mowa roczniaka

05/11/08 16:22:09

Moja córeczka ma prawie 14 miesięcy i mowi super. Mama mówi od 8 miesiąca, było to jej pierwsze słowo i do tej pory ulubione :lol: . Mówi trudne słowa typu;ogon, ucho, nos, potrafi powiedziec jak ma na imię, jak ma na imię jej laka, jej koleżanka itp.Zadaje pytanie typu "gdzie"? gdy widzi jak ktoś wychodzi z domu. próbuje powtarzać bardzo trudne słowa typu np kangur. Nie znam wielu dzieci w jej wieku ale wszyscy twierdzą, ze bardzo ladnie mowi. Rozgadała sie tak około roku. Słabo rozwija się ruchowo tzn. jeszcze nie chodzi a jak miała rok to nawet nie potrafiła wstac na nogi. Do tej pory nie raczkuje . Bardzo mnie to martwiło a jak zobaczyłam dziecko w jej wieku jak biega, wsaje, wchodzi na schody, schodzi z łóżka to doznałam szoku aż spac nie mogłam. Widzę jej postępy i już wyluzowałam ale jedno jest pewne że każde dziecko inaczej się rozwija a ja dopiero w to uwierzyłam. My mamusie to cgyba już tak mamy że się martwimy troche na zapas. Kocham swoją gadułę ale i tak nie mogę doczekać się tego chodzenia.

SEN, WSZYSTKO O ŚNIE< O PROBLEMACH< O ZASYPIANIU ITP

20/09/08 22:15:10

pati ciężarówka bądź dobrej myśli. Moja corka tez miala torbiel, która powstala w wyniku porodu ale po kilku miesiacach jej się wchłonęla. Podobno torbiele często się zdarzają u maluchów i najczęściej się wchłaniają. Może maly rzeczywiscie się przestraszyl? Moja córcia też należy do tych słabo śpiących. Od 2 tygodni jest znacznie lepiej ....niedawno skończyła rok. Więc kochane mamy życzę cierpliwości. Dodam, ze sen poprawil jej się jak zaczęlam nie dawać jej cycusia za każdym razem jak się przebudzi. Spi ze mną (tatuś w drugim pokoju) a o samodzielnym spaniu w łóżeczku nawet jeszcze nie myślę - odsypiam ten rok. Chociaż w dzien spała kilka razy w łoczeczku.

9 miesięcy pobudki co godzina

29/08/08 19:24:58

Na razie porzuciłam myśl o zaprzestaniu karmienia piersią bo niunia strasznie mi się rozchorowała i miała biegunkę wirusową. Byliśmy w szpitalu, córcia schudła i nie ma apetytu. Zaczekam jeszcze z miesiac bo teraz nie jest dobry moment. Jak chorowała to cycuś był prawdziwym wybawieniem. Ale za to u nas postępy - córcia śpi w łóżeczku (dopiero drugi raz i nie wiem do której pośpi). Do tej zmiany też zmusił mnie szpital.

9 miesięcy pobudki co godzina

18/08/08 20:39:29

Niestety moj maluszek też ma problemy ze snem. I to właściwie od urodzenia. Jak była mała (tak do 5 miesięcy) to spała wdzień tylko po 15 - 20 minut i budziła sie z płaczem. W nocy za to tylko 1 lub 2 pobudki. Potem i trwa to do dziś (mała ma 11 miesięcy) sytuacja sie zmieniła tzn w dzień spi dobrze a w nocy to po prostu koszmar. Budzi sie czasami co chwila. Nie wiem czy ja wogóle śpię. Raczej drzemię. Sytuacja mnie wykańcza. Usypia jak dam jej cycusia. Pobudek mam około 20. Czasami jest trochę lepiej. Robiłam badania na mocz i jest ok. Po przezcytaniu tego tematu myśle, że zrobię na pasożyty, oczywiście prywatnie bo jak chciałam skierowanie na takie badanie to lekarz powiedział, ze to niemożliwe żeby miała robaki. Mam też podejrzenia, że dziecko budzi sie do cycusia i coraz bardziej oswajam sie z myślą żeby definitywnie zakończyć karmienie piersią. Muszę przyznać że przez te nocne pobudki nie sprawia mi to już przyjemności. Czy jest szansa, że to coś da? Nellmoże u was to też jest przyczyną?

ugotowana zupka beee a sloiczki pyszne jak to zmienic????

06/08/08 20:30:28

Moja je wszystkie zupki i ogólnie zjada wszystko. Ale miała taki okres, że nie bardzo chciala jeśc zupki domowe. Wpadł mi w oko przepis na forum aby do zupki dodać jabłko. I pod koniec gotowania dodaję pół jabuszka, smak zupy nieco sie zmienia. Nie dodaję natki pietruszki, selera i brokuła bo z tym nie zjada. Spróbuj.