zespół downa - gdzie szukać pomocy

11/10/12 09:35:02

Synapsis działa tylko w Warszawie na szeroką skalę,w Łodzi nie ma żadnego oddziału i zajmuje się głównie dziećmi z autyzmem dziecięcym i zespołem aspergera. W Łodzi prężnie działa fundacja Jaś i Małgosia /od niedawna JiM/. Zajmują się warsztatami,mają szkołę,przedszkole i przyuczenie do zawodu dla dorosłych osoób z zespołem downa i autyzmem. Jestem tam kilka razy w tygodniu i fajnie to wszystko wygląda. Jeśli będę mogła jeszcze w czymś pomóc to pisz.

Umarł mój Synuś

20/09/12 10:34:09

Niaguska,ogromnie mi przykro,więcej nawet nie wiem co pisać... O Rydygierze mam generalnie niezbyt dobrą opinie. Nie rodziłam tam (córka jest z Madurowicza,syn z Matki Polki),ale rodziła siostra-komplikacje po cesarce tam to norma plus zarazili ją gronkowcem,z czego oczywiście się mgliście tłumaczą,że pewnie miała wcześniej... :/ Rzeczywiście w Madurowiczu warta polecenia jest dr. Baś-Budecka,chyba już weteranka jeśli chodzi o rzeczy 'niemożliwe' przy ciążach.

AUTYZM

20/09/12 10:26:19

Podnoszę temat. Chętnie wymienię się doświadczeniami z innymi rodzicami dzieci chorujących na autyzm i zespół Aspergera. Nasza córka była diagnozowana równo rok temu w łodzkim ośrodku Navicula,ponownie miesiąc temu w innym. Pierwsza diagnoza: autyzm dziecięcy z opóźnionym rozwojem mowy;druga: autyzm atypowy. W miarę możliwości mogę rozwiać wątpliwości rodziców,którzy niepokoją się rozwojem swojego dziecka. Pozdrawiam.

dziecko autystyczne a orzeczenie o niepełnosprawności

25/01/12 07:04:56

Witam, jak najbardziej musisz się stawić na komisji. Wcześniej warto pojechać po druki do przychodni i mieć już przy składaniu wniosku wypełnione zaświadczenie od psychiatry (konieczne) plus inną,posiadaną dokumentację medyczną. Jedynym wyjątkiem,kiedy dziecko nie musi się stawić na komisji to fakt,że nie może tam dotrzeć,ale na to też potrzebujesz zaświadczenia.

Mateuszek [*] 14.10.2011 r.

02/11/11 08:39:58

Reniu, przeczytałam cały wątek i płakałam razem z Wami. Nie będę pocieszać,ani udawać,że wiem jak to jest bo nie wiem,poza tym uważam,że na wszystko potrzeba czasu-nie,nie,nie do zapomnienia,ale poukładania w głowie... Wiedz,ze gdybyś czegoś potrzebowała,czegokolwiek to wiesz gdzie mnie szukać. Jakby co,to jestem obok-do pogadania o wszystkim i o niczym czy pomilczenia. Przytulam.