czy są tu ciężarówki z rybnika lub okolic?

08/09/08 21:16:28

Daita - wszystkiego naj z okazji tej 18tki :!: (jak już ktoś na forum wcześniej zauważył;) ) Dużo zdrówka, szczęścia, wszelkiej pomyślności, samych radosnych i słonecznych dni, jak najmniej zmartwień i trosk; optymizmu i uśmiechu na twarzy, pociechy z Twoich dwóch SŁONECZEK i wiecznego lata w sercu :!: Ja jestem mega zapracowana :ddd: Piszę jakieś rozkłady materiału, regulaminy, słowem produkujęmakulaturę :( Uczę z czterech podręczników, mam trzy grupy językowe (zupełnie inny program, mająwięcej godizn języka) ... :ddd: ... a poza tym się wkurzam na maxa! W pierwszej klasie (po 4 latach uczenia się języka w podstawówce :!: ) 90% uczniów w klasie nie potrafi odmienić czasownika "to be" :roll: Zadaję proste pytanie How old are you a oni na mnie jak na UFO - serio. Normlanie jestem załamana ... I mówię do nich po ang. (polskiego używam na lekcji sporadycznie, kiedy muszę wytłumaczyć gramatykę np.), produkuję się, pokazuję, żeby się domyślili czego mogę od nich chcieć (bo ciągle wierzę, że po 10 poleceniu w końcu zrozumieją!), a tu głucha cisza ... Nie powinnam tak pisać, ale do jasnej zielonej CO oni robili w podstawówce :?: Heeeeeelp ;( Mikołaj dziękuje za życzonka :) 8 miechów skończone ... szok jak ten czas leci! Wiktor :!: :arrow: najlepsze życzonka z okazji Twoich 9 miesięcy Rośnij duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuży i zdrowy ;)

czy są tu ciężarówki z rybnika lub okolic?

06/09/08 22:07:22

maddie - wpisz sobie w google hasło "stulejka" i poczytaj na innych ch - jest tego dość sporo, bo sama czytałam, bo też nie wiedziałam co robić. Dla mnie opinia dr kliniki w Krakowie wszystko mi wyjaśniła. Po drugie - wybaczcie, ale jeżeli jest maść znieczulająca, którą można zastosować dziecku przy tego typu zabiegach, a lekarz jej nie stosuje to brawo dla tego lekarza! Po prostu tego nie rozumiem jak można fundować jako lekarz (bo rodzice często niestety nie wiedzą) ból dziecku :!: I jeszce w myśl zasady "poboli i przestanie". Przedmiotowe traktowanie dziecka. Karol siusia normanie? Czy ma problem z oddawaniem moczu, robi się balonik? Ma nawracające ropne stany zapalne dróg moczowych? Wtedy bym się poważnie zastanowiła co z tym fantem zrobić. Nie wiem maddie co ci poradzić - tylko przedstawiam opinię. Tylko się zastanów i nie podejmuj zbyt pochopnie decyzji. A nie zazdroszczę ci kochana podjęcia jej. Też bym schizowała :( i to pewno bardziej niż ty ... Iwona - BARDZO ładnie wyglądasz z prostymi włosami, a Kacper .... ŚLICZNY ŁOBUZIAK :)

czy są tu ciężarówki z rybnika lub okolic?

05/09/08 20:20:32

maddie - czytałaś stronę którą podałam? Uznany autorytet w kraju ... W sytuacji podbramkowej pojechalabym nawet do Krakowa na konsultacje ... Poza tym, doświadczenie Iwonki już mi wiele tłumaczy ... Nawet ja wiem, że jest specjalna maść znieczulajaca ... Wklejam fragment ze strony dr Marka Górniaka: W chwili urodzenia u większości noworodków istnieje fizjologiczna stulejka lub niemożność odciągnięcia napletka. Spowodowane jest to naturalnym zlepem między napletkiem a żołędzią. W miarę wzrostu prącia w ciągu pierwszych 3-4 lat życia pod napletkiem gromadzą się złuszczone nabłonki (mastka) oddzielając stopniowo żołądź od napletka. Powtarzające się wzwody prącia powodują, że napletek stopniowo oddziela się od żołędzi. W wieku 3 lat ok. 90% napletków daje się odprowadzić, kolejne 10% odkleja się w następnych latach życia. Nie zaleca się wczesnego siłowego odprowadzania - może to prowadzić do ponownego sklejenia, a nawet zrostu z żołędzią oraz powstania blizny na szczycie wąskiego napletka. U 4-5 letnich chłopców z nawracającymi stanami zapalnymi żołędzi zaleca się stosowanie maści sterydowej (deksametazon) 3-4 razy dziennie przez 6 tygodni. U 2/3 pacjentów prowadzi to do poszerzenia napletka i umożliwia jego pełne odprowadzenie. Miejscowe stosowanie sterydów jest skuteczne nawet w przypadku balanitis xerotica obliterans. Chirurgiczne odprowadzenie napletka jest konieczne rzadko. Zabieg należy rozważyć u 7-8 letnich chłopców, u których napletek jest nieodprowadzalny pomimo stosowania miejscowego maści sterydowych, występują nawracające stany zapalne lub wyraźne utrudnienie w oddawaniu moczu.

czy są tu ciężarówki z rybnika lub okolic?

05/09/08 18:42:53

Ja tylko na chwilunię Kobitki poczytajcie sobie stronkę ponoć bardzo dobrego specjalisty urologa dziecięcego z Krakowa: www kropkagorniak.strefa.pl Pisze właśnie na temat stulejki. ewelinarda twoja lekarka ma rację :!: Ja żałuję, że nie trafiłam na takiego lekarza ... Każde majstrowanie przy siusiaku powoduje zrosty, niestety ... wiem, bo przerabiałam na Mikołaju - teraz nie pozwolę, żeby lekarz na siłę odciągał napletek, bo wiem jak wygląda po takim zabiegu u tak małych dzieci. Skórka się po prostu zrasta i w ten sposób możemy zafundować dziecku prawdziwą stulejkę :/ Dość dużo na ten temat czytałam, zresztąnawet konsultowałam z wami na forum bo byłam przerażona.

czy są tu ciężarówki z rybnika lub okolic?

02/09/08 19:45:59

Hej! wpadam tylko się przywitaći powiadomić, że żyję ;) Z ciekawych rzezcy - tydzień temu skończyłam brać ten bromergon na zatrzymanie laktacji (brałam cały miesiąc). Wszytsko pięknie, ale drugiego dnia po skończonej kuracji laktacja WRÓCIŁA na maxa :twisted: Wracałam z zakupów i czuję, że normalnie coś mi z biustonosza wychodzi :twisted: ... jak ścisnęłam piersi, to jak z fontanny .... Załamka ... Zaś jestem na tabletach ... Po pierwszej tabletce prawie straciłam przytomność w nocy - wyszłam do ubikacji, walnęłam głową w ścianę, bo mi sie czarno zrobiło przed oczami ... gdyby mnie maż nie usłyszał to boję się mysleć ... ciśnienie miałam 70 na 60 :( Załamka z tą moją laktacją ... Dziś pierwszy dzień w szkole, nawet ok (ludziska załamani, stwierdzili po zajęciach: "ale rzeźnia" :lol: ), ale mam tyle papierów do przygotowania, że już po nocach siedzę ... a gdzie jeszcze przygotować się do lekcji ... Więc pewno miesiąc będę zajęta na maxa ... No i obiecuję, że powklejam obiecane fotki (jak je zrobię :/) Mikołaj rośnie zdrowo, dziśd ostał słoiczek z zupką "po 6 miesiącu" Co się namęczyliśmy to nasze - do tej pory był przyzwyczajony do totalnych papek, a w tych słoiczkach już są takie grudki i nie za bardzo iorowi się to podoba :( Ale musi sięw końcu przyzwyczaić, nie mogę podawać mu samych papinek ... :roll: Danita - dobrze, że poszłaś z dziewczynkami do lekarza. W szoku jestem, że bezobjawowa ta angina :!: Gabik - ślicznie wyglądałaśna tym zdjęciu ostatnim w tej sukieneczce (chyba zdjęcie z jakiejś imprezki, ale już nie pamiętam z jakiej), kurcze, aż się mi wierzyć nie chce, że ty masz trójkę dzieci :) Świetnie wyglądasz :) mona - [*] AAA .. Mikołaj jużaczął "nieśmiało" pełzać :) Ale jeszce nie siedzi stabilnie (może dlatego, że jest dość duży i długi ;) ) Uciekam, bo się nie wyrobię. Serdecznie pozdrawiam :)