1.wizyta u gin. -> do p.doktor i forumowiczek.

18/09/07 09:18:36

Naprawdę nie ma się czego obawiać, chociaż wiem jak stresująca jest pierwsza wizyta. Może porozmawiaj z jakąś bliską koleżanką, może pójdzie z Tobą, zawsze będzie Ci trochę raźniej. Ja też w tej kwestii nie mogłam liczyć na swoją mamę, ale przyjaciółka bardzo mi pomogła.

RODZIĆ NATURALNIE CZY LEPIEJ CESARKA?

10/02/07 08:03:28

A miednice mierzy się w szpitalu jak pojedziesz już do porodu. Robi sie to po to żrby stwierdzić czy nie ma zwężenia miednicy co uniemożliwiłoby przedostanie się główki dziecka.

co o tym myslicie

23/01/07 17:29:43

Tylko teraz wyobraź sobie jak po tym papierosie czuło się Twoje dziecko... :cry:

co o tym myslicie

23/01/07 13:38:34

Ja również rzuciłam palenie jak tylko dowiedziałam się o ciąży, nie planowałam jej, gdyby było inaczej rzuciłabym już dużo wcześniej. Pomyśl o tym w ten sposób, że trujesz własne dziecko i narażasz je na poważne komplikacje zdrowotne w przyszłości. Czy tak postępuje kochająca matka??????? Ja nie wahałam się ani chwili, ponieważ dla tej małej istotki jestem gotowa zrobić wszystko. Tylko nie myśl ze było łatwo, przez cały czas bardzo chciało mi się palić, niekiedy aż ręce mi się trzęsły jak na porządnym kacu, ale można wytrzymać jeżeli robi się to dla własnego dziecka. I mam satysfakcję że wytrzymałam i nie muszę się wstydzić przed własnym dzieckiem.

RODZIĆ NATURALNIE CZY LEPIEJ CESARKA?

18/01/07 10:09:36

To zrozumiałe że chcemy wyglądać dobrze, fakt że mamy dzieci nie znaczy jeszcze że trzeba nie przejmować się swoim wyglądem. Ale to już nie te czasy, że do CC cięli w poprzek brzucha (tak jak u mojej mamy blizna jest od pępka w dół) teraz blizne jest praktycznie na granicy spojenia łonowego, w miejscu gdzie zaczyna się już zarost. Więc nawet jeżeli będzie trochę widoczna to i tak zazwyczaj bielizna zasłania to miejsce, więc nie masz się o co martwić że np wyjdziesz na plaże i wszyscy zobaczą że miałaś CC. U mnie gorszym problemem jest brzuszek, który został po ciąży i nie bardzo chce się schować :lol: