SZCZEPIENIE PRZECIW KLESZCZOWEMU ZAPALENIU MÓZGU ???

25/01/09 15:10:24

O dawkach przypominających pamiętamy :D Masz rację Borelioza jest częściej spotykana ale gdy uda się ją szybko wykryć to po choć końskiej dawce antybiotyków można ją pokonać. Zapalenie Opon jest niestety groźniejsze :( Tak czy inaczej na dziecko trzeba w lesie i ogrodzie szczególnie uważać. Myślę jednak, że po mimo dawek przypominających, kosztów z tym związanych warto dzieciaczka zaszczepić. Wyczytałam w necie, że w Austrii jest na to zaszczepionych 80% ludzi a w Polsce niecały 1% :( Szkoda, że na Boreriozę jeszcze nie ma szczepionki :?

SZCZEPIENIE PRZECIW KLESZCZOWEMU ZAPALENIU MÓZGU ???

24/01/09 13:22:32

Witam Niebawem przeprowadzamy się z miasta na wieś. A w zasadzie to w sam środek pięknego lasu gdzie mały domek stoi na środku pięknej łąki :D Razem z mężem zaszczepiliśmy się przeciw KLESZCZOWEMU ZAPALENIU MÓZGU. Nie wiem czy można już zaszczepić przeciwko temu również naszą 13-to miesięczną córeczkę ??? Boję się o nią bo na terenie gdzie będziemy mieszkać jest dużo kleszczy ale czy tak małemu dziecku można podać tą szczepionkę ??? Czy jest bezpieczna??? Nasz pediatra jest przeciwnikiem szczepienia mówi, że nie można na wszystko dziecka zaszczepić??? Ale ja uważam, że zagrożenie jest duże a przecież nie utrzymam biegającego maleństwa w domu. A dzieciaczki to lubią wpełzać wszędzie.

Karmienie piersią a wyczerpanie fizyczne - Lecytyna

14/12/08 11:14:59

Witam Karmie piersią już 11 miesięcy. Powoli zaczynam już moje maleństwo odstawiać od cycusia. Mleczko moje dostaje już tylko o 19.00 i 0 7.00 rano Karmiłabym dłużej ale fizycznie już nie wydalam. Zajmuję się moim dzieckiem i mam też pod opieką 24h dziadka z Ajcchajmera i Parkinsonem :( chyba nie muszę pisać co mam w domu (dziadek ma omamy i ataki agresji, ledwo sam chodzi) ciągle go trzeba pilnować. Sypiam na dobę 2-3 godziny i raczej to się nie zmieni :( Czym mogę sobie dopomóc :?: :?: :?: Chcę brać " LECYTYNĘ SOJOWĄ" ale nie wiem czy przy karmieniu piersią można??? Na opakowaniach nic nie pisze a nasz pediatra też nie ma pojęcia :(

Kędzierzyn-Koźle i okolice.Jest ktoś???

04/11/08 21:08:30

[quote="julix":3fwrf0n3]Wyobraźcie sobie że jak zadzwoniłam na usg do koźla żeby się zapytać kiedy by można prywatnie się zapisać, bo się niepokoję czy wszystko jest ok, to mi powiedziała, że najbliższe usg powinnam zrobić dopiero w 20-24 tyg. a jak mnie coś niepokoi to powinnam iść na badanie do ginekologa. :shock: W ogóle nie brała pod uwagę możliwości zapisania, na koniec dodała że i tak najbliższy termin to 19 listopada. Myślałam, że jak płacę za badanie to mogę sobie je zrobić kiedy mi się podoba. Miałyście kiedyś taki problem ?! :?
Poruszałyśmy już ten temat na forum bardzooooo dawnooooo temu :lol: Dla przypomnienia: Ja byłam parę razy będąc w ciąży na USG. Z tych chyba moich 6-7 razy najmniej byłam zadowolona z USG u Głowackiego. Ma stary sprzęt który jest nie dokładny. Po zbadaniu Emilki stwierdził,że ma powiększoną komorę mózgi i że dziecko ma wodogłowie. Przeżyliśmy horror. Robiono mi w szpitalu potem dwa usg dzień po dniu i następne za tydzień. WODOGŁOWIA NIE BYŁO :!: Natomiast pozostał lęk jak cholera. Zmieniłam lekarza. Jak się okazało USG u Głowackiego powiększało lekko płód. I tak jak on twierdził, że to był 21 tydzień tak się okazało, że dopiero 19-ty :( Dlatego jak robicie USG to tylko w naszej okolicy w szpitalu lub jak wcześniej pisałyśmy na forum: Polecam doktora Grudnia z Rybnika (ma super nowoczesne usg) i badanie trwa ok 40 minut, bardzo dokładne. Dostajecie też zapis na płytce DVD można potem pokazywać babcią jak maleństwo pływa w brzuszku.

Kędzierzyn-Koźle i okolice.Jest ktoś???

21/10/08 19:57:54

Myślę, że to normalne. Powoli chudniesz a tam gdzie kiedyś były mięśnie po ciąży został tylko tłuszczyk lub miejsce po nim. Wszystko musi się obkurczyć. Ja niby wyglądam już normalnie ale za to jak biegnę lub skaczę czuję ten nadmiar skóry. Po prostu nie tyle co faluje hihi ale mnie boli. Czuje ją jakby się poruszała :) A cycki to koszmar, ściskam je jak idę pobiegać z psem bo ciążą od tego mleka :lol: