OLSZTYN - mamusie i przyszłe mamusie

25/05/09 15:17:15

ależ jestem zła,że przegapiłam koncert w filharmonii :twisted: , muszę do Was zdecydowanie częściej zaglądać ;) No i zastanawiam się nad tymi warsztatami czytelniczymi.

OLSZTYN - mamusie i przyszłe mamusie

09/05/09 17:35:38

Mojej Weronce też się co jakiś ciemieniucha pojawia /nie sądzę żeby to była alergia u niej/. Delikatnie bardzo na czubku głowy- generalnie sama znika po 1-2 dniach-po umyciu główki. Nam na ciemieniuchę w niemowlęctwie / fajnie to brzmi w czasie przeszłym/ pomagało: posmarować dość grubo kremem nivea /takim tradycyjnym, w granatowo-białym opakowaniu/ na 2-3 godz. przed myciem, po myciu wyczesać niestety trzeba. Żadne Olivki, olejuszki ciemieniuszki nie pomagały. Jeśli chodzi o nowości u nas to jesteśmy na etapie "piątkowania" i jest różnie, szczególnie w nocy. Ostatnio od 3 pobudka co pól godziny na pogawędki z mamą /nie płacze, nie marudzi, nie kwęka- gada, gada.../, a o 6.40 zwarta i gotowa moja córka rusza na pokoje;), a ja za nią.

OLSZTYN - mamusie i przyszłe mamusie

08/05/09 15:07:13

Pinquin-wiem, wiem... naczytałam się też o chirurgicznym usuwaniu kamieni kałowych. Jednak w porę podjęte działania mają na celu nie doprowadzić do takich przypadków. A przy okazji gartuluję chłopaka!!!! Bardzo bardzo!!!!

OLSZTYN - mamusie i przyszłe mamusie

08/05/09 09:27:28

sorry,że się wtrącę, ale juz prawie jestem specjalistką od "twradych kup, zaprać itp.- niestety wiolunia- surowe jabłuszko nie /pektyny zatwardzają/, banan -nie, ryż, ziemniaki -nie .Tak jak pisały dziewczyny- deserek ze śliwką /gerbera/ i pojawiły się nowe kaszki Nestle bezmleczne ze sliwka w składzie właśnie. Spróbuj może synkwoi posmakują. Obiadki z kaszką /np. Bobovity/. Próbuj, bo moja najpierw robiła twarde z problemami, a potem już wcale. I wtedy to była dopiero gimnastyka żeby z niej coś wydusić. Choć lekarz nas uświadomił ;) że kupka nie ma innego wyjścia i wcześniej czy później musi dołem iść;). BTW podczytuję Was sobie- tak całkiem za darmo:)- zdrówka dzieciaczkom i radości mamusiom życzę.

OLSZTYN - mamusie i przyszłe mamusie

30/01/08 10:08:05

Hejo! U nas w nocy znowu 3 karmienia. Werka chyba przez choróbsko ma mniejszy apetyt. W dzień wytrzymuje nawet 3 godziny. Z drugiej strony ileż to moje 7 kg.dziecko może zjeśc? Co do antybiotyku to kurna dzisiaj podawałam jej 4 razy, bo cudnie wszystko wypluwała. Serio, ale nast. razem to wezmę chyba zastrzyki i będę miała pewnośc, że dostaje odpowiednia dawkę. Wyrodna jestem??? Dzisiaj się obudziłam zestresowana o 8.20, że na 8.00 miałyśmy byc w Poradni Okołoporodowej. Ależ byłam zła. Po chwili do mnie dotarło,że poradnia to jest jutro. adeona- moja Weronika od początku spi po ciemku, gdyz balismy się,że potem będzie trudno ją od światła odzwyczaic minimoni- Werka urodziła sie z ogromnym :P ciemiączkiem i pytałam ostatnio w Poradni okołoporodowej czy jej zarasta, a p. doktro powiedizała,że mam sie tym wcale nie przejmowac, bo to jet proces niezauważalny. W czasie każdej wizytu u pediatry spr. ciemiączko i nikt mi nie powiedział,ze jest cos niehalo. Moim zdaniem nadal jest duże emi- moja córcia też sie chętnie przewraca na brzuszek , a z powrotem to juz nie za bardzo i jak jej sie znudzi leżenie na brzuchu to jest marudzenie, które odczytuję"Mamo natychmiast na plecki chcę", ale stópki to już dośc długo pieknie sobie podgryza :D Dziewczyny obejrzałam Wasza galerię. Dzieciaczki fajniutkie, Wy zadbane kobitki- miło patrzec. Fifolek no Atka przezabawna- taka mała cwaniarka