PŁATNY URLOP WYCHOWAWCZY - 400zł dla wybranych

03/01/08 21:27:47

witam urlop macierzyński trwa 18 miesięcy i wynosi 100% czyli tyle ile dostawałaś na chorobowym. co do wychowawczego to twoje zarobki nie są brane pod uwagę. liczą się tylko zarobki męża.

prawa kobiet karmiącyhc piersią

03/01/08 21:20:38

witam niestety ale prawo do godzinnej przerwy na karmienie przysługuje tylko do czasu gdy dziecko nie skończy pierwszego roku życia.

Bole brzucha....

23/12/07 21:20:36

witam ja jestem w 34tc i też od niedawna zaczęłam mieć takie bóle. jeśli wraz z nimi robi Ci się twardy brzuch są to tzw. skurcze Braxtona-Hicksa ,są nieregularne i niebolesne,czasami nieodczuwalne przez większość kobiet. Z czasem staną się silniejsze, bo muszą przygotować macicę do porodu. Wzmacniają ją, ustalają pozycję dziecka i pomagają w procesie skracania się szyjki macicy. Napięcie może trwać nawet dwie minuty, choć zazwyczaj czas jednego skurczu nie przekracza 30 sekund. Im bliżej porodu, tym skurcze stają się bardziej odczuwalne, częstsze i trudno je odróżnić od skurczów porodowych. lekarz dla ostrożności zapisał mi fenoterol, lek który się podaje dla podtrzymania ciąży. ale to tylko zapobiegawczo. radzę jednak dla świętego spokoju skontaktować się z ginem niech sam oceni sprawę, pozdrowionka

ciąża czy organizm szwankuje

23/12/07 21:12:52

hej jak to mówią ludzie wszystko może się zdarzyć. a to że test wyszedł negatywny to jeszcze nic nie znaczy bo w początkowej fazie ciąży zawartość hormonu który oznacza ciąże czyli onadotropinę kosmówkową (hCG) w moczu. Hormon pojawia się w organizmie ciężarnej kobiety około tygodnia po zapłodnieniu. Początkowo jego stężenie gwałtownie wzrasta, osiągając wartość szczytową między 8-10 tygodniem ciąży, a następnie utrzymuje się na stałym poziomie, aż do porodu. Test ciążowy można wykonać tak wcześnie jak to tylko możliwe, a więc 6-7 dnia od momentu spodziewanego zapłodnienia. Jednak dla uzyskania 99% pewności zaleca się przeprowadzenie testu w dniu spodziewanej miesiączki.

torbiel-czy ktoś miał

23/12/07 21:01:29

witaj, ja też miałam torbiel i to w wieku 18lat. właściwie to trafiłam na pogotowie bo zaczęłam oddawać mocz z krwią. wcześniej chorowałam na nerki więc myśleli że to po prostu kamienie. zrobili mi usg i okazało się że mam torbiel na lewym jajniku. była bardzo duża 9cm na 7cm. właściwie cały jajnik był nią opleciony. no i szybka reakcja "wspaniałej" służby zdrowia - operować! byłam przerażona bo w tak młodym wieku chcieli mi usunąć jeden jajnik. nie zgodziłam się na operacji. poszłam do ginekologa prywatnie. ten przepisał mi leki hormonalne ale ostrzegał że w każdej chwili torbiel może pękną i zalać jamę brzuszna. ale udało się. z każdym tygodniem była coraz mniejsza. po miesiącu miałam już czyste jajniki. ty jesteś w lepszej sytuacji bo wcześnie wykryłaś torbiele i są one faktycznie niegroźne. ale takich rzeczy trzeba pilnować bo konsekwencje mogą być tragiczne. pozdrawiam