Pozne chodzenie

07/01/10 14:20:17

No dziewczyny, i jak, ruszyły pociechy? Moja się rozchodziła na całego, tzn. potrafi przejść i kilkanaście metrów, jak się rozpędzi :) Jeszcze przechodzi na raczkowanie, ale już sama bez mojej zachęty wybiera chodzenie :)

Pozne chodzenie

17/12/09 23:03:09

maskO, no to gratulacje dla córeczki :) U mojej pociechy nastąpiło kilka samodzielnych kroczków, ale skończyło się na głośnym lądowaniu na pupę :wink: Grunt, że widzę postępy :) Przy pchaczu czy wózku od lalek nieźle już też zasuwa :wink: No ale przy okazji świątecznych rodzinnych spędów padną jakieś średnio uprzejme komentarze i porównywania z innym dziećmi. Phi! Mieć je trzeba głęboko :wink: 8)

Pozne chodzenie

03/12/09 20:23:07

Moja pociecha też w kwestii pionizacji daleko w tyle. Przewracała się ładnie i o tzw. czasie, turlała i siedziała posadzona też, ale potem dłuuuugo nic nie postępowało. Zaczęła sama siadać w okolicy 11 miesiąca :shock: Po miesiącu zaczęłą raczkować (kilka dni po roczku :roll: ), a po kolejnym stanęła. Jakoś zaczęła nadrabiać te zaległości, teraz ma 14,5 miesąca i chodzi przy meblach/ścianach lub trzymana za rączki albo jak pcha wózek z lalką itp :wink: Martwi mnie jednak, że dopiero teraz to wszystko, no i że samodzielne chodzenie to nie kwestia tygodni, bo szybko ma dość tych spacerków za rączki i przechodzi do raczkowania. Gdy po pierwszych urodzinach byłam u pediatry i przy okazji zapytałam o ten brak chodzenia, to lekarka stwierdziła, że główną przyczyną opóźnienia jest duża waga Igi :roll: No widzę, że do szczuplutkich nie należy, ale nie jest przekarmionym dzieckiem z nadwagą wg mnie. Apetyt ma wyśmienity, ale dostaje normalne porcje zdrowego jedzenia. Łączę się więc w niepokoju o prawidłowy rozwój naszych dzieci i w irytacjo na głupie pytania i komentarze ciekawskich/życzliwych MaskO, to byłby najlepszy prezent gwiazdkowy :)

nazwisko dziecka....

26/08/08 00:28:29

A jeśli dziecko będzie miało moje nazwisko, ale w akcie ur. będzie wpisany ojciec, a nie NN, i mimo że będę samotnie wychowywać dziecko, to nie przysługuje mi ten zasiłek dla samotnych w wysokości 170 zł? Nie rozumiem tego... Przecież uznanie dziecka przez ojca nie jest równoznaczne z tym, że będzie wspólnie wychowywał dziecko...

Leszno, Rawicz okolice

11/08/08 14:28:09

Dzięki dziewczyny za odpowiedź, powoli się przymierzam do pakowania i komletuję niezbędne rzeczy :wink: