Gdzie rodzić?

02/01/08 14:10:36

Długo się zastanawiałam gdzie rodzić, pierwsza myśl to był szpital MSWiA, ale zrezygnowałam po aferze z paciorkowcem. Jeżeli sie ktoś waha to polecam Narutowicza. Urodziłam tam córeczkę dwa tygodnie temu. Choć porodówka nie wygląda najlepiej, czeka dopiero na remont. To za to oddział położniczy jest bardzo ładny. Byłam w sali dwu osobowej z łazienką, telewizorem. Personel bardzo miły i życzliwy. Leżałam tam 5 dni, bo mała miała lekka żółtaczkę.

Rozwarcie na 2 palce = 2 cm ?? Jak to jest ?

13/12/07 13:31:49

Już drugi tydzień chodzę z rozwarciem na 2 cm. W tamtym tygodniu gin mi powiedziała że już prawie szyjki macicy nie mam (24mm), i że jest bardzo miękka. Jutro idę na kolejną wizytę zobaczymy co powie.

Rozwarcie na 2 palce = 2 cm ?? Jak to jest ?

02/12/07 18:49:33

Ciesze sie ze znalazłam taki temat postu. Dwa dni temu byłam u gin, powiedziała mi że mam rozwarcie na jeden palec, główka dziecka nisko i skrócona szyjka. Chodź termin mam za trzy tygodnie kazała mi się już spakować i czekać bo pewnie lada dzień. Powiedziała ze pewnie już sie z nią nie spotkam na cotygodniowej wizycie. Teraz wyczekuje objawów.

Po jakim czasie dostanę pieniążki z ZUSu

26/11/07 11:19:21

Wnioski jakie wysunęłam były na przykładzie moim i mojej koleżanki. Wychodzi na to, ze w krakowskim Zusie nie ma bałaganu. Koleżanka po paru miesięcznym czekania na pieniążki wzięła sprawy w swoje ręce (po wcześniejszym pokazaniu w pracy L4) zawoziła sama L4 do Zusu i dostawała pieniądze regularnie, bez żadnej zwłoki. Droga mritulo wychodzi na to że obydwie mamy racje. Skoro pracodawca wywiązał się ze swoich obowiązków, winy należy szukać w Zusie. Zanim jednak zrobi sie awanturę w Zusie należy dowiedziec sie czy L4 zostało w ogóle wysłane przez zakład pracy, bo i tak sie może zdarzyć. :)

Po jakim czasie dostanę pieniążki z ZUSu

26/11/07 09:56:29

To kiedy dostanie się pieniążki z Zusu dużo zależy od pracodawcy. W moim przypadku nie było ani dnia zwłoki, po prostu pracuje w dużej rzetelnej firmie. Moja koleżanka pracuje w malej kilkuosobowej firmie i miała problemy z pieniążkami, nie mogła sie ich doczekać. Jak sie później okazało to pracodawca trzymał jej zwolnienia bo stwierdził, że później zawiezie hurtem do zusu. Pracodawca nie ma obowiązku szybkiego dostarczenia L4, tak jak my musimy do naszych firm dostarczyć w ciągu 7 dni. Więc jak długo czekacie na kasę to na pewno wina nieroztropnego szefa/ szefowej.