NaJWyzszA pOra nA MajoWecZki 2008:) (2)

27/11/09 12:48:23

Rustamka Natanek cudeńko, a jak już mówi!! Mój jest nadal na etapie mama, baba (najczęściej zresztą idzie na skróty i wychodzi maba :) No ale Twój to zawsze był pierwszy do wszystkiego (chyba nawet pierwszy zaczął chodzić z naszych pociech?) Piszcie kobietki jak idzie waszym maluchom mówienie bo jestem bardzo ciekawa! Grześ jest dzieckiem w zasadzie niemówiącym ale za to doskonale umie pokazać o co mu chodzi z komentarzem "ooo oo o oo" :) umie też świetnie naśladować głosy zwierząt (koty, kury, psy, krowy, konie, kaczki) no i pojazdów mechanicznych oczywiście :) ostatnio nauczył się (sam z siebie) bardzo wyraźnie mówić "ko-ko" i strasznie mu się to podoba. Wieczorem przed zaśnięciem już w łóżeczku jest zawsze rozgadany, powtarza repertuar z całego dnia ;) Z przedszkola nici na razie, chodził przez kilka dni na parę godzin do jednego, ale nie mógł się w ogóle tam znaleźć, ciągle był płacz, mimo, że byłą babcia... za małe pomieszczenie, za dużo dzieci na raz, panie nie umiały się nim zająć. Potem znalazłam kobietę , która prywatnie miała 3 dzieci u siebie w domu, ale niestety były starsze, jakieś 2-4 lata, no i ostentacyjnie nie chciała się nim zajmować, więc go zabrałąm. Znalazłam jeszcze jedną panią, tym razem z maluchami w jego wieku, ale ta z kolei go nie chciała, bo nie spał w tych godzinach co tamte. I klapa :? Jak się wreszcie wyprowadzę od rodziców to może w Wawie znajdę lepsze przedszkola, większy wybór.. no ale drożej niestety... piszcie co u was!! i zdjęcia jakieś proszę!!! buziaki :)

NaJWyzszA pOra nA MajoWecZki 2008:) (2)

20/11/09 14:58:34

Witam! Rzeczywiście cisza jakaś... U nas znowu choróbsko, jak mały idzie do przedszkola to zaraz coś łapie :( a z przedszkolem wcale nie tak łatwo, na razie kilka godzin tylko był, ciężko jest, płacz ciągle i zgrzytanie zębów ... Chyba jednak zrezygnuję z tego gdzie go posyłam, bo tam normalnie się dusi, mała salka, pełno dzieciaków, nigdzie nie wychodzą, a Grześ jest przyzwyczajony do przestrzeni... kilka zdjęć: [url=http://img688.imageshack.us/i/18407902.jpg/:2bvzr5sj] [/url:2bvzr5sj] [url=http://img80.imageshack.us/i/91212463.jpg/:2bvzr5sj] [/url:2bvzr5sj] tutaj z bratem ciotecznym Maciusiem na koniku :) [url=http://img80.imageshack.us/i/81734069.jpg/:2bvzr5sj] [/url:2bvzr5sj] Grześ i Maciuś [url=http://img121.imageshack.us/i/86368271.jpg/:2bvzr5sj] [/url:2bvzr5sj] odpoczynek na moim piesku [url=http://img149.imageshack.us/i/67093796.jpg/:2bvzr5sj] [/url:2bvzr5sj]

NaJWyzszA pOra nA MajoWecZki 2008:) (2)

06/11/09 08:28:49

Witam! rzeczywiście coś cichutko u nas na forum, ja przyznam się od czasu do czasu zaglądam, ale nie ma co pisać.. z nowości u nas: Grzesio poszedł do przedszkola :) na razie na kilka godzin dziennie, babcia z nim chodzi, nie jest źle. A nawet bym powiedziała jest bardzo dobrze :) myślałam że będzie płacz jak babcia pójdzie, ale podobno zostawiła go już pierwszego dnia na pół godziny a drugie na ponad dwie godziny i było w porządku. co prawda chyba mały przeżywa to w nocy bo niespokojnie śpi i się budzi z płaczem (tak jakby kiedykolwiek dobrze spał ;) ) Grzesio biega sobie wszędzie sam, wchodzi po schodach (i nawet schodzi, pupką w dół) - tylko go asekuruję, gada do siebie po swojemu, ze zrozumiałych słów nadal tylko mama i baba, wuum- to samochód, koko- to kurki, bau - kotek. Wszystko już rozumie, wykonuje polecenia, uwielbia sprzątać szczotką, wyrzucać śmieci, wkładać garnki ze zmywarki do szafki itp. nie lubi tylko sprzątać swoich zabawek :) w tą zimę planuję posadzić małego na nartki, zobaczymy jak mu pójdzie. znalazłam nawet na allegro małe nartki: www.allegro.pl/item796074491_narty_dzie ... owosc.html Grzesio waży już prawie 15 kg, nie wiem ile ma wzrostu ale chyba koło 90cm, muszę go zmierzyć... napiszcie co u was, jakie nowości, czy wasze maluchy juz coś mówią?? buziaki! :) ps. może jakieś zdjęcia później wstawię... aha ząbków u nas co niemiara: wszystkie jedynki, dwójki, trójki, czwórki, czyli... eeemm....16! :)

NaJWyzszA pOra nA MajoWecZki 2008:) (2)

15/09/09 13:34:01

Hej hej! mnie też dawno nie było, codziennie jestem w pracy od 8 do 15, nie mam czasu za bardzo w domu na siedzenie przed kompem, maluch domaga się mamy (po całym dniu nieobecności), w pracy nie zawsze mam czas... Witam wszystkie nowe mamusie i dzieciaki, gratulacje dla nowych brzuszków :) też bym chciała ;( Rustamka_24 super zdjęcia Natanka, mały urwis z niego i tak jak mój - stworzenie ziemno-wodne :) ewcia401 gratulacje !!! Kacper ma śliczną siostrzyczkę :) prosimy o jakieś nowe zdjęcia!! trochę wieści o Grzesiu: - biega jak wariat (zaczął chodzić w 11 miesięcy) - wreszcie zaczął mówić "mama" - do tej pory było tylko "baba", chociaż cały czas mu się myli wszystko, gada po swojemu, ale najdziwniejsze że ja go rozumiem, doskonale umie powiedzieć o co mu chodzi :) - uwielbia wszystkie zwierzaki - wprost szaleje jak go posadzę na konia, jest płacz jak go zdejmuję :) włazi psom do budy, skumplował się ze wszystkimi kotami (koty też się przyzwyczaiły że im się ogony wydłużyły :) -umie bardzo dobrze naśladować głosy, np. kurek, piesków, koników, kotków, ptaszków itp -na nowo polubił kąpiele i mycie włosów (przez jakiś czas był kryzys, nie dał sobie polać wody na głowę...) - jadamy już wszystko, jak mi się nie chce gotować mu czegoś oddzielnie to mu daję nasz wspólny obiad i zajada ze smakiem, mleko krowie do kaszy pije juz od 4 miesięcy - przez jakiś czas "mówił" ze chce zrobić kupkę i udawało mu się zrobić do nocniczka, nie wiem czemu już przestał i sygnalizuje raczej po fakcie... ale ma bardzo regularne kupki i większość łapiemy bez pieluchy :) -pierwsze próby samodzielnego jedzenia już za nami, nawet nieźle mu wychodzi, raczej będzie leworęczny... ma tylko trochę problemy z nałożeniem nieposłusznego jedzenia na łyżeczkę :) - ogólnie Grzesio jest bardzo wesołym dzieckiem, umie postawić na swoim, ma doskonałe poczucie humoru, kocham go nad wszystko!!! :) trochę zdjęć: zoo warszawskie, sierpień [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] w domku [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] pierwsze próby windsurfingu z mamą :) [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] nasz Bałtyk [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] sielanka na plaży [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] szaleństwa na piasku [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] ciekawe co tam jest w tej dziurze? [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] zabawy z ciocią [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] z mamą [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] [url=http://www.fotosik.pl:2hmw6ugr] [/url:2hmw6ugr] buziaki :) :D

NaJWyzszA pOra nA MajoWecZki 2008:) (2)

10/07/09 08:25:37

hej hej! jakie pustki u nas na forum... chyba wszystkie mamy wyjechały na wakacje, albo po prostu nie ma o czym pisać :) ewcia401 trzymaj się dzielnie kobietko, czekamy na wieści Bianka_the_fix fajnie że urlop się udał, my też dopiero wróciliśmy byłam z małym na Łotwie u dziadków i generalnie się podobało. Lecielismy samolotem no i wielkie przeżycie, Grzesio oczu nie mógł oderwać :wink: podobało mu się wszystko co się ruszało i robiło hałas, od samochodów , poprzez tramwaje, autobusy, pociągi, na samolotach kończąc. My mieszkamy teraz na wsi i rzadko kiedy widuje takie atrakcje :wink: :wink: Mały też już bardzo dużo rozumie, proste polecenia typu: przynieś książeczkę, zabawkę, klocuszka, daj mamie ubranko, albo choć idziemy zjeść kaszkę (to ostatnie opanował do perfekcji :wink:) umie też powiedzieć jak robią krówki, kotki, pieski, koniki, samochody, pokazać jak wysoko leciał samolotem i duzo innych rzeczy. No ale jeszcze nie mówi ani słowa (to znaczy po naszemu, bo po swojemu nawija równo..) potrafi tylko powiedzieć baba (z akcentem na drugie "ba") i przeważnie oznacza to babcię, ale nie koniecznie. No i "bach" i tyle ze słownika mojego dziecka. ja podobno zaczęłam mówić jak miałam ponad dwa lata, więc jeszcze duzo przed nami :) teraz siedzę w pracy, jest gorąco i duszno, nic mi się nie chce.... odzywajcie się babeczki, przynajmniej będzie co poczytać :wink: :wink: