Nadżerka a stosowanie globulek anty - pytanie do lekarza

20/04/09 22:08:30

Ostatnio bylam u ginekologa, ktory stwierdził niewielką nadżerkę. Jestem 8 miesięcy po porodzie, przyznaję że od zakończenia połogu mam ciagle jakieś "kłopoty" z infekcjami. Przez 6 miesiecy karmilam i nie chcialam stosować antykoncepcji hormonalnej, teraz także jej nie stosuję. Zabezpieczam się w dni płodne globulkami Patentex(oczywiście teraz najpierw wyleczę nadżerkę ) . Moje pytanie: czy ta nadżerka może być spowodowana właśnie ich drażniącym dzialaniem? Czy to raczej nie ma związku. I drugie pytanie: czy stosowanie dłuższe tego typu zabezpieczenia (3-4 razy w miesiącu) ma jakiś negatywny wpływ zdrowie intymne kobiety? Chodzi mi o częstsze infekcje, nadżerki itd. z góry dziekuję za odpowiedź.

Wahania ciśnienia

04/08/08 15:13:50

Hm... czyli powinnam odpoczywać dużo? Bo tak szczerze to wiesz, przez 3/4 ciąży leżałam a to z powodu nerek, a to szyjka za krotka a gdzieś od miesiąca czuję się extra i szczerze to dość aktywna jestem... Sprobuję trochę więcej odpoczywać. W ogóle to mam straszne schizy z gestozą odkąd tylko zaczęłam puchnąć . Dzięki za słowa wsparcia. Buźka

Wahania ciśnienia

04/08/08 12:06:28

Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem obecnie w 36 tc. Od jakiegos miesiaca mam opuchnięte nogi (na całej długości a najbardziej stopy) i dlonie. Od jakichs 2 tyg. mierzę sobie regularnie ciśnienie i zauważyłam dość duze wahania od 120 do 140 wzwyż. Tydzień temu byłam u lekarza który zalecił mi obserwację 4 razy dziennie. U niego ciśnienie wyszło 138 x 118 jednak u siebie w domu miałam niższą tą drugą wartosć więc nie podjął izadnych kroków. Co mam sądzić o takich przykładowych dziennych wynikach pomiarów: 9.00 125x75 puls 102 12.00 130 x 83 puls 110 20.00 142 x 85 puls 120 Zawsze pod wieczór ciśnienie mi się podnosi. Dolna wartość jest poniżej tych 90, natomiast puls cały czas powyżej 100. Czy to jakiś powod do niepokoju???? Opuchliznę mam cały czas, białka w moczu nie ma. Bardzo proszę o odpowiedx, szczególnie pana doktora co o tym sądzić. Od jakiego ciśnienia mam sie zgłosić do szpitala? )mój gin. uważa że od 130x90 ale tą drugą wartość mam niższą więc nie wiem)

Co oznacza miseczkowate ujście szyjki? - pytanie do lekarza

28/05/08 19:00:05

Od 20 tyg. ciąży mam problemy z szyjką, najpierw okazało się ze skróciła sie do 22 mm i kanał szyjki był otwarty. Potem nastąpiło zamknięcie szyjki i zaczęła się ona podnosić. Aktualnie na USG lekarz stwierdził, ze szyjka mu się nie za bardzo podoba choć ma 28 mm długości ponieważ ma : ujście wewnętrzne miseczkowate poszerzone. Zaczynam 27 tydzień ciaży. Proszę o wyjaśnienie co to dla mnie oznacza? Dodam, że problemy z szyjką są spowodowane kłopotami z nerkami (zespół kielicha górnego w prawej nerce i ciągłe stany zapalne związane z zatrzymywaniem moczu). Z góry dziękuję

Zatrzymanie moczu w prawej nerce ! Czy kogoś spotkało...

28/04/08 19:38:41

ja właśnie wróciłam ze szpitala po tyodniowym pobycie ze wzgl. na zastój moczu w prawej nerce. Objawy takie samiusieńkie były. Okazało się podczas USG nerek, że mam tzw. zespół kielicha górnego. No i niestety do końca ciąży już pełłna kontrola moczu, tabletki na nereczki (furagin, urosept) , no-spa i asmag forte. Dodatkowo skróciła mi się szyjka do 22 mm!!!! i miałam przez tą infekcję otwartą (ale na szczęscie się zamknęla). Pij dużo soku z żurawin bo jest dobry na nerki i leż na lewym boku. Nerka czasem mnie troszkę zaboli ale wtedy się kładę na lewym boku i przechodzi za jakiś czas.