WETERYNARZ RADZI

09/02/07 19:24:45

dzięki dziewczyny za cenne rady-na pewno wprowadzimy je od zaraz :) . sigma-wracaj do zdrowia :) a ja zmykam do łóżka-coś mnie dziś brzuszek boli :(

WETERYNARZ RADZI

09/02/07 09:54:44

lidka, mój pies potrafi ładnie podać łapkę i prosić :D (tego akurat najszybciej się nauczył :lol: ), oraz jeśli jest zainteresowany czymś, czym nie powinien- słysząc słowo „nie wolno” zostawia to już bez większego zainteresowania. myślę, że uda mi się nauczyć jeszcze takich komend typu „siad”, „leżeć” przed przyjściem maleństwa na świat. aby oswoić psa z dzieckiem oraz pokazaniu mu kto w hierarhi jest wyżej od niego, słyszałam o metodzie typu: pielucha przyniesiona ze szpitala z zapachem dziecka, oraz pierwszym wejściu do domu z dzieckiem-czyli w pierwszej kolejności mama z dzieckiem, tata, później ewentualnie pies przekracza próg domu. myślisz, że to cos pomoże :roll: ??? widzę, że Ty też uwielbiasz psy. Gdybym tylko mogła, miałabym więcej niż jednego…ech… pozdrowienia dla Twojej fasolki

WETERYNARZ RADZI

08/02/07 21:54:34

Książkę na pewno zakupie i przeczytam 8) . Nie mam zamiaru brać przykładu ze znajomych :? . Lidka poradź mi jeszcze jak przygotować psa na pierwsze spotkanie z dzieckiem.

WETERYNARZ RADZI

08/02/07 20:53:13

lidka-dzięki za radę, choć mnie zaskoczyłaś swoim stwierdzeniem o dominacji nad nami :oops: . Ci, którzy nas odwiedzają, śmieją się, że dzieci nie mamy to mieliśmy czas żeby sobie psa wychować :lol: . Dla nas jest bardzo łagodny i posłuszny, natomiast obcych nie za bardzo lubi, tym bardziej jak ktoś zwraca na niego za dużo swojej uwagi. On po prostu ma taki charakter-jak większość psów z tej rasy. Wydawało mi się, że go wychowamy na spokojnego psa-lecz niestety :roll: . Znajomi, którzy mają również taką rasę radzą sobie biciem, a ja zdecydowanie chciałabym uniknąć tej metody ustawiania psa. Ale masz rację, że jest to pewien problem. Mam nadzieję, że uda mi się go naprostować jeszcze przed przyjściem maleństwa na świat. Pozdrawiam.

WETERYNARZ RADZI

08/02/07 12:35:50

Witam serdecznie :D Mam oczywiście pytanie do SIGMA :lol: . Pewnie ten temat był już poruszany na forum, ale…mam nadzieję, że mi doradzisz. Otóż mam 3- letniego psa rasy Chin Japoński. Psy z tej rasy są bardzo zazdrosne (szczególnie o dzieci), o czym już się przekonałam. Poradź mi proszę, co zrobić, aby nasz pies nie był zazdrosny o nasze dziecko, które pojawi się w kwietniu :? . Zaznaczę, że uwielbiamy naszego psiaka i zawsze był traktowany jak członek rodziny. Jest jeszcze jedna sprawa. Kiedy był przyniesiony do domu, dostał od mojej teściowej szalik z którym do tej pory już się nie rozstaje (nawet bez niego nie zaśnie). Możesz sobie wyobrazić jaki ten szalik jest „utyrany” . Zastanawiamy się właśnie, czy się nie pozbyć tego szalika z dwóch powodów: siedlisko bakterii (mimo częstego prania), a po za tym jeśli ktoś obcy dotknie szalika, albo stanie na nim niechcąco (a dzieci, wystarczy, że przejdą obok) od razu nasz pies atakuje :? .