Nie bylo mnie tu 7 lat, teraz prosze Was o radę, opinię :)

18/07/16 02:14:35

Cześć Dziewczyny :) Starałam się kiedyś o dziecko i obecnie mam cudowną ośmioletnią córkę. Od czasu jej urodzenia moje cykle były bardzo regularne, wynosiły 28-29 dni. Pierwszy raz znalazłam się w sytuacji, kiedy spóźnia mi się okres i jest to już 50dc. Zrobiłam trzy testy paskowe(tydzień, dwa tygodnie po terminie @ oraz dwa dni temu) i wszystkie wyszły negatywne. Nie mam w tej chwili możliwości, by wybrać się do lekarza, czy na badanie hCG z krwi, muszę czekać do następnego tygodnia..i ta niepewność co się dzieje cholernie zaczyna mnie męczyć. Jasne, przyczyną mogą być nagłe zaburzenia hormonalne i biorę to jak najbardziej pod uwagę, ale czy miała któraś z Was sytuację, że była w ciąży, ale mimo tego domowe testy tego nie wykazały? zdarza się, że tydzień po terminie spodziewanej miesiączki test nadal pokazuje fałszywie negatywny wynik...ale żeby po trzech tygodniach?? nie było przesunięcia owulacji, więc wierzyć mi się nie chce, żeby test nie ujawnił ok 7tygodniowej ciąży... Będę Wam wdzięczna za każde słowo i opinię :)

Nieregularne miesiączki. Co może być powodem?

04/06/10 00:41:59

Na pytanie sama sobie odpowiedziałaś... podwyższona prolaktyna jest powodem nieregularnych miesiączek. PCOS i "coś tam na jajnikach" to jedno i to samo - jajeczka, mówiąc wprost, zamiast dojrzałe trafić do jajowodu zatrzymują się jeden na drugim tworząc coraz pokaźniejszą torbiel. A leczyć trzeba i to zawsze. Po pierwsze to zmień lekarza, bo ja z podwyższoną prolaktyną, z torbielami na jajnikach i po jednym tylko razie zaszłam w ciążę :) A przedtem lekarzy przeszłam trzech, szukając pomocy w leczeniu hiperprolaktynemii i też każdy machał na to ręką, twierdząc, że taka ma natura i że ciąża mi nie grozi.. PCOS nie sprzyja ciąży, ale nie jest to 100% pewny środek antykoncepcyjny, o czym sama możesz się przekonać, jeśli nie zadziałasz we własnym interesie.

CZy to normalna ciąża czy coś jest nie tak?

07/04/10 23:20:57

To cieszę się, że już wszystko jest ok i dzidzia się rozwija:) tylko te nerwy przez lekarza niepotrzebne:/ pozdrawiam Cię i trzymam kciuki za malucha;)

CZy to normalna ciąża czy coś jest nie tak?

06/04/10 18:49:37

Nie rozumiem, jeśli lekarz podejrzewa ciążę pozamaciczną, to powinien skierować Cię do szpitala na przerwanie jej, ponieważ ciąża taka jest bardzo niebezpieczna dla Twojego zdrowia a nawet życia... a czy coś się już wyjaśniło?

jak to jest z karmieniem kobiet palących

22/01/10 00:06:46

BTW.. tolerować to można odmienność, ale nie głupotę :]