^ROZPAKOWANE PAźDZIERNIKóWKI 2008 NA NOWO ^

10/01/09 08:05:51

Dzień dobry. Ja dziś zawaliłam swoją nockę. Nie z powodu Gabrysi bo mała super spała. Powodem była książka " język niemowląt" Tracy Hogg. Po wczorajszej kąpieli poszperałam w necie i znalazłam książkę w wersji elektronicznej. Tak mnie wciągnęła, że czytałam do 1. Fajne porady. Być może rzeczywiście przyczyną płaczu małej po kąpieli jest myśl o tym , że zaraz będzie jedzonko i ona nie może się doczekać. Moje dziecko to typ wrażliwca także musimy dbać o systematyczność. Książkę polecam, jeżeli ktoś chce moge przesłaś link. :) :D

^ROZPAKOWANE PAźDZIERNIKóWKI 2008 NA NOWO ^

09/01/09 20:04:40

Witam. Moja niunia juz śpi. Oczywiście scenariusz wieczorny jak wczoraj a raczej jak zawsze. Mamy ogromny problem z zabiegami pielęgnacyjnymi. Przeważnie 2 godziny po karmieniu zabieram się za kąpiel małej. W wodzie jest wszystko ok, jest zadowolona, ale jak tylko kładziemy ją na przewijak, zaczyna się horror. Gabi zaczyna strasznie płakać wyginać się , nie można jej nasmarować i ubrać. Oczywiście z wielkim płaczem wychodzimy z łazienki. Dopiero butla ja uspokaja, ale ten koncert jaki urządza po każdym myciu to koszmar. Nie wiem czy ja robie coś źle, czy ma jakąś traumę po szpitalu ( w końcu spędziła tam 12 dni i to pielęgniarki zajmowały się kąpielami) . Czy Wy macie problem z kąpielami i zabiegami pielęgnacyjnymi???????????

^ROZPAKOWANE PAźDZIERNIKóWKI 2008 NA NOWO ^

08/01/09 21:44:46

Cebion multi to zestaw wielu witamin. Witaminę C podaję dodatkowo, żeby żelazo lepiej się wchłaniało. Tak zalecił lekarz. Malutka ma często bóle brzuszka i własnie dziś dostaliśmy Debritat. A lacidofil dajemy na zieloną kupę. Oczywiście D3 tez podaje oddzielnie. Także troszke tego się nazbierało i mam wątpliwości. :roll: :roll:

^ROZPAKOWANE PAźDZIERNIKóWKI 2008 NA NOWO ^

08/01/09 21:11:32

Dzięki dziewczyny za rady. myślę że zastosuje tą maść zobaczymy co będzie. Taka dziwaczna moja natura, że zawsze jak lekarz mi przepisze jakiś lek to zaraz czytam w necie. O TERMENTIOLU znalazłam złe opinie i troszkę się przestraszyłam. Nie rozumiem dlaczego lekarze polecają i wypisuja receptę na lek, którego nie powinny stosować noworodki, wogóle dzieci poniżej 12 roku życia. Na szczęście już niedługo mamy wizytę w poradni z porozmawiam o tym z naszym pediatrą. Ostatnio mam troszkę wyrzuty sumienia, że tyle specyfików podaję swojej niuni: żelazo, witaminę C, Cebion Multi, Debridat, Lacidofil- na polepszenie pracy jelit. Niby wszystko z przepisu lekarza, ale zastanawiam się czy naprawdę to wszystko jest konieczne. Czy Wy podajecie swoim pociechom jakieś kropelki??????

^ROZPAKOWANE PAźDZIERNIKóWKI 2008 NA NOWO ^

08/01/09 16:41:03

Witam. Mam na imie Magda. Czasami Was podczytuję. Moja córeczka urodziła się 19 października w 32 tygodniu życia. Także zaliczam sie do mam październikowych. Dzisiaj zdecydowałam się napisac kilka słów, bo zwróciłam uwage na post Edody, która zaobserwowała bladośc skóry u swojego dziecka. Nie chciałabym straszyc ale wydaje mi się że takie rzeczy powiiny być skonsultowane z lekarzem i dziecku powinno zrobic sie morfologię. Moja córka tez miała problem z bladą cerą , lekarz zlecił badanie i wykryto anemię. Wiadomo że bladośc nie koniecznie świadczy o anemi, ale jest to jeden z objawów. Mała niestety musiała mieć transfucję krwi. Uważam także, że szczególnie dzieci karmione sztucznym mlekiem powinny miec wykonana morfologie, żeby upewnic się że w ich organiźmie nie brakuje żelaza. Mam tez pytanie, czy któraś z Was stosowała TERMENTIOL, bo dziś lekarz przepisał nam ta maś na pupkę, ale na ulotce wyczytałam że nie powinno się stosować u niemowląt. Jestem w kropce. pozdrawiam