wysypka na twarzy noworodka

30/08/06 14:20:32

U mojej córci w drugim tyg.życia pojawiła się na twarzy wysypka.Są to krostki przypominające trądzik,niektóre z białymi czubkami,jest ich bardzo dużo na całej buźce i skórze głowy.Pediatra stwierdziła,że to skaza białkowa i kazała wyeliminować z diety nabiał (mojej).Teraz mała ma 4 tyg. i wysypka zaczeła znikać,pozostaje tylko wysuszona skóra.Czy naprawdę jest to alergia a nie tzw. trądzik noworodkowy i czy mogę już stopniowo wprowadzać nabiał do swojej diety?Dodam,że dziecko jest wyłącznie na piersi.Proszę piszcie mamy,które miałyście podobne problemy w pierwszych tygodniach życia swoich maluszków.

SIERPNIOWE DZIECIAKI

09/08/06 11:20:51

Witajcie dziewczyny.Mam radosną nowinę: 4 sierpnia o godz. 6.30 przyszła na świat miją córeczka Gabrysia,ważyła 3710 i mierzyła 56 cm,dostała 10 pkt,jest śliczna i zdrowa.Poród naturalny bez znieczulenia i bez komplikacji,rodziłam ok. 8 godz..Pozdrawiam was wszystkie i gratuluję rozdwojonym,niestety nie mam w tej chwili czasu na przeczytanie zaległych postów więc nie wiem które z was mają już dzidzie przy sobie,ale obiecuję w wolnej chwili nadrobić zaległości i może napiszę kilka słów o moim porodzie

SIERPNIOWE DZIECIAKI

31/07/06 11:50:37

MONIA,OGROMNE GRATULACJE!!!Czekamy na opis porodu i pomyśleć,że jeszcze tego samego dnia pisałaś na forum.Madziulaczek,Ty już pewnie też po.U mnie na razie nic się nie dzieje oprucz słabych pobolewań od czasu do czasu,nawet nie wiem czy to są skurcze,boli jak bym miała okres zaraz dostać.No zobaczymy...termin mam na piątek.Dziewczyny jak to jest z macierzyńskim,czy trzeba pisać jakieś podanie o urlop do pracodawcy?Czy wystarczy jak tylko zadzwonie po porodzie?

Czy można przedawkować kwas foliowy?

27/07/06 11:05:58

no może nie każda,ale branie do 15mg dziennie jest jeszcze bezpieczne ale jak masz dobre wyniki to zostań przy swojej dawce chyba,że lekarz zaleci inaczej.

Czy można przedawkować kwas foliowy?

27/07/06 10:55:48

nie martw się,że przedawkujesz,ja od początku ciąży biorę 15mg,ale miałam lekką anemię,choć teraz wyniki mam już bardzo dobre lekarz nadal zalecał brać do końca (jestem w 39tc)