Objawy Ciazy POMOCNE WARTO PRZECZYTAC+fotki

22/07/08 10:21:56

U mnie póki co wszystko w porządku:-) Do pracy chodzę, chociaż zmęczona już jestem okrutnie. Ale w drugiej połowie sierpnia idę na urlop na 2 tygodnie to może troszkę odpocznę. Wyjeżdżamy chyba do Mielna, chociaż same drogie kwatery już tylko zostały, za granicę bardziej by się opłacało w podobnej cenie,ale nie wolno mi latać, bo ciąża była niestabilna na początku i lekarka nie wystawi mi kwitka potrzebnego do samolotu. Trudno. Musi być polskie morze w tym roku... zresztą za rok pewnie też, bo synuś mały będzie jeszcze :-) Nie bój się 1dagi1. A w zasadzie czego się boisz? Porodu czy tego co będzie potem: połogu, opieki nad kruchym maleństwem? Ja też się boję, w zasadzie i porodu i tego czy będę potrafiła się odpowiednio zająć dzieckiem i jak sobie poradzę z gojeniem się ran po porodzie jak będę musiała być cały czas przy dziecku, kiedy znajdę czas, żeby się umyć, zadbać o siebie. Jakoś nie wyobrażam sobie tego cały czas. Ale tłumaczę sobie z drugiej strony, że tyle kobiet poród i połóg przeżyło, że i my przeżyjemy, a jak postępować z dzieckiem, to myślę, że położne troche pomogą, trochę szkoła rodzenia nauczy i jakoś to chyba będzie, nie? :-)

Objawy Ciazy POMOCNE WARTO PRZECZYTAC+fotki

22/07/08 09:12:29

No widzisz 1dagi1 !!! :lol: :lol: :lol: :lol: I po co się było zamartwiać i słuchać tej drugiej durnej lekarki, która już chciała Ci odebrać nadzieję ? :-) Ja czułam, że u Ciebie, to jednak będzie dobrze:-) Z tym jak liczyć tygodnie ciąży też miałam problem na początku, ale już wszystko wiem :-) Ginekolodzy liczą 1 dzień czy pierwszy tydzień ciąży od pierwszego dnia miesiączki, bo czasem jak się ludzie przytulają codziennie, to trudno uchwycić moment zapłodnienia. Poza tym faza lutealna (pierwsza część cyklu kończąca się owulacją) może mieć u każdej kobiety różną długość i również dlatego trudno określić kiedy dokładnie doszło do zapłodnienia. Druga część cyklu ma zawsze stałą długość 14 dni, czyli jeżeli masz np. 27 dniowy cykl, to faza lutealna trwała u Ciebie 13 dni. Trzynastego dnia wystąpiła owulacja. No i tak się już przyjęło, że liczą, że już jak masz miesiączkę z poprzedniego cyklu, to jeśli w kolejnym cyklu doszło do zapłodnienia, to pierwszy tydzień=miesiączka jest pierwszym tygodniem ciąży. Dziwne to, ale tak się utarło. Dlatego też liczy się, żę ciąża trwa 40 tygodni (a 4 pełne tygodnie w miesiącu=10 miesięcy :?: ), podczas gdy 9 miesięcy ciąży to mniej więcej 36-38 tygodni zależnie od liczby dni w miesiącu. Te 9 miesięcy jest liczone właśnie od zapłodnienia, a 40 tygodni od 1 dnia miesiączki. Aha i jeszcze jedna sprawa, jak się chodzi na wizyty ciążowe, to ginekologa interesuje tylko liczba skończonych tygodni ciąży, czyli na Twoim przykładzie 1dagi1, jesteś w 6 tygodniu ciąży, bo 5 tygodni skończone i 3 dni kolejnego, ale lekarz Ci powie, że to 5 tygodni ciąży. Długo nie mogłam się pogodzić z tym sposobem liczenia, zawsze wg lekarza ciąża była o tydzień młodsza niż wg mnie, dopiero jak do mnie dotarło o co chodzi, to się uspokoiłam :-) POZDRAWIAM i CIESZĘ SIĘ RAZEM Z TOBĄ 1dagi1 :!: :!: :!:

Objawy Ciazy POMOCNE WARTO PRZECZYTAC+fotki

21/07/08 16:21:47

Duża ilość białego śluzu może być jednym z objawów ciąży, ale nie musi. Zrób test. Pozdrawiam

Objawy Ciazy POMOCNE WARTO PRZECZYTAC+fotki

21/07/08 15:51:25

tina66449 zrób sobie zwykły test ciążowy z moczu, bo może to ciąża z poprzedniego cyklu. Ja tak miałam, że dostałam krwawienie w terminie miesiączki, (normalnie 5 dni), ale te kłucia w podbrzuszu mnie zaniepokoiły bo trwały ponad tydzień po zakończeniu tego krwawienia, no i się okazało że byłam w ciąży mimo, że myślałam, że to była miesiączka. Test ciążowy da Ci pewność.

Objawy Ciazy POMOCNE WARTO PRZECZYTAC+fotki

21/07/08 14:48:25

To co czujesz, ten ból= rozciąganie macicy i ból piersi spowodowane są wzrostem poziomu hormonu hcg, który produkuje zagnieżdżona fasolka, skoro bolą, to raczej dużo tego hormonu się produkuje, to dobrze, jednak ja bym zrobiła sobie betę z krwi i wtedy byłaby jasność w temacie. Ja robiłam sobie betę średnio raz w tygodniu na początku zarówno pierwszej (obumarłej) jak i drugiej ciąży.