Jak dlugo skurcze przed porodem

19/12/08 12:32:58

Mi w sumie skurcze nawet trwały pół dnia (zaznaczyłam 1 dzień, bo niższej opcji nie było). Zaczęły się około północy, a urodziłam o 8.30 rano.

w jakiej pozycji rodziłyście?

19/12/08 12:30:36

Rodziłam normalnie na pleckach, jednak podczas skurczy mogłam chodzić po sali, kucać, aby były lżejsze. Nie wyobrażam sobie innej pozycji do porodu, jak leżenie na plecach.

Niska waga urodzeniowa

19/12/08 12:27:31

Mój synek urodził się w 38 tygodniu ciąży i ważył... 2450g. Był śliczny, ładny i zdrowy. A przy tym bardzo się cieszę, że urodził się malutki, bo poród był lżejszy dzieki temu, miałam trzy parte.

Przeziębienie a karmienie piersią

05/12/08 13:41:55

Dzięki Dziewczyny :wink: Kupiłam Rutinoscorbin i biorę w tej najwyższej dawce 4x2tabl. Na katar kupiłam Xylometazolin 0,05% (ten słabszy, który jest też dla dzieci),który jak dla mnie jest nawet fajniejszy niż ten mocniejszy. Chciałam kupić coś na gardło, ale właśnie farmaceutka powiedziała, że niemal wszystkie leki na gardło są przeciwskazane przy karmieniu :cry: w związku z tym woda z solą i woda z wodą utlenioną mi pozostały tak jak radzicie - chociaż są dosyć skuteczne. Tantum verde bym kupiła, ale troszku droga jak dla mnie. A Euphorbium niestety na mnie nie działa, bo mam go w domu... szkoda. Pozostaję wierna Xylometazolinowi w takim razie. Na ten Xylo podobno trzeba uważać i go nie nadużywać, ale stosowałam go w ciąży, kiedy to bardziej jest przeciwwskazany niż przy karmieniu i było wszystko ok. Mówicie, że trzeba uważać na chorego męża bardziej... hmmm, to ładnie, bo zwykle jak ja jestem przeziębiona to mąż zaraz po mnie. I odwrotnie heh :lol: Ale będzie dobrze

Przeziębienie a karmienie piersią

05/12/08 05:27:48

Hej Kobietki, wczoraj mnie przewialo, nawet wiem, w której minucie, bo mnie dreszcze aż przeszły mimo, że byłam ciepło ubrana. Gardło mnie pali, że szok i czuje, że lada chwila będzie katar, bo coś tam w nosie si dzieje. 1. Słyszałam, że ogólnie na przeziębienia najlepsza jest ogromna dawka wit. C (tej lepszej/droższej) powmimo tego co się gada o wit. C, że nadmiar szkodzi - podobno tak nie jest. 2. Czy zdarzało się właśnie Wam że dzidzia się zaraziła od Was? Strasznie się tego obawiam, a nie chciałabym go narażać na udręki związane z katarem, kaszlem, gorączką