Jak długo utrzymałyście pokarm przy odciąganiu laktatorem???

04/03/09 16:07:27

Pyt. jak w temacie. Interesuje mnie, jak długo dałyście radę karmić dziecko swoim pokarmem przy odciąganiu i podawaniu z butli. Jak często odciągacie pokarm w ciągu dnia i ile podajecie mleczka Waszym maluchom?

MROŻENIE POKARMU

04/03/09 15:51:25

Miiigotka woreczki do mrożenia pokarmu mozna nabyć w sklepach dziecięcych i na allegro (kosztują ok. 20 zł za 30 szt.). Co do podawania raz rozmrożonego pokarmu - faktycznie, czytałam że można go jeszcze później podawać, ale ja nigdy tak nie robiłam i zawsze takie nie wypite mleczko wylewałam.

MROŻENIE POKARMU

03/03/09 15:56:22

Nie jestem expertem w tej sprawie ale powiem jak to wygląda z mojej strony. Otóż karmię swoim odciąganym pokarmem już ponad rok i często zdarzało mi się mrozić nadwyżki pokarmu. Nigdy nie dolewałam świeżego mleka do takiego już zamrożonego, gdyż raz zamrożone mleko nawet po cząściowym rozmrożeniu nie może być ponownie mrożone, a myślę że jak doleje się świeżego to częsciowo to mleko mrożone może odtajać (może się mylę ale tak mi się wydaje i ja nigdy bym tak nie zrobiła). Do mrożenia mleka powinno się używać specjalnych woreczków do tego celu lub kubeczków i z tego co czyałam nie powinno się mrozić mleka w szklanych pojemniczkach. Nie wiem natomiast czy piszesz o sterylizowanej butelce plastikowej czy szklanej, bo plastikowa wysterylizowana jest ok. Ja często mieszałam mleko i nigdy mój synek nie miał żadnych sensacji żołądkowych. Zawsze jak odciągnęłam mleko to zostawiałam je w temp. pokojowej na jakieś pół godzinki - godzinkę a później wstawiałam do lodówki. Jak już się ochłodziło to dolewałam je do wcześniej ściągniętego i wlewałam do woreczka po czym mroziłam. pozdrawiam i w razie potrzeby zapraszam ponownie :)

białe krostki (?) na siusiaczku u roczniaka

06/01/09 21:32:01

Dziękuję za odpowiedź, aczkolwiek bardzo wątpię w to, że może to być związane z gruczołami łojowymi. z drugiej jednak strony chciałabym, aby tak właśnie było, a nie okazało się czasem, że to jakieś zmiany chorobowe. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

białe krostki (?) na siusiaczku u roczniaka

05/01/09 21:20:11

Witam ponownie. Do tej pory nie doczekałam się odpowiedzi na moje powyższe pytania i w związku z tym proszę ponownie o porady. Czy ktoś może udzielić mi odpowiedzi? Czy Pani doktor może kiedyś gdzieś zetknęła się z podobnym przypadkiem? Bardzo proszę o odpowiedź. pozdrawiam