Wyniki USG - BPD i jego stosunek do FL i AC

30/04/07 15:35:05

Witam :) Chciałam zapytać, czy następujące wymiary i rozbieżności między nimi są prawidłowe: BPD - 29 tc 6 d FL - 27 tc 0 d AC - 27 tc 0 d Nie znam dokładnych parametrów, gdyż jest to USG wykonane w szpitalu podczas mojego pobytu z zagrażającym porodem przedwczesnym i tyle dostałam na wypisie. Nie zwróciłam wcześniej uwagi na rozbieżność między główką płodu, a brzuszkiem i kością udową - czy te niecałe 3 tygodnie to znaczna różnica? Czy na etapie 28 tygodnia ciąży dokładnie są to dobre wyniki. Dodaję wyniki USG z 24 tc 1 d zrobione również w szpitalu (bo ciągle niemal w nim przebywam z zagrażającym porodem przedwczesnym): BPD - 24 tc 2 d FL - 23 t 0 d AC - 23 t 0 d Czy rozbieżność w 28 tygodniu między główką a resztą jest niepokojąca? Proszę o odpowiedź - dodam, że przy wypisie nikt nie zwrócił na to uwagi, więc myślę, że to nic poważnego, ale wolę się upewnić :)

Jakie prawdopodobieństwo ??????????

18/02/07 09:59:14

A najlepiej proponuję przeczytać instrukcję obsługi - ulotkę z opakowania pigułek :) Generalnie - teraz niech Twoja laska dobierze sobie reszte pigułek z opakowania, które zaczęła, czyli 21 sztuk, później zrobi 7 dni przerwy (w których wystąpi miesiączka - nie dostaniesz jej nie robiąc przerwy), i jak pisała Olivka20, nawet jeśli krwawienie będzie trwało dalej to w 8 dniu należy rozpocząć kolejne opakowanie!! czyli przyjąć pierwszą pigułkę z nowego opakowania. Napiszę Wam schemat na przyszłość ;) 21 pigułek -> 7 dni przerwy (w 3-4 dniu wystąpi okres i bez względu na to, ile będzie trwał) -> 21 pigułek -> 7 dni przerwy -> 21 pigułek itd. Mam taką małą dygresję do całej sytuacji, ale póki co się powstrzymam, gdyż sama ostatnio zadziwiam mądrymi pomysłami ;)

Twardnienie podbrzusza - 17 tygodni

17/02/07 20:45:16

Mówię właśnie, że to było szalone i tylko wprawiło mnie w niepotrzebny stres :( ale pójdę we wtorek i się wszystkiego dowiem :) bez przesady, póki co już nic mi nie dolega, skurczy dzisiaj nie miałam, myślę, że te 3 dni nie zrobią wielkiej różnicy, a stres - jakoś pokonam :)

zamaly zrodek - zaduzy pecherzyk

17/02/07 14:58:13

Jakiej wielkości jest ten pęcherzyk? Ja w 8 tygodniu ciąży miałam pęcherzyk 20 mm, zarodek 58 mm z bijącym serduszkiem i lekarz ocenił, że ciąża jest młodsza o około tydzień - półtora.

Twardnienie podbrzusza - 17 tygodni

17/02/07 14:02:27

Dziewczynki - spanikowałam :( Naczytałam się wczoraj o twardnieniu i skracających szyjkach i po prostu od tamtej pory nie umiem sobie dać rady. Już postanowiłam, że pójdę do lekarza we wtorek, niech mnie zobaczy - ale czy do tego czasu, nawet jeśli coś się dzieje - nic mi i młodemu nie będzie? Dodam, że nic mi nie dokucza od wczoraj, nie mam żadnych twardnień ani skurczy, wzięłam nospe i tak sobie jakoś smutno funkcjonuję. Niestety, targana sprzecznościami, stwierdziłam, że do wtorku nie wytrzymam i sama (nie śmiejcie się, bo naprawdę mi źle) się zbadałam. Moja szyjka jest na moje oko, w części pochwowej na długość ok 2 cm, jest rozpulchniona, ale to tak jakby przy wejściu do szyjki i na zewnętrznej jej stronie, natomiast w środku wydaje się twarda (brzegi miękkie, ale czuć, że jest głębiej twarda). No i się wystraszyłam, czy taka konsystnecja jest w ciąży prawidłowa? Wiem, że to pytanie do lekarza, ale może któraś z Was wpada na równie genialne pomysły...