solarium

29/07/09 12:28:26

Witam. Choć temat dawno nie poruszany chciałabym nawiązać do niego. Chciałabym się troszkę oplić, mimo że mamy lato to niestety pogoda w Anglii za bardzo nie dopisuje a ja potrzebuje troszke opalenizny na września. Oczywiscie standardowe solarium całkowicie odpada ale co myślicie o tym natryskowym???? zastanawiam się nad nim od jakiegoś czasu ale nie mam pojęcia czy jest ono bezpieczne w ciąży. Teoretycznie nie ma tam żadnego promieniowania więc nie powinno zaszkodzić. Co o tym myślicie???

Zasilki i Benefity w UK

14/07/09 12:27:55

jakajaana zalezy ile dla Ciebie to jest blisko :lol: bo jakieś 80 mil to troszke jest jakby nie patrzeć :lol: a mieszkacie na flacie sami czy może pokuj tylko macie? bo wg mnie to malutko dostaliście. a co do council tax benefitu to my tez nie dostajemy i w ogóle to nie wiem jak to obliczają... a tu mam taką ciekawostkę dla przyszłych mamusi, które są w ciąży i podobnie jak ja nic nie wiedziały o HPG :roll: Kobiety, które są w ciąży mogą występować o jednorazową pomoc finansową w wysokości 190 funtów. Warunek – planowana data porodu musi wypadać po 5 kwietnia 2009 roku. Health in Pregnancy Grant – tak się nazywa owa pomoc finansowa – ma na celu wspomóc kobiety w ciąży w kosztach zwiążanych ze zdrowym odżywianiem w ostatnich miesiącach ciąży. Aby uzyskać HPG należy spełniać następujące warunki: *być w 25 tygodniu ciąży lub później *planowana data porodu musi wypadać po 5 kwietnia 2009 roku *odbyć konsultację z lekarzem lub położną *być mieszkańcem i mieć prawo do zamieszkiwania w Wielkiej Brytanii Wysokość grantu to jednorazowa suma w wysokości 190 funtów niezależnie od liczby dzieci, które mają się urodzić.Wysokość dochodu nie ma wpływu na prawo do grantu. Formularz aplikacyjny można uzyskać od położnej lub lekarza. Alternatywnie można skontaktować się z Health in Pregnancy Grant helpline.

Zasilki i Benefity w UK

10/07/09 18:41:43

jakajaana jeżeli podałaś w aplikacji żeby pieniądze przelewali na Twoje konto i podałaś dane konta to tak będą robić, chyba że podałaś dane agencji. możesz to sprawdzić w papierach które od nich dostałaś, to jest mniej więcej pod koniec pierwszej albo na początku drugiej strony (tak przynajmniej ja mam :lol: ) HB nie jest wliczany w roczne dochody i nie musisz się z nich "rozliczac" przed taxami a tak w ogóle to bardzo malutko Wam naliczyli tego housingu, dziwne....no i ja i moi znajomi mamy wypłącane miesięcznie....może to zależy od rejonu... pozdrawiam

mleko krowie czyli w kartoniku

30/06/09 21:08:23

No właśnie pamiętam jak mama gotowała mleko krowie mojemu młodszemu rodzeństwu. Ale czy z kartonika też wymago gotowania? Mnie się właśnie wydaje ze jest poddawane procesowi pasteryzacji dlatego ma dłuższą date ważności niż krowie.....sama już nie wiem :roll: to gotować czy nie?

mleko krowie czyli w kartoniku

29/06/09 23:21:51

Witam. Nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie więc zadam je tutaj. Czy mleko z kartonika przed podaniem dziecku powinno być przegotowane czy wystarczy je podgrzać :?: :?: :?: pozdrawiam