Inseminacja

18/11/08 16:25:53

Karo - lina dawno tu nie pisałam ale bakteria która mi wykryli to UREAPLASMA...niby ona jest w pochwie caly czas ale podczas spadku odpornosci np choroby przenika do macicy a jak jest w macicy to i w jajowodach i jajnikach i wq lekarza zabija nasienie i zarodki jesli w ogole sie pojawia, czasami kobiety jakims cudem zachodza w ciaze z tym dziadostwem ale wtedy przewaznie ciaze obumieraja albo rodza sie dzieci z ciezkimi wadami.

Inseminacja

18/11/08 10:51:43

Ewa29 przykro mi z powodu babci. :pr:

Inseminacja

18/11/08 10:50:50

Ewa29 ja miałam łacznie 6 ivi i niestety żadna się nie powiodła i niestety okazało się że to przez bakterie która zabija wszystko więc nie miało szansy się nic przyjąć...ale to dopiero wyszło podczas badań do in vitro kiedy zrobili mi szczegółowe wymazy z szyjki i pochwy...już jestem po leczeniu i 20 kontrolny wymaz...niestety gro lekarzy nie robi tych wymazów standardowo a niestety czasami jak widać na moim przykładzie to miałoby znaczenie...więc gdyby nie ta bakteria to pewnie byłabym w ciąży...ale mimo to że jestem wyleczona to i tak podchodzimy do ivf .

Inseminacja

18/11/08 09:00:01

Milki jesli chodzi o to kiedy robić bete to jesli dostałaś Pregnyl to powinnaś zrobić najwcześniej w 12-14 dniu po ivi a najlepiej w 14 i w zasadzie odbywa się to tak że idziesz na bete w 14 dpo ivi i jak beta jest ujemna to odstawiasz Duphaston a jak pozyytywna to bierzesz go jeszcze 2 dni i idziesz zrobić kolejny raz bete i progesteron i do wizyty u lekarza bierzesz dalej Duphaston a jeśli beta jest ujemna to odstawiasz i czekasz na @. Jak ja rozmawiałam z moim Ginem to on mówił że My bierzemy Duphaston tak na wszelki wypadek bo to zależy od tego jak u Ciebie przebiega 2 faza cyklu, u mnie występowała niedmoga dlatego brałam a jak jest ok to nie trzeba brać a ten skok progesteronu wcale nie jest taki duży, bo jeśli masz progesteron w porządku to nie masz co się przejmować tym że odstawisz Duphaston i przez to nie utrzymasz ciąży. Dlatego tak ważne jest przy pozytywnej becie robić też progesteron. Ja już swoje limity na ivi wyczerpałam i od 20 listopada zaczynam długi protokół do ivf.

Inseminacja

19/06/08 13:24:06

Ana81 toksoplazmowa to choroba która przenosi się z odchodami kotów lub znajduje sie w miesie surowym wiec wyjazd do turcji nie ma nic z tym wspolnego bo toksoplazmowa wystepuje w polsce i to dosc czesto.