KAWIARENKA @->-))-- Nasza Oaza Spokoju

13/09/07 18:15:26

Muszę się Wam pochwalić Dziewczyny!!!! wiecie z czego mi się zwierzył wczoraj mój mąż???rozmawialiśmy o złej sytuacji kobiet w naszym kraju (śmiesznie niskie kary za gwałt, nieprzestrzeganie praw kobiet, niekompetentna pomoc pokrzywdzonym kobietom). Wtedy powiedział, że jak skończy studia (kierunek - resocjalizacja) to chce założyć organizację wspierającą krzywdzone kobiety... np ofiary gwałtów, przemocy, kobiety zmuszane do prostytucji! JAKI FACET DZIŚ O TYM MYŚLI?! Byłam w szoku i bardzo pozytywnie zaskoczona!!! Podziwiam Go. Co Wy o tym myślicie?

Za co kochamy naszych mężów/partnerów?

13/09/07 18:07:36

A wiecie z czego mi się zwierzył dziś mój mąż>??? że jak skończy studia (na kierunku resocjalizacja) to chce założyć organizację wspierającą krzywdzone kobiety! JAKI FACET DZIŚ O TYM MYŚLI?! Byłam w szoku i bardzo pozytywnie zaskoczona!!!

TEŚCIOWA !

13/09/07 18:03:03

oliweczko dziś znów pokłóciliśmy sie razem z mężem z moją tesciową , bo sie wpieprzała i on rzucił jej tą książką w twarz:D heheheh[/b]

TEŚCIOWA !

11/09/07 18:01:06

kiniahiszpania! nie mamy niestety jeszcze takich możliwości finansowych, zeby się stąd wynieść.mój mąż się obwinia za zachowanie swojej matki choć uważam, ze nie powinien , gdyz robi wszystko by temu zaradzić! o wyprowadzce marzymy codziennie i wierzymy, ze już wkrótce bedzie to jak najbardziej możliwe, gdyż ciężko na to pracujemy:)

TEŚCIOWA !

11/09/07 17:54:10

polecam przeczytanie książki "TOKSYCZNI TEŚCIOWIE" Susan Forward... Świetna książka! Jest w niej wiele fachowych rad, jak nie dać się złym teściom! OPIS: Zawierając małżeństwo nie myślimy o tym, że oprócz wniesienia doń własnej, wyjątkowej historii, swoich potrzeb - wchodzimy też do rodziny o pewnym bagażu emocjonalnym i utrwalonych tradycjach. O kłopotach z teściami, a zwłaszcza z teściowymi mówi wiele małżeństw, znamy też ten temat z żartów. Autorka diagnozuje problem i proponuje program naprawczy wzajemnych stosunków. Toksyczni teściowie to osoby wprowadzające niepokój i chaos. Autorka demaskuje różne typy teściów: "krytykujący" - wykorzystują każdą okazję, by wytknąć ci popełnione błędy; "kontrolujący" - próbują kierować życiem twoim i twojego partnera; "pochłaniający" - zabierają każdą wolną chwilę; "mistrzowie chaosu" - zadręczają was swoimi problemami, licząc na to, że je rozwiążecie; "odrzucający" - nie akceptują cię jako nowego członka rodziny. Jak rozpoznać i zahamować wpływ tych negatywnych wzorców dowiesz się od autorki bestsellerów Susan Forward. Niniejszy poradnik stanowi wielką pomoc w przezwyciężeniu konfliktów z teściami. Autorka przytacza historie pełne życia, historie kobiet i mężczyzn walczących o uwolnienie się z destrukcyjnych, frustrujących, bolesnych i drażliwych związków z toksycznymi teściami. Jest to trudny proces, ponieważ teściowie są częścią trójkąta: ja - rodzice partnera - partner. Zranienie i ból z powodu braku poparcia ze strony partnera jest często bardziej raniący niż krzywdy wyrządzone przez teściów. Lektura tej książki pomoże ci zrozumieć, jak teściowie manipulują twoim partnerem. Dzięki zawartym w niej poradom dowiesz się jak skutecznie chronić swój związek przed wpływami osób z zewnątrz. Autorka prezentuje drogi efektywnej komunikacji i strategię uniezależniania partnera od opinii jego rodziców. POLECAM