Nefrolog dziecięcy Wrocław i nie tylko

13/05/09 23:13:51

Witam i zachęcam mamusie z Wrocławia i nie tylko, aby podzieliły się ze mną informacją o dobym lekarzu nefrologu dziecięcym, a może któraś z Was ma dziecko z podobnym problemem. :( Moje dziecko mając 1 mc przeszło zakażenie układu moczowego, które prawdopodobnie spowodowało poszerzenie miedniczki nerkowej. W konsekwencji miedniczka nadal się poszerza mimo, że do tego czasu, a ma 11 mc nie było żadnej infekcji dróg moczowych. Zrobiliśmy cystografie, kontrolujemy mocz co miesiąc. Nasz lekarz nie wie dlaczego się tak dzieje. Zrobiliśmy posiew 3 tygodnie temu wykryto bakterie E coli, mam podejrzenie, że mała załapała ją w szpitalu kiedy pobierali jej mocz cewnikiem :cry: , czy Wasze dzieci miały taką bakterie? Mieszkamy ok 70 km od Wrocławia, znalazłam jedynie adres Kliniki Nefrologii Dziecięcej na Skłodowskiej Curie, przyjmuje tam dość dużo lekarzy, ale który ma podejście do pacjenta ? 8) A możę prywatny gabinet, tam można najszybciej się skonsultować bez czekania w kolejce, najlepiej, aby pracował w szpitalu. Z góry Wam dziękuje, :roll: i czekam na odzew

Mamusie z Walbrzycha i okolic.

17/02/09 22:29:44

Witam Iza ponoć największy ból jest w pierwszych 3 dobach po zabiegu :( a później stopniowo łagodnieje. Iwonka, ładne zdjęcia, jak to super poturlać się w śniegu :lol: 8) :lol: Byłam z dzieckiem pierwszy raz u dr Radziewicz, bardzo sympatyczna lekarka, :P trafiłam tam zupełnie przypadkiem i jestem zadowolona Mała ma dużo śluzu w kupie i resztki pokarmowe, ciągnie się to za nami już nie pamiętam jak długo :o

Mamusie z Walbrzycha i okolic.

14/02/09 10:45:10

Iza, zymafluor zapobiega próchnicy, najlepiej zanim dzicko zacznie ząbkować, tak na przyszłość. Przeczytałam o tym na stronie producenta.

Mamusie z Walbrzycha i okolic.

14/02/09 10:16:11

Ala na taki plac zabaw jest jeszcze za mała :) może 1-2 mc, ale widzę po niej jak lgnie do innych dzieci, wyciąga do nich rączki. Dziewczyny, śliczne te Wasze dzieciątka :wink: !! Aliia, teraz możesz odetchnąć z ulgą, bo wiesz, że wszystko potoczy się w dobrym kierunku. :lol: A co do wagi, to u nas też był kryzys w grudniu, Ala przytyła tylko 20dkg, robiłam jej mocz, morfologie i żelazo. Ten trzeci wyszedł zbyt niski więc brała przez 1mc folik. Iwonka, w jakiej dawce podajesz fenistil? Ja 1x5 kropelek Lekarz nam przepisał Zymafluor, na wzmocnienie szkliwa, dawałyscie to swoim dzieciom?, albo coś podobnego?

Mamusie z Walbrzycha i okolic.

10/02/09 22:03:43

Witam! Iwonka nas też wysypywało jak dobrze pamiętam ok 3 tyg życia, pojawiała się sucha skórka i znikała, były chrostki, a na drugi dzień ich nie było i tak w kółko do dzisiaj. :) Agnieszka_27 pamiętam jak moja zaczęła się przewracać sama, póżniej pełzać, a teraz nie daje sobie zmienić pampersa, potrafi mi uciec z okupanym tyłkiem :P zapisuj wszystkie osiągnięcia swojego dziecka, to coś w rodzaju pamiętnika. :P Dziewczyny, jak nadszedł czas wprowadzania zupek, deserkow, soczków to kupowałyście gotowe? czy przyżądzałyście je same? A produkt glutenowy np. kasza manna, jak to u Was z tym było? U nas przez te kupy i chrostki narazie nie wprowadzam nic nowego.