Pytanko do specalisty logopedy ... "mowa"

04/05/13 16:38:58

Talka i jak mowa synka? Lepiej coś? Klarina ja mogę polecić Ci książeczki serii "Kocham czytać". Mój synek pokochał je i bardzo szybko opanował powtarzanie wszystkich sylab z nich. Polecane sa własnie do nauki spontanicznej mowy. Wiadomo, ze od sylaby do słowa :) mój ma 21 mies a już mówi zdaniami. Na 1,5 roku mówił wypowiedzi składające się z 2 wyrazów.

Opinia o Flixonase dla 5-latka

04/05/13 16:33:59

Flixonase jest lekiem nowej generacji i jak to laryngolog powiedział - działa tam gdzie jest podawany więc może być stosowany dłuższy czas. Bo Buderhin to tez steryd, ale on starej generacji jest i szkodzi dziecku na dłuższą metę. U nas po dluższym stosowaniu w/w leku pojawiała sie krew z nosa.

Problemy z oddychaniem u 5-latka

04/05/13 16:28:30

Skoro ma bardzo powiększony migdał to trzeba go wyciąć...nie wiem na co lekarz czeka...na tragedię? Mój syn miał bardzo powiększony migdał, chrapał, mówił nosowo i miał czasem bezdechy. Usunęliśmy rok temu (maił 3,5 roku) i to była NAJLEPSZA DECYZJA W ŻYCIU. Nie to dziecko! Po zabiegu śpi bez wybudzania po 11 godz. a ma prawie 5 lat! Wysypia się, jest dużo spokojniejszy, pozbył sie migiem wady wymowy, która miał "dzięki" oddychaniu przez usta, bo język miał cały czas na dole. Antybiotyku nie brał od roku. A jak ma katar to w końcu może wysmarkać nos. W szpitalu w naszej sali natomiast był taki chłopczyk, co musiał spać na siedząco żeby mógł oddychać tak dusił go migdał. Coś strasznego :/ Lepiej zasięgnij opinii innego laryngologa. Ja byłam u 3. 1 chciał leczyć, ale mówił że i tak przy tych rozmiarach zapewne nic to nie da no ale spróbujemy (więc po co czekać????). 2 kolejnych (z czego jeden badał kamerą) powiedzieli ze natychmiast mam zapisać sie na zabieg. Dziecko nie dotleniało się wystarczająco też przez takie oddychanie.

Trzeci migdał

20/03/13 20:58:02

U nas było kilku laryngologów i tak 1 lek oglądał 3 migdał przez jakieś lusterko ;) 2 lek. palec włożyła do buzi ale na dosłowie moment i fakt mój 3,5 latek nie był tym zachwycony, ale krew sie nie lała... 3 lek. oglądał migdał przez nos kamerką i to było najbardziej wiarygodne.

Trzeci migdał

06/02/13 12:06:22

Astarte mojemu synkowi (wtedy 3,5rż) usunięto 3 migdał i podcięto boczne (podcięto tez tak, że praktycznie do końca wycięli-zostawili trochę tkanki). Czemu Cię to martwi? Mi lek powiedziała, że tak się robi. Że nie usuwa do końca, ale dużo się wycina żeby nie odrastało. Synek jest rok po zabiegu i od roku antybiotyku nie brał. Nie choruje nic a nic. Jak ma infekcję typu katar to w końcu schodzi z nosa i nie trwa tygodniami + zapalenie zatok, tylko kończy się po tyg bez leków.