Menu ROCZNIAKA !!!

30/12/08 11:57:12

Witam, mam 11,5 miesięczną córeczkę. Na początku wszystko było ok, ale później na coś się uczuliła. Podejrzewam że na kurczaka i zółtko. Dodam że karmie ją jeszcze (.) 1-2 razy. Przeszłysmy dla bezpieczeństwa na Bebiko HA i sinlack- polecenie lekarza. Przedtem na sniadanie i kolacje dostawała kaszkę mleczno- ryzową. Teraz mieszam jej sinlak z kaszką ryzowa bez mleka na wodzie. Na razie ma tylko 2 zabki. Nie wiem co moge jej podawać na kolacje i sniadanie. A co mozna robic z sinlaku? Proszę o podpowiedź.

Mamy karmiące piersią

06/03/08 11:20:32

Noworodek robi po kilka kupek dziennie, właśnie dlatego, że nie umie jeszcze dobrze trawić i przyswajać mamusinego mleczka, za to dziecko 2-3 miesięczne robi kupki nawet raz na tydzień, bo wszystko elegancko trawi i przyswaja. Tak napisała kruczek ... Włąśnie mam z tym problem, moja Ola skończyła juz 2 m-ce i nadal kilka razy dziennie robi kupki a oprócz tego przy karmieniu płacze nie chce jeść podciąga nóżki do góry, wierci sie jakby się przeciagała i wydala gazy... Czy to normalne? To nie jest kolka bo podobno kolka jest o stałych porach a nie cały czas lub co chwilę. Juz nie wiem co o tym mysleć :( Dziś a właściwie w nocy nie byłam w stanie jej nakarmic zjadła z jejdnej piersi 10 min i to pobudzając ją do jedzenia a później zaczął sie płacz i nie chciała juz mojej piersi wypychała ja językiem, prężyła się i musiałam ją odstawic do łóżeczka . po 2h obudziła się z płaczem wieć ja z nowu jąprzystawiłąm do piersi ale ona w płacz i skończyło sie jedzenie. Położyłam ją do mojego łóżka i zaraz zasnęła. Dziś rano tez próbowałam ją nakarmic ale sie nie udało :( Nawet nie chciała mleka odciągniętego, dałamjej wapno w syropie i zaraz potem odciągniete mleko i się udało. Zjadła :) Juz nie wiem co mam robic, dziewczyny pomóżcie! Czy któraś z WAs miała podobny problem? Zamówiłam na jutro wizyte domową , niech lekarz sie przyjrzy jak ona sie zachowuje przy karmieniu. A może powinnam posłodzic jej moje mleko? Boję się ze jest głodna...

Dieta karmiącej przy skazie białkowej dziecka

27/02/08 11:38:24

Dziekuje za pomoc :) A co powinnam jeść na śniadanie? Może macie jakieś przykładowe menu najlepiej na cały lub kilka dni?

Mamy karmiące piersią

26/02/08 11:01:29

raczula właśnie w tym problem zę ona go nie chce i nie wiem jak ją do niego przekonać :( Moz eznasz jakiś skuteczny sposób? Dodam że próbował kropic jej na smoczek kropelke Cebionu to pomaga ale dopóki go nie zliże ze smoczka óźniej go wypluwa i krzyk gotowy. juz mi ręce opadaja bo nie wiem jak ja mam uspokoić :evil:

Dieta karmiącej przy skazie białkowej dziecka

26/02/08 10:56:59

Witam :D Mam 1,5 miesięczną córeczke, jak miała 1,5 tyg. byłąm z nia u lekarza bo dostała wysypki na głowie, policzkach i pupci. Lekarz powiedział że zjadłam coś co ją uczuliło. Kazał mi odstawic biale pieczywo, sery, mleko /ale ja nie pije mleka tylko odrobine do kawy i to na pół zbożowej/ Kazał kąpać dziecko w Oliatum, na jakiś czas sie uspokoiło. Moaja mama ugotowała mi zupe pomidorową z ryżem i jadłam ją przez 3 dni i znów to samo tylko że gorzej. Międzyczasie Ola miałą zapalenie ucha i dostała antybiotyk na bazie penicyliny. Zadzwoniłam do lekarza powiedziałam że znów ma wysypkę, kazał odstawić antybiotyk i podac małej Calcium. Po woli jej schodzi ta wysypka bo miała na policzkach, szyi, brodzie, pupie a naet na piersiach. Obecnie jem chleb z dźemem ewntualnie chleb z pasztetem. Juz nie wiem co mam jeść ... Zastanawiam się czy to skaza białakowa? powiedzcie mi jesli do kawy używam mleka łaciatego czyli pasteryzowanego to tez może ją uczulac i od czasu do czasu jem serki Danio tez sa robione z mleka pasteryzowanego. Co o tym myslicie? Prosze podpowiedzcie mi co mam robic? Na