jak wzmocnić pękające naczynka w ciąży?

28/06/06 21:52:15

Już przed ciążą pękały mi naczynka, miałam "ciężkie nogi",wogóle mam skłonność do powstawania siniaków, które potem długo schodzą. Robiłam usg żył w nogach wyszło zastawki są ok tylko że mam kruche naczynia. Przed ciążą brałam detralex. Jestem w 20 tyg. ciąży, raczej należę do osób szczupłych przynajmniej tak było przed ciąża, w sumie przytyłam dopiero 2,4 kg , teraz w ciąży widzę że na nogach coraz bardziej wyłażą mi żyły i pękają naczynka, do tego mam uczucie ciężkich nóg. Do tego wyrzuciło mi hemorida, ponieważ mam problem z zaparciami. Czy mogę brać coś np. detralex ewentualnie inny lek na wzmocnienie naczyń krwionośnych? Jakie żele zewnętrznie można stosować, doraźnie używam na siniaki hirudoid żel i i chłodzący żel na zmęczone nogi Erisa z diosminą,hesperidiną i mentholem

przemieszczenie się łożyska

27/06/06 22:54:45

Bardzo dziękuje za odpowiedź, zaczynam się coraz poważniej zastanawiać nad zmianą lekarza prowadzącego. Badanie usg w 20 tyg. ograniczyło się do pokazania 2 rączek i 2 nóg, na moją prośbę twarzy ,serca ,ale bez specjalnego wnikania w przepływ krwi, pozatym nie dowiedziałam się jakiej płci jest dziecko bo lekarz nawet nie próbował tego sprawdzić i to był koniec badania. Dostałam 2 miniaturowe zdjęcia zrobione na jednym. Pomimo tego że lekarz mógł mi nagrać to badanie na CD bo mój szpital dostał nowe usg, lekarz tego nawet nie zaproponował, przecież wziełabym ze sobą płytę. Jak powiedziałam że mam zamiar zrobić usg trójwymiarowe to się obraził zaczął mi mówić po co,przecież to szkoda pieniędzy itd... I jak tu się nie osłabić.

przemieszczenie się łożyska

26/06/06 19:03:34

w 15 tyg. ciąży na usg wyszło że mam łożysko na ścianie przedniej, teraz jest 20 tyg. a na usg wyszło że łożysko jest na ścianie tylnej, czy to normalne że łożysko tak się przemieszcza? Chciałabym się też dowiedzieć na co w 20 tyg. ciąży zwraca się uwagę przeprowadzając badanie usg?

alergia a ciąża

26/06/06 18:58:36

2 lata temu po przeleczeniu mnie przez laryngologa antybiotykami dostałam alergii prawie na wszystko, też miałam wodnisty katar,problemy z krtanią, zapalenie spojówek,duszności itd... Pierwszym krokiem było przeleczenie się na pasożyty,dużo mi to pomogło, bo okazało się że miałam glistę. Teraz oczywiście nie możesz tego zrobić. Po jakimś roku stwierdziłam że lekarz to mnie chyba nie wyleczy z alergii, sama zastosowałam dietę antygrzybiczną, do tego zamiast antybiotyku nalewka czosnkowa,albo zwykła cebula,odstawiłam nabiał,słodycze,białą mąkę i mogę powiedzieć że prawie wyszłam z alergii. W tym roku nawet nie cierpiałam wiosną z powodu pylenia brzozy,olchy, leszczyny. Teraz jestem w 5 m-cu ciąży i póki co czuję się ok, tfu tfu... co by..

Gorączka w 6 tyg. ciąży!

15/06/06 17:27:37

Na katar stosuję krople Euphorbium compositium - homeopatyczne, a jak bardzo boli gardło zwykle pomaga nalewka a jakby co to tabletki do ssania np. septolete