Co zrobić, gdy dziecko nie chce siedzieć we wózku??

03/08/06 12:15:35

I to jest błąd dziecko płacze to zaraz wypuszczaja albo na rece.Dziecko sprawdza rodzina na co moze sobie pozwolic moja córa tez nie chciała siedziec we wuzku ale płakała darła sie ,zucała a ja nie i koniec masz siedziec po 10minutowym buncie dziecko grzecznie siedziało we wuzku i az do dzis a ma 2 latka.Wie ze jezeli ładnie poprosi bez kzyków,płaczu to jej pozwole wyjsc albo pujde znią na spacer bez wuzka.Trzeba pokazac jaka jest granica bo pozniej bedzie jeszcze gorzej.

Chodzenie na paluszkach...

03/08/06 12:11:41

Moja cóa zaczełą raczkowac szybko juz dobrze nie pamiętam chyba jak miała 7 miesiecy zarzz potym jak usiadła a chodzic zaczeła jak miała 13misięcy bo jej sie dobrze raczkowało.Teraz ma 2 latka i czesto chodzi na czworaka :D A chodzenie na paluszkach jest zdrowe a zwłaszccza dla takich dzieci które zaczynaja chodzic i dla 3,4latków bo dziecki temu nie będą miec platfósa.

Jakie butelki oraz smoczki do karmienia są najlepsze?

03/08/06 11:52:37

Ja uzywałam Avent naprawde polecam córa wogóle nie miała kolek ale to akórat kazde dziecko przechodzi inaczej.Ale avent polecam super.

Jak ubierać dzidzię?

02/08/06 22:21:19

Tak lepiej duzo nie kupuj dzieki bogu ze ja nie kupiłam ubranek typowych dla noworotka bo w zadne by nie weszło,Więc kup lepiej wieksze a dłuzej sie przyda.JA mieszkam w bloku w zimie miałam 22stopnie wiec tak sobie dzidzia miała body z długim ,czapeczke bawełniana,spioszki i skarpetki na nuzkach. Do tej pory mam tak w domu i spimy przy otwartym oknie dzieki temu córa która ma juz 2 lata nie choruje często no hcyba ze od kogoś sie zarazi.Kaftaniki raczej dobre na lato.Pajacyki są tez dobre ale takie rozpinane z góry na dół i w kroczku łatwiej dzidzie ubrać.Dobrze miec pare pieluszek tetrowych przydadza gdy dzidzi sie uleje mleczko.Kombinezon tez lepszy cały rozpinany mniej sie nameczysz przy ubieraniu.

Ssanie kciuka

02/08/06 22:13:33

Wiesz kolerzanka miała taki problem a buzia od kciuka gorzej sie deformuje niz od smoczka.Wiem tylko tyle ze długo rozmawiała a mała miała 3,5roku i co chwila jej zwracali uwage i sama po pewnym czasie przestała.