Gdzie lepiej rodzić w Poznaniu?

25/01/08 22:29:56

Acha, a propos pieniędzy. jak dobrze zamieszacie, lub Wasz mąż czy partner, to nie zapłacicie nic. My nie kombinowaliśmy, ale ja trafiłam do szpitala z 5 czy 6 cm rozwarciem, a mój mąż był poza Poznaniem. I jak szybko jechał do mnie to nie miał gotówki i nie miał czasu na bankomaty. Powieziął, ze później zapłaci i na tym sie skończyło. A znieczulenie? Ja jestem przeciwna szprycowanie sibie i dziecka chemią. Bół porodu jest wg mnie koniecznością. No chyba, że ktoś musi mieć zneczulenie z jakichś tam przyczyn.

Gdzie lepiej rodzić w Poznaniu?

25/01/08 22:24:23

Tak tylko zerknęłam na wasze wypowiedzi. Np. o tym, że w którymś ze szpitali można po porodzie odpocząć, bo położne zajmą się dzieckiem. Ja dcydując się na konkretny szpital nie kietrowałm się swoją wygodą, tylko ewentualnymi potzrebami mojej córki. Zdecydowałam się na Polną, pomimo róznych nieprzyjemnych opinii o obsłudze itd. A zdedcydowąłam sie na Polną dlatego że tam jest najlepszy oddział neonatologii (nie wiem jak to się pisze), i gdybym rodziła w innym szpitalu i nie daj Boże z moją coreczką coś by się działo to i tak trafiłaby na Polną. A ja byłam na miejscu. Wszelkie przypadki ciąż skomplikowanych, trudnych zagrożonych, kierowane są na Polną- chyba nie bez powodu. Radzę Wam wziąć pod uwagę dobro maleństwa niż własną wygodę. Zostajecie matkami i taka Wasza rola. Pozdrawiam serdecznie. Acha, wbrew negatywnym opiniom położne przy porodzie były super, a po porodzie to własciwie nie są do niczego potrzebne, ale były miłe. To tylko jakieś dwa dni- wytrzymacie.

ze znieczuleniem czy bez?

31/05/07 23:34:19

Ja rodziłam bez znieczulenia. I polecam to wszystkim. Ale wiele zależy od tego kto, jaka ma odporność na ból (duży ból...). Poza tym ja się bałam że znieczulenie może jakoś dziecku zaszkodzić, bo położna np. źle coś zrobi. Znam takie przypadki. Kiedyś kobiety rodziły bez znieczulenia! Ważne jest oddychanie i ktos kogo się kocha (najlepiej ojciec dziecka). Poza tym ten ból to sama przyjemność. gdybym miała znieczulenie nie wiedziałabym co to poród. Oczywiście moja wypowiedź nie dotyczy cc.

Cena Porodu rodzinnego

11/04/07 19:32:57

Poznań- Polna - 100 PLN a co do osobnych sali to nie wiem... lepiej być w takiej normalnej z kimś, bo po porodzie łatwo np. zasłabnać. naprawdę

Płyn do higieny intymnej

11/04/07 19:27:20

ja uzywałam Tantum Rosa, tym płukałam 2, 3 razy dziennie. A do mycia używałam takiego specjalnego płynu do higieny intymnej Lactacyd. Jest ok. Miałam nacinane krocze, a poza tym po porodzie bardzo czesto sie tam myłam i wszystko było ok. Używałam tego przed ciążą, w trakcie i teraz tez tego używam.