła i chłodna, wszystkie dzieci załatwiała z szybkością błykawicy, wiec nie wiem ile to potrwa i co dalej, aż się pobeczałam na korytarzu z bezsilności, dobrze że mój M był ze mną bo bym się całkiem rozkleiła. F....g NFZ. Domi Michaś ma prawo wielu rzeczy jeszcze nie robić, trzeba mu więcej czasu, przecież to wcześniaczek, nie martw się. Mój się obrócił parę razy, nie robi tego codziennie ani na zawołanie więc też nie wiem czy ma to już opanowane czy to był jednak tylko przypadek. Za to strasznie krzyczy, nawet drze i piszczy, próbuje siły sowjego głosu, a głosisko ma że ho ho. Jedną umiejętność zastępuje drugą, jakby o poprzedniej zapominał. Mały śpi, ziemniaczki dochodzą więc zmykam póki mam czas zjeść.

"Stycznióweczki 2009" :):)

01/05/09 12:51:34

Ninuś coś w tym jest, najpierw ktoś mi podmienił smoka bo miał dwa dni marudzenia i wszystko było bee - zabawki, mata, cycek, aż tu wczoraj piękne obroty pokazał i dziś też, myślę, że już załapał o co kaman. I od wczoraj już jest "moim" dzieckiem, spokojny i pogodny. yszolka wyobrażam sobie Pata jako papryczka :lol: Ja karmię piersią i nie wyobrażam sobie inaczej. Dlaczego??? A dlatego że jestem leniuchem i nie chce mi się wyparzać butelek, podgrzewać, wymierzać porcje, myć potem to wszystko itd. Zwłaszcza w nocy to doceniam. Ale czeka mnie to jak wrócę do pracy. O zaletach mleka kobiecego nie będę pisać, jest to udowodnione naukowo, żadne mleko modyfikowane nie ma przeciwciał i innych ważnych substancji. Z kolei do mleka kobiecego przedostają się groźne substancje jeśli mama nie dba o siebie. Tyle teorii. A praktyka taka jak komu wygodnie, nikogo nie potępiam że nie karmi piersią, czasem mam ochotę na piwo ale nie mogę i mam żal, no cóż, każde rozwiązanie ma swoje + i -.

"Stycznióweczki 2009" :):)

30/04/09 13:37:49

a mojego Janka nikt nie pochwalił chlipp :cry: Kasiu gratki dla Nikosia od Janka