"Stycznióweczki 2009" :):)

30/05/08 10:56:14

Cześć Dziewczyny! Ja mam 174 wzrostu i do tej pory ważyłam 56 kg, dziś jednak okazało się, że ważę 59. Ostatnio dużo jem, ale co zrobić jak jestem głodna hihihi Moją ciążę prowadzi moja ciocia, która też strasznie zwraca uwagę na tycie. Kazała mi przede wszystkim odstawić białe pieczywo i makarony. Mam jeść rano jakieś musli, potem jak mnie głód chwyci to banana itd. Mam zaspokajać mały głód owocami. Jeść często ale w małych ilościach. Niestety u mnie jest genetycznie zakodowane tycie w czasie ciąży. Moja mama była bardzo drobniuteńka zanim nie urodziła nas, taka sama sytuacja była z jej siostrą. Mam nadzieję, że uda mi się tego uniknąć. Mam pytanie, czy pijecie herbatę?? Słyszałam, że w normalnej herbacie też jest kofeina i najlepiej ją odstawić (albo pić jedną dziennie ale bardzo słabą). Przerzuciłam się na herbaty owocowe i tą herbatę dla kobiet w ciąży. Niestety reaguje na nie strasznie - ciągle biegałam do toalety, bo przez dwa dni miała straszna biegunkę (wczoraj odstawiłam herbatki owocowe i wszystko się uspokoiło). Uwielbiam pić, piję w ogromnych ilościach ale ciepłe, nie soki itp. , kawę musiałam odstawić, herbatę z cytryną też, więc nie wiem co mam robić ;-)

CLOSTILBEGYT

27/05/08 16:02:59

Cześć Dziewczyny!!! Długo się zastanawiałam czy Wam to napisać, ale może to Was podniesie na duchu!!! Byłam dziś na pierwszym USG, na którym potwierdzono ciążę. Mam cudowny pęcherzyk ciążowy o wymiarach 9x5 mm. Serduszko jeszcze nie bije, ale za dwa tygodnie mam iść na kolejne USG i wtedy chyba powinno już bić. Jutro idę powtórzyć wszystkie badania krwi (morfologia, hormony, itp. itd.) oraz badanie moczu. Jestem taka szczęśliwa! :-) Nie mam żadnych objawów ciąży - nie wymiotuję, nie mam nudności, nie kręci mi się w głowie - jedyne co to zmęczenie!!! Życzę Wam, aby każda z Was niebawem mogła przeżywać to samo!!!

"Stycznióweczki 2009" :):)

19/05/08 13:59:26

Cześć!! Ja sobie zakupiłam super książkę "Dieta przyszłej mamy". Opisana jest w niej dokładnie dieta, są podane przepisy oraz co jeść na zmęczenie, wzdęcia, mdłości itp. Polecam!!! Podobno dieta powinna być przede wszystkim bogata w białka i węglowodany, które zwykle zmniejszają uczucie nudności. Ponadto zalecają jak najwięcej pić oraz jeść produkty zawierające wodę (takie jak owoce). Ale przede wszystkim należy się wystrzegać pustego żołądka, bo najskuteczniejszym sposobem zapobiegania porannym nudnością jest częste jedzenie (dlatego też "otwórz przy łóżku barek z przekąskami"). :-)

"Stycznióweczki 2009" :):)

19/05/08 11:13:23

Cześć Dziewczyny! Ja dziś byłam na kolejnej becie i wieczorem odbieram wyniki. Do lekarza idę albo w ten piątek albo w następny wtorek (na piątek nie ma terminów więc będę błagała, żeby mnie przyjęła poza kolejką, może się uda). Jak na razie czuję się wyśmienicie, dokucza mi jedynie zmęczenie. Zawzięcie czytam książki o ciąży. Ostatnio jestem na etapie odpowiedniej diety - właśnie jem pełnoziarnisty chleb z serem, pomidorem i surówką. Popjiam sokiem ze świeżo wyciskanych owoców. ;-) Mam pytanie: czy słyszałyście coś o kserowaniu w czasie ciąży? Niestety u siebie w pracy muszę trochę kserować - od 10 do 30 stron dziennie (czasami więcej). Czy to ma szkodliwy wpływ na dziecko??? Szukałam w Internecie na ten temat i niestety są różne opinie (podobno w małej ilości nie przeszkadza, trzeba jedynie uważać, aby dokładnie zamknąć klapę, ale nie wiem czy to prawda).... Proszę o pomoc!!

"Stycznióweczki 2009" :):)

15/05/08 07:12:37

Cześć Dziewczyny!!! Wczoraj byłam u lekarza! Potwierdził ciążę! Beta urosła od poniedziałku z 6,8 do 26 :-))) W następny piątek 23 V mam mieć pierwsze USG! :-))) Tak więc teraz już tak na 100% mogę dołączyć do Waszego grona :-)