Test określający płeć dziecka

30/09/11 21:09:57

[quote="Zochna1978":17rs7g3t]Droga/i Kamaju nie wiem gdzie czytasz takie bzdury. Może zacytuję: "Wszystkie cechy dziedziczne, z którymi przychodzimy na świat, zapisane są w genach ułożonych w chromosomach. Każda komórka ludzkiego ciała (poza komórkami rozrodczymi) ma w swym jądrze 23 pary chromosomów. 22 spośród nich kierują budową i czynnościami ustroju. Ostatnia para to chromosomy płciowe. U kobiety są one jednakowe (oznacza się je XX), u mężczyzny różne (X i Y).
no jak to dobrze, że mnie uświadomiłaś...ba! dobrze, że napisałaś mi o istnieniu genów i chromosomów...nie wiedziałabym :lol: [quote="Zochna1978":17rs7g3t]Przecież hormony można regulować lekami, a gdyby tak było to można by zmieniać płeć dziecka lub mieć wpływ na płeć.
zgadza się ale zarówno kobiety jak i mężczyźni posiadają charakterystyczne dla ich płci hormony. Płeć (genotyp) jest zdeterminowana już w chwili zapłodnienia komórki jajowej i zależy od rodzaju materiału genetycznego, który znajduje się w plemniku. Tak więc zarodek/płód zapewne w pewnym momencie zaczyna produkować hormony i zakładam, że przenikają one również do moczu matki. Informację, którą zamieściłam w pierwszym poście zaczerpnęłam właśnie ze strony producenta tego testu. I ufam, że producent wie jak działa jego produkt. Pisałam o tym konkretnym teście i ciekawa byłam opinii. Może testy innych producentów działają inaczej. [quote="Zochna1978":17rs7g3t]Mam nadzieję, że cię przekonałam.
nie bardzo :lol:

Test określający płeć dziecka

29/09/11 21:49:44

[quote="Zochna1978":3pc2dki6] poza tym chciałam sprostować, że test wykrywa nie hormony tylko chromosomy Y (chłopca).
ciekawe bo wszędzie piszą wyraźnie o hormonach męskich... :roll:

Mamy starajace sie po raz drugi odezwijcie sie

23/09/11 11:22:54

dziewczyny jak tam starania? :) ja jestem w drugiej połowie 2. cyklu starań. Stosowałam w tym cyklu testy owu i mierzenie temp i wiem, że owulka na 100% była 17dc. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Standardowo widzę pewne objawy ale boję się, że znowu coś sobie wmawiam :roll: test będę robić najwcześniej 30 września. Zapisałam się też do gina na 3.10 i opcje są dwie - albo pójdę potwierdzić upragnione 2 kreski albo przełożę wizytę i wtedy już będę prosić o jakieś badania. Tymczasem prywatnie dzisiaj zrobiłam badanie krwi na tsh i morfologię. Mama mi przypomniała, że w podstawówce leczyłam przez jakiś krótki okres tarczycę więc postanowiłam to na wszelki wypadek sprawdzić.

Owulacja - objawy

20/09/11 11:39:10

witam dziewczyny :) staramy się o drugiego smyka. Jest to drugi cykl. Zaczęłam prowadzić obserwacje temperatury. Wyczytałam też na pierwszych stronach tego wątku o tym, że w trakcie pękania pęcherzyka niektóre kobiety mogą zaobserwować uczucie "pełnego odbytu". Ja od jakiegoś czasu obserwowałam, że w każdym cyklu pojawia się taki moment. I zawsze wtedy boli mnie dość mocno jeden jajnik. Ale nigdy nie pomyślałam, że to może być objaw owulacji :D Ponadto stosowałam testy owulacyjne. 16dc pojawiła się bladziutka druga kreska 17dc pojawiła się bardzo wyraźna druga kreska a o godz 16.30 dokładnie zaczęło się kłucie jajnika i właśnie "chęć pójścia do toalety" (wręcz kłucie). Trwało to pół godziny. Ok. 17.30 zaobserwowałam odrobinę płodnego śluzu (tu się zdziwiłam bo raczej mam problemy ze śluzem i stosujemy również Pre Seed).A potem wszystkie owulacyjne dolegliwości przeszły jak ręką odjął. Przytulaliśmy się 6h przed owu i 16h po. 18dc na teście owulacyjnym druga kreska była znowu ledwo widoczna. Cykle mam 34dniowe. 21dc zaczęły boleć mnie piersi i lekkie kłucie w jajnikach pojawia się czasami. A do tego towarzyszy mi dość uprzykrzający pracę ból w krzyżu. Mam nadzieję, że to zwiastuje dobre wieści w tym miesiącu :)

Badanie nasienia(Kliniki i Przychodnie) polecamy i odradzamy

15/09/11 15:20:56

[quote="moniafarm":26vnewq3]A co sądzicie o Salve w Łodzi?
dwa posty wyżej jest opinia o Salve :wink: