Pytanko do specalisty logopedy ... "mowa"

14/10/09 11:54:46

[quote="ulcio":203klhk2]Paula to ze zamiast s mowi ś np. pasiek piesiek to jest prawidłowe w tym wieku tylko czy podczas mówienia pasek piesek sanki sok smok wysuwa jezyk miedzy zeby? jesli tak to jest to zly nawyk spodowowany smokiem sprobuj po malu eliminowac smoczek bo seplenienie bedzie sie utrzymywac wiem ze maluchy potrzebuja mleka ale picie mleka przez sen nie jest dobry rozwiazaniem bo po pierwsze dziecko nabawi sie prochnicy wady zgryzu i wady wymowy ktorej poczatki juz sa jesli chodzi o spis logopedow to mysle ze najlepiej bedzie wpisac w google logopeda i nazwe swojej miejscowosci powinans w ten sposob kogos znaleźć
w niektórych wyrazach widac mu ten jezyczek -on wymawiając jeszcze dane wyrazy choćby piesiek bardzo akcentuje to miejsce gdzie powinno byc S wiem z ta próchnica to tez był minus. ale poszukam czegoś zamiast butelki by pił mleko z tego. chciałabym by do dwóch lat jednak pił mleko dzieki za rady bardzo!

Pytanko do specalisty logopedy ... "mowa"

14/10/09 11:33:29

[quote="ulcio":7rohx71p]Paula tzn napisałam że może splenić ale to źle jak sepleni !!! dziecko nie może wsuwać podczas mówienia języka między zęby spytałam o smoczek i butelke ze smoczkiem bo to ona najczęściej jest tego przyczyną do 24 miesiąca życia dziecka trzeba się z nią rozstać im szybciej tym lepiej dawaj synkowi pić z kubeczka albo przez słomkę i dawaj jak najwięcej rzeczy do gryzienia typu piętka od chleba czy marchewka bawcie się w oblizywanie buzi wysmarowanej nutella chodzi o to by język unosił się do góry a jak synek mówi ? zobacz głoski L najbardziej mnie intersują i przy jakich głoskach wysywa język między zęby czy to przy s,z,c,dz jest (może je wymawiać jako ś, ź, ć, dź) i głoski t i d jeśli odstawisz smoczek i butelkę a seplenienie międzyzębowe będzie się nadal utrzymywać to niestety musicie iść do logopedy bo przez internet wam nie pomoge
dam ci przykład na dwóch wyrazach kiedy sepleni kiedy mówi picie wychodzi mu pisie kiedy mówi pasek wychodzi mu pasie L wymawia w wyrazie np lala i nie ma z nim problemu. ale faktycznie poszukam specjalisty bo teraz dopiero się zmartwiłam. wiesz to jest tak ze moi rodzice z którymi mieszkam uważają ze pięknie mówi mi serducho podpowiada ze coś jest nie tak. Ze smoczkiem to jest tak ze zasypia z nim a ja po godzinie dwoch mu go zabieram. a mleko nie wypije jeli nie bedzie w butelce pije go przez sen bo nie chce go pic gdy nie spi. a nie chcialabym rezygnowac w jego wieku z mleka już. choć wtedy butelka w ogóle nie była by używana. jak zacząć szukać specjalisty? jest jakis spis w internecie?

Pytanko do specalisty logopedy ... "mowa"

13/10/09 23:24:26

Ulcio pije na noc mleko z butli i do spania ma smoka. cały dzien jest bez smoczka. pije z bidonu albo z kubeczka trochę mnie uspokoiłaś dzięki.

Pytanko do specalisty logopedy ... "mowa"

01/10/09 23:32:21

Witam sie i ja Mój synek ma 19 miesięcy mówi dość sporo jak na jego wiek. Martwi mnie natomiast to jak wymawia niektóre wyrazy. Czy u takiego malucha możliwe jest seplenienie? czasem wydaje mi się ze on podczas wymawiana słowa pcha bardzo języczek na żabki- nie wiem czy zrozumiale napisałam. bardzo mnie to niepokoi. pozdrawiam.

ROZPAKOWANE LUTÓWKI 2008 !!! (2)

27/08/09 23:57:17

[quote="<Kaja>":3uqvye3w]Wiza, Paula, jesteście kochane :cmo:
czemu :shock: :wink: