Zabawa !!

30/07/14 13:39:13

Julia Klara czy Krystyna?

***********STYCZNIÓWKI 2015******************

28/07/14 22:50:44

Hej nieśmiało chciałabym się przywitać. Wprawdzie termin mam na 9 lutego i takoż na wątku lutowym piszę, jednakże podczytuję Was z ukrycia, ze świadomością, że z dużym prawdopodobieństwem bliźniaki mogą urodzić się wcześniej i wówczas styczeń nas obejmie :P

Waga w ciąży

28/07/14 21:04:37

Syllwiob - u mnie TSH 14,37 ale w tym tygodniu idę na kolejne badanie. Mam nadzieje , że spadło, bo zaraz po zrobieniu testu ciążowego podniosłam sobie dawkę euthyroxu I racje masz Ivoneczka ; generalizując wysokie TSH może świadczyć o niedoczynności tarczycy, niskie o nadczynności , w pierwszym przypadku łatwo się nam tyje, w drugim raczej waga leci w dół. I jak słusznie zauważyła Sywiob w ciąży wskazane jest by TSH było raczej bliżej dolnej granicy normy niż górnej. Uf ale się wymądrzyłam. :oops:

Lutóweczki 2015 :):):)

28/07/14 18:42:29

Adusia- na pewno będzie ok Rany dziewczyny jak Wam zazdroszczę, że już jesteście po tych najważniejszych badaniach usg i, że wszystko jest w porządku. Niestety ja muszę odczekać swoje do 7 sierpnia, chyba do tego czasu jajko z niepewności zniosę, szczególnie teraz w obliczu ospy. W takich chwilach żałuję , że mam takie, a nie inne wykształcenie, bo za dużo wiedzy niestety pobudza wyobraźnię. A ciężarna z medycznym wykształceniem w obliczu jakiegokolwiek chorobowego zagrożenia wszelakiej maści hipochondryków bije na głowę. Wczoraj panikowałam z powodu ugryzienia komara, w nocy śniły mi się dzieci z ospą wrodzoną... na bank powinnam udać się do psychiatry. Co do czwórki dzieci, to oboje z mężem jesteśmy z rodzin wielodzietnych , ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu, więc mamy tylko dobre skojarzenia. A, że w dodatku tak się nam szczęśliwie udało, że i sytuacja zawodowa nam ku temu sprzyja, nigdy nie przerażała nas wizja małej gromadki. Choć obecna ciąża, muszę przyznać, była małym zaskoczeniem. \ Allseeingajj Masz racę, ale nie do końca jest tak, że jest "po starszych dzieciach" dla młodszych.Przynajmniej u mnie to nie przeszło. Po najmłodszej porozdawałam wszystko, nie mam nic... no ręczniki do kąpieli i kocyk z okresu noworodkowego jej został, ale z tego raczej nie wyrośnie do narodzin młodszych :) Starsze dzieci choćbym chciała, nie dadzą rady nosić jedno po drugim. Jest jeden chłopak więc sukienek po dziewczynach nie założy, a dziewczynki zaś maja kompletnie inne budowy ciała. Podręczniki też- co roku nowe. Jedynie co do jedzenia to faktycznie "im więcej żywionych" tym taniej wychodzi, ale pod warunkiem, że wszyscy jedzą to samo. A tu jedno nie jada mięsa, drugie ziemniaków, trzecie permanentnie brzydzi się wszelka zieleniną :P itp itd Juttka- nie używałam kremów p/rozstępom w ciąży i jakoś się udało, na razie akurat na brzuchu nie posiadam tego paskustwa. Co nie zmienia faktu, że w okresie dorastania smarowałam uda i okolice bioder regularnie, a rozstępy i tak się pojawiły. Więc jeśli o mnie chodzi to mam wrażenie, że jak mają się pojawić to się pojawią, a jak nie, to wystarczy zwykły krem nawilżający jak skóra robi się napięta i też wystarczająco ją uelastycznimy. Ech... swoja drogą ciekawe jak teraz będzie wyglądał mój brzuch, bo balonik mam jak w poprzedniej ciąży dwa miesiące przed porodem. I mam wrażenie, że rośnie z dnia na dzień.

Waga w ciąży

24/07/14 17:56:40

No tak u mnie dla odmiany TSH bardzo wysokie