Temperatura w ciaży?

21/09/06 18:55:58

Nie, nie zawsze tak jest. Wielu kobietom rzeczywiście spada przed, ale niekórym dopiero w pierwszym dniu okresu, a są takie, na przykład ja, którym spada dopiero w drugim, trzecim. Więc bywa różnie.

Bóle w okolicach nerek a ciaza?

13/09/06 12:28:45

Żeby pomiar temperatury miał sens, trzeba się stosować do pewnych zasad. Pierwsza i najważniejsza, to pomiar zawsze o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu. Temperatura zmienia się w ciągu doby, rano jest niższa, wieczorem wyższa, dlatego jeśli raz zmierzysz o siódmej rano, a drugi o 15 albo 20, to nie ma to najmniejszego sensu. Nastawiasz sobie budzik codziennie na 7 rano np. i mierzysz (ale zanim wstaniesz, pójdziesz siku, coś zjesz itd.). No i zawsze trzeba mierzyć w tym samym miejscu (w ustach albo pochwie). Jeśli mierzysz temperaturę rtęciowym termometrem, to pomiar musi trwać 4 minuty (i zawsze tyle samo). Jeśli elektronicznym, można tylko do sygnału, ale nie wszystkie elektroniczne termometry się do tego nadają. Zajrzyj na tę stronkę, tu masz wszystko wytłumaczone: http://www.iner.pl/?x=1&s=3

Ciaza a dni nieplodne :)

13/09/06 11:57:06

Nie wiem, czy bym to tak dosadnie ujęła, ale na pewno do najskuteczniejszych metod nie należą. :lol:

Bóle w okolicach nerek a ciaza?

13/09/06 11:53:04

[quote="paulina861":1z1b3uqw] Najbardziej dziwi mnie ten moj sluz jest bialy i taki jak klej w sztyfcie :( Co to u licha jest?nigdy czegos takiego nie miala ?? :roll:
Jest to najnormalniejzy w świecie śluz występujący w II połowie cyklu po owulacji (w organizmie pojawia się progesteron i śluz szykowy się zmienia z przezroczystego, rozciągliwego na biały, kremowy, kleisty). Może nie tyle nie miałaś, co nie pamiętasz, bo nie zwracałaś na to uwagi? :wink: Zdaje się, że pisałaś, że brałaś przez dwa lata pigułki? Podczas brania piguł nie ma normalnych cykli, nie ma owulacji i nie zachodzą takie zmiany w wyglądzie śluzu - z tego co pamiętam, to ja jak brałam antyki, w ogóle nie zauważałam żadnego śluzu. Widać teraz twój organizm wraca do normy i pojawił się śluz poowulacyjny. Tylko się cieszyć! :)

Ciaza a dni nieplodne :)

13/09/06 11:12:10

Nie, nie może. Jak sama nazwa wskazuje, dni niepłodne są niepłodne. Może co najwyżej zajść w ciążę w dniach, które uważała za niepłodne, a tak naprawdę były płodne. Dlatego lepiej prowadzić obserwacje, a nie stosować zawodny kalendarzyk. :D [/b]