jestem sylwusia......rece opadaja....;P

10/05/08 00:06:13

:g^^: :g^^: :g^^: :g^^: :g^^: :g^^:

PROBLEMY TRZYLATKI

21/04/08 23:05:51

[quote="MamaOlivkiINelci":e9aqez61] ja ja ciagne w powietrzu za ta reke bo ona sie wyrywa i sie drze a ja druga reka pcham np wozek z nela.
:D :D :D też tak mam :D :D :D

zólty osad na ząbkach

17/04/08 22:34:22

A ja radzę przejść sie jednak do dentysty. Mojemu synkowi myliśmy ząbki jak tylko mu wyszły (na początku taką silikonową szczoteczką zakładaną na palec). Niestety aż do 10 miesiąca podjadał w nocy 2 lub 3 razy (karmiłam piersią a potem mlekiem modyfik.) zatem wieczorne mycie nie było zbyt skuteczne i na ząbkach też pojawił mu się taki nalot (żółto-szary). Na początku zignorowałam to, a jak sie później okazało ten nalot to był początek próchnicy (jak nazwała to nasza dentystka "próchnica od butelkowa"). Jak w końcu poszliśmy z tym do dentysty, to po lapisowaniu, w miejscu gdzie zaatakowała próchnica, pojawiły się czarne plamy. Teraz ma brzydki czarne plamki na ząbkach :-( Klaudynka - radzę więc nie ignorować tego nalotu i zapisać się z dzieckiem do dentysty. A jeśli okaże się, że u Was nie jest to próchnica, to przynajmniej podpytasz dentystę jakie pasty macie używać. Pozdrawiam

ulga prorodzinna a utrata zasiłku rodzinnego?!

02/04/08 22:17:40

Dziewczyny znalazłam na ten temat artykuł w Gazecie Prawnej. Ponieważ nie można wklejać linków, to przekopiuję tutaj ten artykuł. Wynika z niego, że faktycznie może się tak zdarzyć, że rodzina która skorzystania z ulgi rodzinnej teraz, przekroczy "minimum socjalne" i na okres od 09.2008 do 08.2009 nie otrzyma zasiłku rodzinnego i dodatków. cyt.: "Ulga może pozbawić prawa do zasiłku rodzinnego Odliczenie ulgi rodzinnej w wysokości 1145,08 zł na każde dziecko może wpływać na wielkość dochodu stanowiącego podstawę przyznania świadczeń na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych. Rodzice wychowują dwuletniego i pięcioletniego syna. Rodzina otrzymuje zasiłek rodzinny i dodatek do zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego. Rodzice mogą skorzystać z ulgi rodzinnej. Pomniejszając należny podatek o kwotę ulgi, muszą jednak mieć świadomość, że może to spowodować utratę prawa do zasiłku rodzinnego. Zgodnie z ustawą z 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (t.j. Dz.U. z 2006 r. nr 139, poz. 992 z późn. zm.) warunkiem przyznania zasiłku rodzinnego jest osiągnięcie określonego dochodu. Za dochód należy natomiast uznać przychody podlegające opodatkowaniu według skali podatkowej, pomniejszone m.in. o należny podatek dochodowy od osób fizycznych. Skorzystanie z ulgi rodzinnej w praktyce może powodować, że podatnik w ogóle nie zapłaci podatku dochodowego (urząd zwróci cały zapłacony podatek) lub zapłaci minimalną kwotę. W konsekwencji automatycznie podwyższy się jego dochód ustalany na potrzeby ustawy o świadczeniach rodzinnych, co może uniemożliwić przyznanie świadczenia rodzinnego w następnym okresie zasiłkowym. Warto wskazać, że przykładowa kwota zasiłku rodzinnego to 48 zł na dziecko w wieku do ukończenia piątego roku życia, ale już np. dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego wynosi 400 zł miesięcznie. Podatnicy otrzymujący zasiłek rodzinny powinni zatem szczegółowo wyliczyć, co będzie dla nich korzystniejsze - skorzystanie z ulgi na dzieci, czy utrzymanie świadczeń rodzinnych. Warto przy tym pamiętać, że aby uzyskać cały zwrot podatku, trzeba zarabiać o wiele więcej niż wynosi próg dochodów dla pomocy państwa dla rodzin (zasiłek rodzinny przysługuje, jeżeli dochód rodziny w przeliczeniu na osobę nie przekracza kwoty 504 zł). Rodzinom korzystającym z zasiłku rodzinnego nie grozi utrata już przyznanego świadczenia. Odpisując ulgę na dzieci w deklaracji podatkowej za 2007 rok, można stracić możliwość otrzymania zasiłku dopiero w następnym okresie zasiłkowym przypadającym od 1 września 2008 r. do 31 sierpnia 2009 r." koniec cytatu. Jeśli moderatora uzna, że to za długa odpowiedź proszę o info, skrócę to trochę. Pozdr.

hemoroidy po porodzie

19/03/08 14:03:47

Ja miałam problem z hemoroidami już w ciąży (musiałam brać żelazo, które dodatkowo wzmagało zaparcia). A po porodzie to była masakra po prostu. Ale moja gin. poleciła maść Proctoglivenol- stosuje się ją na zewnątrz, miejscowo. Po 2-3 dniach ogromna ulga! Nie stosowałam jej cały czas, tylko wtedy kiedy hemoroidy mi wyraźnie dokuczały. Teraz już o nich zapomniałam NA SZCZĘŚCIE :P No i oczywiście polecam dietę bogatą w błonnik i suszone owoce (rodzynki, śliwki itp)