Wysypka na twarzy i ciele- zobaczcie Zdjęcia

11/03/09 23:12:05

witam Mam prośbę do mam, których dzieciaczki miały podobne problemy skórne na twarzy i ciele, co mój syn. Jaką diagnozę postawili lekarze, jakie były wasze obserwacje? Mój synek ma podejrzenie skazy białkowej, do zeszłego tygodnia karmiony był w systemie mieszanym: na mleczku bebilon pepti i piersi, do tego obiadki: głównie marchewka, ziemniaki, dynia, indyk, do tego kleik ryżowy, jabłuszko, soczki z jablek i winogron. Wszystko ze słoiczków. Wysypka zaczęła się od kilku krostek poniżej kącika ust- pomyślałam, że od sliny bo ząbki wychodzą- jednak krostki z biegiem czasu rozsiały się koło nosa,następnie na policzki, potem czoło, a od kilku dni są już na łydkach i tulowiu. Do tego szorstkie kolanka. Skóra na twarzy jest zaczerwieniona, sucha, lekko się łuszczy, a pod palcami czuć mnóstwo małych grudek. W piątek wybieram się z maluchem do lekarza, jednak chciałabym znać Waszą opinię, rady. Co to może być? Faktycznie skaza czy coś innego? [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=89ce7cddaec6ee06:2vn61sy6] [/url:2vn61sy6] [url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ec4f3acea80e04d8:2vn61sy6] [/url:2vn61sy6]

ELBLĄG - mamusie i przyszłe mamusie :)

23/08/08 21:21:18

Jolu mój synek przekręcił się pupą w dół na początku 7 miesiąca i juź pozycji do końca nie zmienił, a teraz ułoźenie pośladkowe jest wskazaniem do cc. Teoretycznie szanse na obrócenie były do około 36 tygodnia, ale niestety tak się nie stało. Nie umawiałam się wcześniej na źaden konkretny dzień na cc- zresztą nie jestem zwolenniczką ani wywoływania porodu ani cesarek na termin- no chyba źe są ku temu powaźne powody. Wydaje mi się, źe najlepiej jak wszystko się zacznie samo- znaczy to źe dzidzia jest gotowa na pojawienie się na świecie. Ja w szpitalu zjawiłam się jak mi w nocy odeszły wody, czyli zaczęło się wszystko naturalnie :) około 2.30, a na blok zabierali mnie o 5.40 przy 6cm rozwarciu. Przy cesarce do szpitala trzeba przyjechać nieco wcześniej niź przy porodzie sn, szczególnie jak przyjeźdzasz w nocy, po to źeby lekarze się zjawili, bo na dyźurze jest chyba tylko 1. Jeszcze dodam, źe ja cc wspominam bardzo pozytywnie. Anestezjolog super zrobił mi znieczulenie. Rana bolała moźe przez pierwszy tydzień. Na 3 dzień po operacji juź normalnie funkcjonowałam. Przez pierwsze dwa dni było trochę cięźko, bo pierwszy cały przeleźałam,a drugi to juź wstawałam z łóźka ale na chwileczkę tylko. Po synka chodził mąź, źebym mogła przystawiać go do piersi. Teraz juź nie odczuwam źadnych dolegliwości związanych z cięciem- oby nie przechwalić :)

ELBLĄG - mamusie i przyszłe mamusie :)

22/08/08 22:13:32

Witam Elbląźanki Dawno się nie udzialełam na naszym forum, ale dzidzia zajmuje wiele czasu. Mój Konrado skończył juź 2 miesiące :) Wtrącę moje 5 groszy odnośnie cesarki i zobaczenia dzidzi po zabiegu. Zgadzam się w 100% z Joanna. Ja akurat rodziłam w miejskim. Mój Konrad był ułoźony pośladkowo i stąd brak szansy na poród sn. Po operacji zobaczyłam go juź około godziny później, więc szybko. Oczywiście przystawiłam go do piersi i jakiś czas leźał ze mną. Jolu jeśli tylko będziesz miała siły to ządaj, aby w miarę moźliwości jak najszybciej przyniesli do ciebie dzidzię, źeby mogło possać pierś. To jest waźne dla pobudzenia laktacji, a dziewczyny po cesarkach zawsze mają z tym większy problem niź po porodzie sn. Dzieciaczek w pierwszych godzinach źycia ma bardzo silny instynkt ssania. Zresztą to niezapomniana chwila gdy chwilę po porodzie moźna swoje wyczekane przez 9 miesiecy dziecko przytulić do piersi.

DZIECIACZKI LIPCÓWECZEK 2008

07/08/08 15:44:03

[quote="asienka82":3eyuesk3] Na ile wystarcza Wam paczka pampersów?
Ja podobnie uźywam około 50 szt. na tydzień, z tym źe teraz Konrad robi kupki 1 na dzień a nawet 1 na 2-3 dni, za to sika na potęgę :) Co do podgrzewacza to mam Canpola i nie jest zły, chociaź niewielkie ilości mleka równie szybko podgrzewa się w garnku z wrzątkiem. Moźe to urządzonko bardziej przyda się przy podgrzewaniu słoiczków. 86ruda ja zmieniłam pieluszki na 2 jak małemu zaczęły nagminnie przesiąkać :) mój synek jest raczej typem szczuplaczka, więc 1 dość długo były dobre. na 2 przerzuciłam się jakieś 2 tygodnie temu Jonka ja w zasadzie jem wszystko, no moźe z wyjatkiem rzeczy wydymających. Brzoskwinie teź wcinam, jedną dziennie i kupy są musztardowe. Być moźe twój maluszek zle ją toleruje.. Co do bioderek to okazało się po badaniu usg, źe Konrad ma niedojrzałe lewe i doktor kazał małego szerokopieluchować, szeroko nosić i często układać na brzuszku- na źabę kalipso dziś są teź imieniny Konrada, więc świętujemy razem :) ajka74 poproszę o namiar na poduszkę :)

DZIECIACZKI LIPCÓWECZEK 2008

07/08/08 00:24:48

ajka74 podziwiam. gdybym usłyszła, źe po 6 godz. rozwarcie ppowiększyło się o 0,5 cm, to chyba wszystkich bym tam :bum: w odróźnieniu od ciebie ja super zniosłam cesarkę i szybko doszłam do siebie. a tak bardzo się jej bałam. na odparzenia polecam- chyba jak większość pampersy, do tego płatki dla niemowląt dzidziuś nasączone przegotowaną, ciepłą wodą, na koniec na osuszoną pupę kładę kremik Hippa i pupa Konrada po tym jest róźowiutka i pachnąca :) gonia.w teź ostatnio przewija mi się w głowie temat antykoncepcji. niby karmienie piersią to jakaś jej forma, ale ja nie specjalnie ufam tym naturalnym metodom. znam osobiście kilka przypadków mam, które zaszły w ciąźę w czasie karmienia. pewnie będzie trzeba łykać jakąś chemię, tylko czy jest to całkiem bezpieczne dla dziecka..