ZAPARCIA w ciąży

26/09/06 21:24:57

Jestem teraz w 33 tyg. c., też miałam problemy z zaparciami, lekarz mi tu nie wiele pomógł. Wypróbowałam sama 2 jabłka z rana i 2 wieczorem, do tego jakby co jakaś marchewka, ewentualnie teraz śliwki. W chwilach desperacji pomagają mi czopki glicerynowe - ale nie ma co ich nadużywać. Stosowałam też Colon C - czyli błonnik ale w tabletkach.

30 tydz i twardnienie brzucha?

22/09/06 09:48:29

Czy ewentualnie na te moje bakterie mogę wziąść Betadine? (bo mam jeszcze w domu 12 globulek), czy może sobie nie zawracać wogóle tymi bakteriami głowy?

30 tydz i twardnienie brzucha?

21/09/06 23:41:00

Zapomniałam wspomnieć że mam wypadanie płatka zastawki mitralnej, i jak biorę 3x1 no-spę to i tak wali mi serducho, więc czy jak zwiększe dawkę to nie rozszaleje się jeszcze bardziej? I czy można razem łykać no-spę,aspargin i magne B6 tzn. jedną dawkę o tej samej porze, bo nic innego nie robię przez cały dzień jak tylko jakie tabletki i o której godzinie wziąść?

30 tydz i twardnienie brzucha?

21/09/06 23:28:57

Dziękuje za szybką odp. Dziś odebrałam jeszcze wynik wymazu z kanału szyjki. Wyszły 2 bakterie: 1) Enterococcus faecalis 2) Escherichia coli ESBI (-) lub ES32 (trudno odczytać) Obie bakterie są wrażliwe na ampicylinę, amoksycylina+klawulanian, netylmycyna, ciprofloksacyna Lekarz jak odbierałam wypis ze szpitala zaproponował mi na to antybiotyk - augumentin.Ja jednak odmówiłam od 2,5 roku nie biorę rzadnych antybiotyków doustnie, nie chce się truć. Czy te bakterie mogą jakoś wpływać na skracanie szyjki i czy jednak powinnam coś wziąść (ale wolałabym jakieś globulki) ?

30 tydz i twardnienie brzucha?

20/09/06 23:11:57

32 tydz.c. W piątek miałam krwawienie, jasno czerwoną krew. Zaczęło się rano i pokapywało gdzieś do 16,albo na wkładce była albo na papierze toalet. Po wizycie u lekarza dostałam skierowanie do szpitala. W piątek i sobotę miałam wziąść Betadine.Zgłosiłam się w poniedz. (bo tak kazał lekarz) okazało się, że szyjka się skróciła do 26 mm ( w ciągu 4 tyg. skróciła się o 8 mm). W szpitalu w sumie nie dawali mi żadnych leków tylko lerzałam, robili mi KTG. Biorę od poprzedniego pobytu w szpitalu 3x1 no-spę, 2x1 ascofer, teraz od piątku 3x1 aspargin, ponadto biorę jeszcze 2x1 detralex i prenatal. Pomimo tego że biorę ascofer wyszedł mi teraz b. niski poziom HGB-10 i wogóle mało czerwonych krwinek i HCT. Czy te krawawienie ,ewentualnie skracanie szyjki może być od tak słabej morfologii i czy powinnam brać jeszcze jakieś leki na te skracanie szyjki czy wystarczy już tylko leżenie. W sumie od 4 tygodni nic specjalnie nie robiłam tylko leżałam.