pierwsza miesiączka po cc?

14/05/08 23:51:59

Ja dostałam @ po 6 miesiącach po porodzie. Miałam cc i nadal karmię piersią. Szkoda, bo cieszyłam się, że jej nie ma. Kumpela prawie 2 lata nie miała - bo tak długo karmiła piersią. Więc to pewnie zależy od organizmu. Ona strasznie chuda jest, więc to moze z tego powodu. Teraz jestem ciekawa, kiedy znowu się pojawi. Pierwsza była dość obfita, ale niezbyt bolesna. Choć ja nigdy nie miałam zbyt bolesnych.

Urlop płatny a urlop wychowawczy

07/04/08 16:01:48

Witam Obecnie jestem na urlopie płatnym, bo skonczyl mi się już macierzynski. Chciałam wybrac caly urlop zaległy i za ten rok i następnie pojsc na wychowawczy na 3 lata. Jednak dzisiaj kadrowa powiedziala mi, ze za ten rok nalezy mi sie tylko 9 dni, bo to jest liczone proporcjonalnie. Co w takim razie dzieje sie, gdy ide na 3-letni urlop wychowawczy? Czy pozostale dni mi przepadają? Dlaczego? Niestety za duzo zarabialam, zeby dostawac zasilek i chcialam jak najdluzej "wyciagnąc" pensje, a tu sie okazuje, ze nawet i tego nie mogę zrobic, ze tylko 9 dni z tego roku moge wykorzystac. Co dzieje sie z reszta niewykorzystanego urlopu? Przeciez jezeli w danym roku sie nie wykorzysta, to trzeba go wybrac do konca pierwszego polrocza kolejnego roku, bo inaczej przepada. Co w takim razie gdy jestem na wychowawczym? Dlaczego znowu jako matki, jako kobiety "dostajemy w dupę" od systemu? I gdzie jest ta p... polityka prorodzinna naszego kraju??? Czy ktos wie, jak mogę wykorzystac ten pozostaly urlop? W koncu to 17 dni!!! Po prostu az mnie szlag trafia na tą naszą polską paranoję. Sorry za emocje, ale się wkurzyłam. Czekam na Waszą pomoc, wskazówki, Z góry dziękuję.

Spocone rączki i stópki

31/03/08 08:07:15

Podaj 2 krople, bo tak mi zaleciła od początku pediatra. Myślałam, że taka jest standardowa dawka. Potem ze wzg na tą potliwość kazała mi podawć przez miesiąc 4 krople. Obecnie znowu podaję 2. W takim razie zrobię badania. Tylko mnie oświeć proszę - badania gospodarki fosforowo-wapniowej to z moczu, czy z krwi? edit Aha. Michasia nie była wcześniakiem, ale miała dość niską wagę - 2750 gr przy narodzinach. Może dlatego?

Spocone rączki i stópki

30/03/08 23:19:10

Witam Od pewnego czasu moja córeczka ma spocone rączki i stópki. Pediatra zaleciła 4 kropelki wit. D. Przez miesiąc tak jej podawałam, teraz wróciłyśmy do standardowej dawki - 2 kropelek dziennie, a rączki i stópki nadal się pocą. Jedynie, co mniej się poci to główka w trakcie karmienia, choć ona generalnie szybko się poci, mimo, że staram się ją bardzo lekko ubierać. Czy może być inna przyczyna takiej potliwości u małego brzdąca? Dodam, że Michasia skończyła 5 miesięcy i jest karmiona piersią. Od jakiegoś tygodnia wprowadzam powoli jedzonko, ale problem pojawił się już wcześniej. Pozdrawiam Michalina[/list]

Urlop wychowawczy a umowa zlecenie

28/03/08 14:08:43

Ale czy to oznacza, że nawet na umowę o pracę też? Czy tylko um-zlecenie i umowa o dzieło? A gdzie się dowiadywałaś?